Epidural Normal Doğum Hikayem

Efulimm41

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
7.485
4.238
Doğumdan tam 1 hafta önce nişanım gelmişti. 23 Ekim sabah 6'da sancıyla uyandım. Saat tuttum. 12 dakikada birdi. Oyalandım, yemek yedim, duş aldım. 7 dakikada bir olunca devlet hastanesine gitmek için yola çıktık. Sancılar çok hafifti. Adet sancısı kadar bile değildi. Rahat olacak sanırım diye düşünmeye başlamıştım. Yolda suyum gelmeye başladı az az. Gittiğimde açıklığıma baktılar 2 cm'di. Suyum geldiği için eve gönderemeyeceklerini yatış vereceklerini söylediler. Kabul ettim. Saat 9'da yatışım yapıldı. 3'e kadar sancı çektim. Son 1 saate kadar hala dayanılmaz değildi sancılar. Ama son 1 saat öleceğim sandım.Dakikada bir geliyordu sancılar. Nst'ye bağladılar. Sancı varken nst'ye bağlanmak işkenceymiş. Yürümek ve pilates topunda salınmak çok iyi geliyordu ama ebe en az 20 dakika nst'de kalmamı söyledi. 15 dakika dayandım ama sonra dayanamayıp fırlatıp attım kabloları. Ebeden iyi bi azar işittim :KK70: hakaret boyutuna vardı. Kontrol edin kaç cm olmuş dedim. Baktığında gerilediğini 1 cm olduğunu söyledi. Ufak çaplı bi sinir krizi geçirdim :)

Eşimi aradım gelip beni almasını özelde epidural doğum yapmak istediğimi söyledim. Apar topar çıkışım yapıldı. Özel hastanedeki doktorumu aradım doğumumun başladığını gelirsem epidural doğum yapıp yapamayacağımı sordum. Hemen gelmemi söyledi. Hastaneye gittiğimde hemen muayene etti. 4 cm açıklığım vardı. 6 saatte olmayan açıklığın 10 dakikalık yolda olmasını İzmit'in bozuk yollarına bağlıyorum :KK70: Saat 4 gibi yatışım yapıldı. Doktorum 19.30 gibi doğum yapacağımı söyledi. Muayenenin ardından lavman yapıldı. Anestezi uzmanı çağrıldı. Belimden ağrı kesici yapıldı. Belden altım uyuşmaya başladı. Şiddetli sancılardan eser kalmadı. Odama aldılar. Gelip gidip muayene ettiler. Sonda yaptılar. Akşam 19.00 gibi doğumhaneye alındım. Doğum dozu yapıldı gitmeden önce tekrar uyuşmaya başladım. Doğum hızlı oldu ama ıkınma hissim yoktu ebe üstüme çıktı baskı yaptı nefesim kesildi amabi işe yaramadı. Doktor ıkınmaya çalışmamı ıkınamazsam da ya öyle ya böyle bi şekilde alacağını ama ıkınarak daha kolay olacağını söyledi ama yapamadım his yoktu. Forseps ile bebeği çekti. Doktorumun tahmini gibi 19:34'te dünyaya geldi oğlum. Nedense kuvvetli ağlamıyordu. Oksijen verildi. Kucağıma alamadım. Aşırı kanamam oldu. Zangır zangır titremeye başladım 5-10 dakika sonra da plesenta alındı. Uyuşturulduğum için dikişleri hissetmedim hiç. Şimdi ki aklım olsa direkt özel hastaneye gidip epidural doğum yapardım. Herkese tavsiye ederim. Doğumum işkence gibiyken zevkli bi hale geldi.

Bebeğiniz hayırlı olsun , daha önce konuşmuştuk belki hatırlarsınız kür tarifi vermiştiniz şuanda hamileyim 6 aylık :)

Bebeğiniz hayırlı olsun , daha önce konuşmuştuk belki hatırlarsınız kür tarifi vermiştiniz şuanda hamileyim 6 aylık :)
Aaa öyle mi hatırladım konuştuğumuzu. Çok sevindim. Sağ salim kucağına alırsın inşallah :dua:

Edit istiyoruz bu hikayeye please !
Hilal coban Hilal coban bu hikaye eksik duzenleme yapsin istiyoruz dimi
Mesela dogmadan haftalar.onceden baslayan bi kandirmaca var
Bu yigit.oglan bizi kac.kez heveslendirdi kac kez dogurttu o hafta hesabi kac kez sasti ahhh ahhh onlari da anlatmalisin asil hikaye o haftalardan cikar

Sen burada herkese hep yardımcı oldun çok güzel dualar aldın eminim:KK39:
Bundan sonraki hayatınızda da hep sağlıklı mutlu huzurlu bir hayat gecirirsiniz inşallah :dua:

Edit istiyoruz bu hikayeye please !
Hilal coban Hilal coban bu hikaye eksik duzenleme yapsin istiyoruz dimi
Mesela dogmadan haftalar.onceden baslayan bi kandirmaca var
Bu yigit.oglan bizi kac.kez heveslendirdi kac kez dogurttu o hafta hesabi kac kez sasti ahhh ahhh onlari da anlatmalisin asil hikaye o haftalardan cikar
O konulara girip oğluşumu rencide etmek istemedim. Aaaaah ahh yoksa hem bana hem size neler çektirdi bu oğlan bi biz biliriz :KK70:

X