epidural anestezi

benim doktor zorda kalmadıkça sezeryana almıyo, illa normal doğurtuyo, ama normalde olsa sezeryanda olsa ben epidural olcam canım o kesin, olan arkadaşlarımda var çok rahat doğurdular hep bakalım biz napcas

Benim sezeryan olucak kesinn.......
ama genel anestezii olucakk ben epidurali sevmiyorumm...
ameliyathanede gözlerim açık herşeyin farkında olmasını istemiyorumm...

ben daha doktorumla konuşmadım dogum hakkında anesteziler hakkında
bu cuma belli olcak normalmi sezeryanmı olucagımız doktordan dinlemem gerek anestezi uzmanıyla konuşmam lazım ona göre karar vericem ama tabi epiduralle acıgım olabilirim yani..

bende daha bilmiyorum normalmi sezeryanmi normal istiyorum ama doktora bağlı o ne derse bakalımm ama sezeryan olursam genel anestezi olsun isterim hisetmeyim hiçbişi gözlerim açık olmasın:))

ben cok arastırdım kızlar..epidural olup da memnun olmayan gormedim
ben kararımı verdim, bir aksilik olmazsa epidural isteyecegim..bebegimin dogdugu anı gormekten guzel baska ne olabilir ki ???????????

ben de çok araştırdım arkadaşlar,hatta farklı hastanelerin uzmanlara konuştum,ben normal doğum yapacam bir terslik olmazsa,ve epidural isiyordum,bu benim ikinci doğum olacak,birincide baya zor oldu için,çok korkuyorum:çok üzgünüm:,her neyse,benim eşim baştan karşiyıdı,ama ben inatla soruşturdum,ve genellikle uzmanlar şoyle dediler:epidural çok hoş bir şey,ama bu yontem henüz otturmadı için,çok iyi anestezi uzmanı bulmak mesele,çunkü risk çok fazla(felç kalma gibi):1no2:,ve şansına benim arkadaşimın gelinı doğum yapmış MESAda özel hastanede o da benim gibi epidural istiyordu,ama sezeriyan da,ve ne oldu bi bilin mühteşem anestezi uzmanı kanalı bulamamış,tam narkoz vermiş kıza:teselli:,bana da benim doktorum dedi bu sadece uzmana bağılı değil,sizin bi hastalık varsa,vea o ani duruma,belki kişisel size uygun olmayabilir:uhm:,ve elbette akıllı anestezist bunun riskini almak istemez,başka bi bahane bulur ve vazgeçer epidulaldan:çok üzgünüm:,malesef ,ben oturdum düşündüm,alah yardımcim olsun,ben epiduraldan vazgeçtim,siz de dikkat olun ne olur bi daha araştırın

kızlar ya biliyorum kararsızlık icin cok gec..
cuma doguma gidicem ve hala epiduralmi genel mi karar veremedim..
aslında ben verdim de doktorum epidurale riskli dedi..
kedi dili nickli arkadasimiz da oyle anlatmis..
ama internette arastidim 30 yıldır epiduralin hicbir yan etkisi (felç) gorulmemis..
doguma gidince konusucam anestezi ekibiyle bakalım

kızlar korkulacak bişi yok bende ikinci dogumumu epidural anestesi yapılarak oldum cok şükür hiç bişi olmadı sanki normal dogummus gibi bebeğimi gördüm dogdugumda o an herşeye değerdi.... allah yazdıysa alnımıza dogum yapamadan da hersey olabilir korkulacak bişi yok hayırlısı allah..hidennisko canım senide allah kurtarsın..

eğer bebeğim hala dönmemişse ki cuma günü öğrenicez bakalım doğru yolu bulmuşmu bizim zilli
bende s ezeryan olursam epidural olmak istiyorum genel anestezi bana uygun olurmu bilmem rahatsızım zaten ama bu cuma belli olacak herşey belkide epidurali önermez anestezi der.. ama ben bebeğimi normal doğumdaki gibi ilk andan itibaren görmek isterim

hayırlısı olsun corumlucum
normal diyen temmuz annişlerinin çoğu sezerayan yapmak zorunda kaldı baksana..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…