epizyotomi ve epidural anestesi

nesihancım,hatırladıklarımı yazayım.öncelikle epidural bacaklarımı uyuşturmuyormuş.hareket edebiliyormuşum.sadece ağrı duyusunu ortadan kaldırıyormuş.iğneyi yaparken hafif bir acı oluyormuş.rahim 4 cm açılınca ilacı veriyorlarmış.eşim korktuğu için daha çok risklerini sordu.çok nadir olarak eğer iğneyi batırırken biraz fazla batarsa bir kese varmış o delinebilirmiş ki o durum çok çok ender olurmuş o da en fazla birkaç saatlik ayaklarda hissizlik ve baş ağrısı yapıyormuş.
epidurali de herkes olamıyormuş.bazı kan testleri yaptırdım sonuçlarını haftaya kontrole gidince öğrenicem.konuştuğumuz anestezi dr u profesördü ve bize güven verdi.epizyotomi yaparken ve kesiyi dikerken çok rahat oluyormuş.eğer normal doğum planlanırken ters bi durumda sezeryan söz konusu olursa epidural için verdikleri ilacın dozunu çok az bir parça arttırıp ameliyatı kolaylıkla yapıyorlarmış.
biraz pahalı işte.500 lira daha vercez epidural olursa.başka sorunuz varsa yanıtlarım elimden geldiğince...

bizde yarın doktorumuza gidicez epidural hakkında da bilgi alıcaz inşallah.
bende sizlerle paylaşırım burdan. bizimde doğum haricinde epidural yapılırsa 350 odememiz gerekecek

bizde yarın doktorumuza gidicez epidural hakkında da bilgi alıcaz inşallah.
bende sizlerle paylaşırım burdan. bizimde doğum haricinde epidural yapılırsa 350 odememiz gerekecek

özelemi gidiyosunuz arkadaşım 350 ödemeniz gerekiyormuş ya ben tıp fakültesine gidiyorum epidural doğum istiyorum sağlık güvencemiz var karşılamıyormu bunu:uhm:

ben bursada ozel medıcal park hastanesıne gıdıyorum cilemsin dogum 500 ssk lıya epidural artı 350 oluyor

ben de özele gidiyorum.hisar intercontinental hastanesine.normal doğum olursa 2.250 lira.
epidural için artı 500 lira daha vermemiz lazım.yandık vallakafamçokkarıştı

bu konuda en nasipli benim galiba...sigortam herseyi karsiliyor..özel dr muayene ücretimi bile..odalar tek kisilik bakim iyi..

kizlar size tavsiyem,dogum yapacaginiz yerleri görün..benim burdaki bir arkadasim,istanbulda eltisinin dogumuna girmis..üstelik özel hastanede olmus,dedi hic begenmedim..rahatsiz bir ortami varmis..

aykızım cok pahalıymışş o hastanee yaa :S

scapulacım bende gıttım odaları fln doşatım hep yarında işte aneztezı uzmanıyla tanışıcaz bakalım

biliyorum çok pahalı ama benim 2004 de başımdan çok kötü bir dış gebelik olayı geçti.ipin ucundan döndüm ve o zaman numune hastanesinde tedavi oldum.çok zor günlerdi.o zamandan beri de hamile kalamamıştım.buradaki başka özelleri de gezdik ama eşim illa hisar hastanesi olsun dedi.zaten hamileliğimin başından beri kontrollerimi orada yaptırdım.dr um çok iyi.hastane de çok güzel.tek kişilik odalarda herşey son model alet edevat vs.eşim beni ve bebeği riske atmak istemedi.haklı da.gerçekten zor günlerdi ama geçti.napalım bebeğimiz için herşeye değer..yerimseniben

kızlar sunu anladım ki epidurale artı ücret her yerde veriliyor..bende haftaya kontrolde sorayım bari doktora

anladım cemrecim teşekkürler.bakalım sorcaz aslında söylemesi lazımdı ama geçiştirdi hep doktorumuz..sagolsun konuşmayı pek sevmiyor da..

X