epüral anestezide hazırlık nasıl oluyor

HAZXIXRAN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
16
0
arkadaslar 27 martta ınsallah dogum yapıcam epıdural sezeryanla ama dr haftaya gel hazırlık yapalım dedı anlayamadım ama ne hazırlıgı benım bıldıgım amelyat zamnında hazırlık yapılır ama yanlıs mı bılıyorum bır hafta once yapılırmı kı
bırde epıdual sezeryan olanlar tecrubelerını paylasabılır mı cok merak edıyorum

kan testi falan yapacaktır ya bu kadar endişelenme. ben de salı günü doğuracağım işallah.. oğlum 23 nisanda doğmuştu, bu da 18 mart çanakkale zaferi olsun dedik. belirli günleri dizeceğiz sırasıyla:)

benim epidural normal olmuştu... sezaryende nasıldır ben de merak ettim doğrusu... kolay doğumlar dilerim...

bende ılk basta epıdural normal ıstedım ama uzun surer dedı dr vazgectım ıkınma olmadıgından dedı

ben epidural sezeryanla miniğime kavuştum. doktor ameliyat öncesi hazırlıklarını yaptı. anestezi doktoru daha önce ameliyat olup olmadığımı , boyumu,kilomu sordu ve ameliyata başladılar. ilk başta çok korkuyordum ama epidurali kesinlikle tavsiye ederim. zaten ameliyat esnasında doktorlar o kadar rahatlatıyorlar ki insanı ne zaman ameliyata girdiğini ne zaman bittiğini anlamıyorsun.

ben epidural sezeryanla miniğime kavuştum. doktor ameliyat öncesi hazırlıklarını yaptı. anestezi doktoru daha önce ameliyat olup olmadığımı , boyumu,kilomu sordu ve ameliyata başladılar. ilk başta çok korkuyordum ama epidurali kesinlikle tavsiye ederim. zaten ameliyat esnasında doktorlar o kadar rahatlatıyorlar ki insanı ne zaman ameliyata girdiğini ne zaman bittiğini anlamıyorsun.

ne kadar sürede his kaybı geçti.bebğini hemen emzirebildinmi.benim doktorumda sezeryan ol diyor eğer olursa bende epidural sezeryan istiyorum

tesekkur ederım canım ama daha ayrıntılı yazarsan daha da rahatlıyacam bıraz heycanım var bırazda korku 10 gun kaldı
nasıl baslıyorlar ne kadar zamanda uyusuyorsun ve ne kadar zamanda ayaga kalkıyorsun
eger bu tecrubenı paylasırsan sevınırım :)

anestezi uzmanının rutin tetkikleri olacak. epiduralde belden aşağı hiç hissetmeyeceksin. ben ikizlerimi epiduralle ve sezaryanla doğurdum. belden aşağım tamamen yok gibi hissettim. eğer normal doğum olacaksa vakum gerekecek. his olmayınca ıkınma da olamıyor. kolay gelsin.:))

tesekkur ederım canım ama daha ayrıntılı yazarsan daha da rahatlıyacam bıraz heycanım var bırazda korku 10 gun kaldı
nasıl baslıyorlar ne kadar zamanda uyusuyorsun ve ne kadar zamanda ayaga kalkıyorsun
eger bu tecrubenı paylasırsan sevınırım :)

ameliyathaneye alındıktan sonra anestezi uzmanı belden iğne yapıyor ama sen pek acı hissetmiyorsun. 5-10 dakika içinde ayaklarında karıncalanma hissetmeye başlıyorsun. ameliyat masasına yatırıyorlar ve senin görmemen için önüne set koyuyorlar. bu arada da belinden aşağısını hissetmemeye başlıyorsun. önce sonda takıyorlar. ameliyat başladıktan 5 dakika sonra bebeğinin ağlama sesini duyuyorsun. ve o müthiş an . hemşireler sana bebeğini öpüp koklatıyorlar . bu arada da hiç acı hissetmiyorsun. benim öyle oldu. ben hastaneden çıktığım gün ayaklandım. yani doğumdan 3 gün sonra ayaklandım. ben kendimi hep normal doğuma hazırlamıştım ama bebeğim bir türlü kanala inmeyince doktorum biranda sezeryana aldı. bende de korku ve heyacan vardı. ama inan benim ameliyatım çok rahat geçti. inşallah senin de öyle olur

ne kadar sürede his kaybı geçti.bebğini hemen emzirebildinmi.benim doktorumda sezeryan ol diyor eğer olursa bende epidural sezeryan istiyorum

his kaybı yavaş yavaş geçiyor ben saat sabah 10 da ameliyat oldum o akşam his kaybım tamamen geçti. bebeğimi odama gelir gelmez emzirmeye başladım. zaten normal doğum yapmış gibi oluyorsun. bebeğini doğar doğmaz görüyorsun. emzirmeye hemen başlıyorsun.

normal doğumunu epidural anestesi ile yapan arkadaşlar biraz bilgi verebilirmi uzun sürüyor diyorlar ama acı olmadıktan sonra uzun sürmesinin bir zararı olurmu ki.

kesınlıkle tavsıye ederim.20 marta ogluma kavuştum.dogum anında karar verdım epıdurale.doguramadım felaket bişi normal dogumun agrıları.eşimin ellerını morarttım sıkmaktan.o felaket agrıları en aza indiriyo coook rahat.sakın normal dogurmayın derım ben

anestezi uzmanının rutin tetkikleri olacak. epiduralde belden aşağı hiç hissetmeyeceksin. ben ikizlerimi epiduralle ve sezaryanla doğurdum. belden aşağım tamamen yok gibi hissettim. eğer normal doğum olacaksa vakum gerekecek. his olmayınca ıkınma da olamıyor. kolay gelsin.:))

Ben epiduralli normal doğum yaptım. Öncelikle bacaklar hissediliyor ve ıkınma hissi de geliyor. Kesinlikle vakum kullanmak söz konusu değil. Tabi ki sezeryan ve normal doğum arasında kullanılan ilaç miktarları farklıdır. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

normal doğumunu epidural anestesi ile yapan arkadaşlar biraz bilgi verebilirmi uzun sürüyor diyorlar ama acı olmadıktan sonra uzun sürmesinin bir zararı olurmu ki.

Epidural anesteziyi kesinlikle tavsiye ederim. Herkesin doğumu farklıdır ama ben çok memnun kaldım ve doğumu çok uzattığını düşünmüyorum. Ancak acıyı tamamen yok etmiyor bebeğin ilerlemesi sırasında bir baskı hissediliyor yine de o sancıları kesiyor. Hiçbir yeriniz uyuşmuyor epidural anestezide bence en güzel yanı bu. Dikkat etmeniz gereken nokta anestezi uzmanının iyi olması yoksa tehlikeli olabilir. Doğumun ardından baş veya bel ağrısı çekmedim. Normal doğum için bir nimet bence:)

allah yardımcımız olsun kızlar.dr.dido benim de ikizlerim olacak insallah az kaldı.nasıl bakıyorsun emzirmek filan sorun mu cok merak ediyorum bilgi verir misin birazcıkfisfisfis

X