Epidural Anestezi

nesquik_24

Deniz Bebeğin Annesi
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
1.578
2
39
Arkadaşlar aranızda epidural anestesi yaptıran bayanlar varsa lütfen özelden msj yazabilirler mi?kaydirigubbakcemile3

bel fıtığınız varsa yaptırmayın sakın , sakatlığa kadar götürebiliyormuş epidural sezaryen olan arkadaşımdan yanlış duymadıysam ....

bende epidural anestezili normal dogum yaptim hersey cok guzel ve rahat gecti tavsiye ederim...ertesi gun hemen ayaga kalktim hicte agrim olmadi...

bende 2 doğum yaptım epidural anesteziyle hemde 20 ay arayla ve normal doğum.kesinlikle çok rahat.ama uzman kişilerin uygulaması gerekiyor canm.ben çok memnun kaldım.çok korkuyordum aslında uygulanmasından,düşündükçe ürpermiştim ama hiçde anlamıyorsunuz uygulanışıda fazla uzun sürmüyor ve acı hissetmiyorsunuz.hafif bir uyuşma sadece oluyor..

kızz nesguik bu ne acele :) daha doğuma dünya var şimdiden bunu düşünüpte aklını yorma güzelim herşey zaten bi anda olup bitiyo sende şaşırcaksın ama aklında kalmasın bende epidural oldum sezaryan hemde :) hiç korkma bişeycik olmuyo anlamıyosun konuşa konuşa doğum yapıyosunkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ayyyyyyyyyy delikafadulden
ay bu konu ile ilgili kaçıncı başlık. aynı şeyleri yazmaktan beynim döndü.
canım ben epiduralle sezeryan oldum. sormak istediğin bişey varsa burdan sorabilirsin. buraya yazılamayacak bişeyse özel mesaj atabilirsin. a.s.

kızlar sağolun ben normal yapıcam epiduralle sezeryan değil....
kız dilara ne erkeni 4 ayımız kaldı ve başladı bende korkular :KK43:
allah iyi etsin seni emi :)
doktoruma sordum yapıyomruş ve öneriyorumda dedi...
medicanaya gidiyorum doktorum çok çok iyi :)
bu arada kızım değil oğlum olcakmış :) doktor %80 kız demişti geçen ay ama bu ay %100 erkek dedi pipisini falan gösterdi :) canım oğlummmmm :)

allah analı babalı büyütsün canım inşallah bir nefeste doğum gercekleşir hepimiz için

a.s.
bende epidural sezeryan yaptım ve acayip memnun kaldım herkeze öneririm

canım zaten 4 cm.açılma olmazsa doktorum ,epidural normal yapılmıyor dedi.Umarım açılırda bebeğimi sağlıkla dünyaya getirmenin mutluluğunu ailecek yaşarızhihoyyytözelime yazarmısın hangi hastanede hangi doktor yaptı,teşekkürlera.s.

Yaptıranlar çok memnunlar. 4 cm açılması bile dayanılmaz bir sancıymış Arkadaşım yeni doğum yaptı. Eğer epidural olmasa ben normal doğuramadım diyor. Sancı geldiğinde bir baskı hissediyormuş. O zaman ıkınıyormuş. Doğum sonrası da hiç yorgun görünmüyordu. Epidural yaptırmayanları da gördüm. Kamyon çarpmış gibi görünüyorlar. Ben epiduralden korkuyorum. Eğer sakat kalma fobisini atlatabilirsem, bir de sancı başladığında dayanamayacağımı düşünürsem yaptırırım.

Yaptıranlar çok memnunlar. 4 cm açılması bile dayanılmaz bir sancıymış Arkadaşım yeni doğum yaptı. Eğer epidural olmasa ben normal doğuramadım diyor. Sancı geldiğinde bir baskı hissediyormuş. O zaman ıkınıyormuş. Doğum sonrası da hiç yorgun görünmüyordu. Epidural yaptırmayanları da gördüm. Kamyon çarpmış gibi görünüyorlar. Ben epiduralden korkuyorum. Eğer sakat kalma fobisini atlatabilirsem, bir de sancı başladığında dayanamayacağımı düşünürsem yaptırırım.

evet doğrudur ama kasılmamak gerek ki 4 cm açılsın mantıklı olunursa kasmamak ve ıkınmak derin nefes almak en iyisi gibi geliyor bana şuanda :) tabi doktor eğer açılmıyo olmuyo derse mecbur epidural sezeryana alcak o da sağlıklı değil resmen kescekler ve kesilen deri tabakasındaki hücrelerin ölmesi sonucu etin sarkamsı oluşacak ben sezaryandan yana değilim ama epidural normal doğumu çok istiyorum.sen ne kadarlıksın ben 5 ayıma giridm 3 gün önce.hepimize hayırlı olur işallaha.s.

bende epidural normal doğum yaptım.kesinlikle tavsiye ederim çok rahat geçti hiç bi acı hissetmedim sadece ıkındım ve 10 dk.doğdu kızım.hayırlı doğumlar dilerim.

30 yıllık hayatımın sadece 2,5-3 saatini doğum sancılarını yaşayarak geçirdim. son 5 dk daha şiddetliydi ve onun verdiği güçle kesintisiz ıkınarak oğlumu dünyaya getirmeyi başardım. bir arkadaşım önermemişti. "epiduralde sancıyı hissetmediğin için doğum biraz daha uzun sürer ve zaten anesteziyi belli açılma olduktan sonra yapıyorlar. zaten eninde sonunda sancı duyuyorsun" demişti. ayrıca anestezi yapan kişinin bu işte çok tecrubeli olması gerekiyor. ben hiç düşünmemiştim. acısı tatlısıyla doğumu tecrube etmek istedim. dikişlerin geçmesi biraz zaman almıştı ben de ama yine de hissettiğim şey "bunu ben başardım" olmuştu! hayatım boyunca edindiğim hiç bir başarı bu kadar gurur verici değildi. ya da hayatım da o ana kadar hiç bişey başarmamıştım! benim hissettiklerim bunlardı.
bence doğum anına fazla odaklanmayın, o nasılsa bir yolunu bulup çıkacak. sadece onun beden ve ruh sağlığına odaklanın! gelişimine odaklanın! herşeyin yolunda gideceğine kendinizi inandırın! ben öle yapmıştım! "ya şöyle olursa, ya böyle olursa" diyerek ya da kötü tecrubeler dinleyerek kendinizi korkutmayın! bebeğiniz geliyor! ne şekilde geleceğini doktorunuzun kararına bırakın ve içinizde yaşattığınız mucizrenin tadına varın. zaman kısıtlı! sancılardan korkmayın! bu eninde sonunda bitecek, aklınızdan çıkarmayın! ama bunu psikolojinizin kaldıramayacağını düşünüyorsanız o zaman zorlamayın.. ama anne olan her kadın bence bunu yaşamalı! anne adaylarımız için sağlıklı doğumlar dilerim.

kizlar bende epidural sezeryan yaptim. 3. çocugumu. ilk 2sini normal yapt1m ama keske onlar1 da sezeryan yapsayd1m. çok memnun kald1m özel bile degildi hastanem ama sonuç mükemmeldi. agri sizi oldu ama olacak o kadarda canim. Boru mu bu?

X