Doğum korkusu

Canı çok tatlı 33 haftasına girmiş biri olarak benimde senin gibi korkularım var mı var? Ama aklıma getirip düşünmek istedikçe içimden bir his çok güzel ve hızlı geçeceğini söylüyor…
İnşallah hepimizin öyle olur🙏🏻

Epidurale gelirsek doktorun zamanlaması çok iyi olmalı etkisini gösterebilmesi için, ben yaptıracağım çünkü gerçekten tırnak etinin acısını bile dert eden biriyim maalesef…

Normal doğum güzel bir şey ya olacak bitecek rahatlayacağız inşallah 🥰

Ben çok kolay doğurdum. Son güne kadar günlük en az bir saatlik yürüyüş yapıyordum. Kontrole gittiğimde sancı görünüyor açıklık yok . Dilerseniz evinizde dinlenin sancılarınız sıklaşınca gelirsiniz dedi doktorlar. Hastane kapısından çıkmadan sancım sıklaştı, 3 saatte suni sancısız, epiduralsiz, küçücük bir epizyo ile doğurdum.
Bebeğimi hemen kucağıma verdiler. Çokça sarılıp koklaştık, emzirdim.
Ayy çok güzeldi benim doğumum. İçeride beni, dışarda eşimi motive ettiler.
İnşallah güzel bir ekibe denk gelirsiniz🩷😍
Kaçıncı haftada doğum yaptınız?

Benimki 37+1 bende biran önce doğurmak istiyorum. Ödem oldu acıyor canım nefes darlığı vs. Normal doğum pozisyonunda bebek. Sancı nst de 10 çıktı galiba sancı yok ama arada adet sancısı gibi sancılarım gelip gidiyor o zaman da baya ağrı yaşıyorum. Bebek olgun bir bebek dedi doktor doğsa kuvezde bekletmek vs gerek yok dedi. Gününü tamamlaması için bazıları bekliyormuş.
Sancım gelmesi için ne yapmam gerekiyor normal doğum için ne yapabilirim tavsiyemiz nedir??

Benimki 37+1 bende biran önce doğurmak istiyorum. Ödem oldu acıyor canım nefes darlığı vs. Normal doğum pozisyonunda bebek. Sancı nst de 10 çıktı galiba sancı yok ama arada adet sancısı gibi sancılarım gelip gidiyor o zaman da baya ağrı yaşıyorum. Bebek olgun bir bebek dedi doktor doğsa kuvezde bekletmek vs gerek yok dedi. Gününü tamamlaması için bazıları bekliyormuş.
Sancım gelmesi için ne yapmam gerekiyor normal doğum için ne yapabilirim tavsiyemiz nedir??
Yuruyus normal dogumu kolaylastiriyor.
Sabah aksam yuruyun

Ben kendimi çok yormadan sürekli yürüyüş yaptım

Ben çok kolay doğurdum. Son güne kadar günlük en az bir saatlik yürüyüş yapıyordum. Kontrole gittiğimde sancı görünüyor açıklık yok . Dilerseniz evinizde dinlenin sancılarınız sıklaşınca gelirsiniz dedi doktorlar. Hastane kapısından çıkmadan sancım sıklaştı, 3 saatte suni sancısız, epiduralsiz, küçücük bir epizyo ile doğurdum.
Selamlar, hatırlamak kötü gelmeyecekse epidural de almamış biri olarak epizyo deneyiminizden bahseder misiniz? Ben de doğumla ilgili genel endişelerimin yanında epizyo ihtimalinden, bunun vereceği acı veya enfeksiyon vb. ihtimallerinden biraz tedirginim. :KK43:

Nerede doğurdunuz hangi hastane ve epizyo keserken orayı uyuşturuyor lar mı

Selamlar, hatırlamak kötü gelmeyecekse epidural de almamış biri olarak epizyo deneyiminizden bahseder misiniz? Ben de doğumla ilgili genel endişelerimin yanında epizyo ihtimalinden, bunun vereceği acı veya enfeksiyon vb. ihtimallerinden biraz tedirginim. :KK43:
Epizyo sancının şiddetli olduğu zamanlarda o bölgeye ağrı kesici yapılarak açılıyor. Ben hiç hissetmedim.
Nerede doğurdunuz hangi hastane ve epizyo keserken orayı uyuşturuyor lar mı
Üniversite hastanesinde doğum yaptım. Evet uyuşturuyorlar

Epizyo sancının şiddetli olduğu zamanlarda o bölgeye ağrı kesici yapılarak açılıyor. Ben hiç hissetmedim.

Üniversite hastanesinde doğum yaptım. Evet uyuşturuyorlar
Özele gidiyordum ilk gebelik düşük olduğu için üniversite de ücretli doçent e yönlendirdiler şimdi gidiyorum çok da memnunum orda onunla doğurmak çok istiyorum tek korkum sancı odasına yanımda ya annemi ya eşimi alırlar mı su istesem bir yudum kimsesiz gibi tek başına olmak istemiyorum normal doğumdan korkmuyorum o yalnızlık psikolojisini ben atla tamam kesin psikologluk olurum sonrasında. Yanıma izin verseler birini zerre korkmuyorum normal doğumdan

Özele gidiyordum ilk gebelik düşük olduğu için üniversite de ücretli doçent e yönlendirdiler şimdi gidiyorum çok da memnunum orda onunla doğurmak çok istiyorum tek korkum sancı odasına yanımda ya annemi ya eşimi alırlar mı su istesem bir yudum kimsesiz gibi tek başına olmak istemiyorum normal doğumdan korkmuyorum o yalnızlık psikolojisini ben atla tamam kesin psikologluk olurum sonrasında. Yanıma izin verseler birini zerre korkmuyorum normal doğumdan
Tabii ki yanınıza gelir anneniz🙂 izin veriyorlar.

Bu dogum isi kesinlikle her kadinda farkli seyrediyor o yuzden bence dogum hikayeleri ve videolari insani etki altinda birakiyor… ben tum youtube’u izlemistim son haftalarimda 🥲 bazi kadinlar 8 cm’e hic hissetmeden ulasirken benim 2 cm’e cikana kadar sancilarimin baslangicindan itibaren 12 saat gecmisti… yani bammmbaska bi seruven olacak o. Ne kadar zor da olsa, kolay da olsa farketmez bebek ciktigi an hayatinizin “OH!”unu cekiyorsunuz bana guvenin🥹 o kadar hafif bir his ki bunu kelimelerle tarif edemem. Ve dogum yapali nerdeyse 2 ay oluyor, her ama her gun o gunu tekrar zihnimde canlandirdim. Ozellikle bebegimin ciktigi ani, kucagimda ilk anlarini… Allah size su gibi dogum nasip etsin, saglikla alin bebeginizi kucaginiza insallah💕

X