epidural anestezi

arkadaşlar epidural anestezi için ne düşünüyosunuz bi riski varmı?

canım selam.ben ıkıncı kızımı mecburıyetten sezeryan olsamda epıdıralden memnun kaldım.:))))
narkoz korkumdan dolayı sadece.doktorumda cok tecıh edıldıgını soyledı.normal dogum en guzelı. ıkısınıde yasadım.ve mecbur kalmadıkca sezeryan tercıh etmeyın derım.

Ya iyide arkadaşlar hiç aranızda bu şekilşde doğum yapan varmı İğne direk sırtdan veriliyor bir skaatlık durumu ortaya çıkmasın

Son düzenleme:
Ya iyide arkadaşlar hiç aranızda bu şekilşde doğum yapan varmı İğne direk sırtdan veriliyor bir skaatlık durumu ortaya çıkmasın

cnm bende belden asagısının felç kalma riski olduğunu duydum oyuzden konuyu burda actım daha önce bu sekilde doğum yapan yada cevresinde yaptığını duyan arkadaşlarımdan bilgi alıyım die.

merhaba arkadaşlar benim iş arkadaşım epidural oldu. hemde isteyerek. doğumu çok zor oldu. önce epidural iğne yapmışlar doğum gerçekleşmeyince etkisini kaybetmiş ayaklarını falan hissetmeye başalmış ama hala doğum gerçekleşmemiş ikinciyi yaptırmış onunda eetkisi tam geçecekken doğum gerçekleşmiş. o biraz doktor hatası yaşamış. iyi araştırmak lazım

Okuduklarımdan öğrendiğime göre epidural anesteziyi uzman birinin yapması gerekiyor ve riskli bir olay.Ben cesaret edemiyorum açıkçası.Bu konuda uzman güvenilir birini bulsam cesaret edebilirim belki ama oda zor.Belden aşağısının felç kalma riski var ve çevremde bu şekilde doğum yapan kimse yok...

Kızlar bu konuda benimde çok endişem var. Eğer güvenilir birinin ismini alırsanız nooolur burada yazın, benim çevremde epidural yapanlar var ancak anestezi uzmanları sadece ilgili hastanelerde benim doğum yapmayı düşündüğüm hastaneye gelmiyorlarmış

X