Ense kalınlığı ve beyinde hava

minikbiri-

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2024
7
3
28
Merhabalar 13 haftalık gebeyim bugün kontrole doktorumuza gittik bebeğimin ense kalınlığı 9 civarı çıktı birde doktorumuz beyninde hava yada baloncuk gördüğünü bebekte çok ödem olduğunu söyledi bu sebeple perinatoloğa yönlendirdi bizi 2 gün sonra gideceğiz. İçim içimi yedi birde devlete gideyim dedim devlet doktoru bir sıkıntı görmedi ikili tarama istedi sadece. Ense kalınlığı düzelirmiş öyle okudum ama benim evladımdaki çok kalın onunda farkındayım. Beynindeki hava yada baloncuk o neden kaynaklı onuda bilmiyorum. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

Merhaba arkadaşım çok geçmiş olsun umarım hiçbir şey göründüğü gibi değildir çünkü bu dönemlerdeki sonuçlar gerçekten inanılır gibi değil yani herkes bu aralar bunları konuşuyor bilmiyorum ben de bu konuyu araştırdığım için mi denk geliyor ya da gerçekten bu ikili tarama testleri bu haftaların ense kalınlığında çıkan sonuçlar mı ama herkes bir tedirgin bir stres bu test sonuçta gerçekten anneleri strese sokmaktan başka bir şey yapmıyor.

Tanıdığım bir iki kişiDe aynı sorunlar yaşanmıştı ama sonraki ultrasonlarda bir problem olmamıştı sağlıklı doğdular çok şükür.bence gebeliğin ilk zamnalrda böyle yanıltıcı şeyler yaşanabiliyor anneyi yıpratmaktan başka birşey değil. Güzel düşünün güzel olsun. 2li 3lğ testlerden ziyade mümkünse fetal DNA yaptırın diğerlerinin doğrulugu yok

Eğer doktorunuz gebeliği sonlandırmanızı tavsiye ederse duygusal şehvete kapılıp inatlaşmayın . Bebeğe yazıl

Malesef bebeğimde tirizomi 13 genetik rahatsızlığı varmış. Gözleri gelişmemiş kalbi delik yarık dudak ve bir çok daha fazla rahatsızlık doktorumun dikkatiyle erkenden farkettik perinatolog uzmanıda ileri seviyede trizomi 13 ultrason bilgileriyle bile test yapmadan kurul direk gebelik sonlandırmayı kabul eder dedi Allah razı olsun yardımcı oldu gün içerisinde üniversite hastanesine gittik heyet için gerekli işlemleri yaptık perşembe günü kürtaj işlemi olacak. Tam 14 haftalıkken evladımı kaybetmiş olacağım. Bir yanım çok üzülüyor bir yanımda erken farkettiğim için seviniyor en azından çekmemiş olacak evladım. Doğduklarında bile 1-2 ay en fazla yaşıyorlarmış ki benim evladım için bunu bile demediler. Sadece çok dua istiyorum ailem uzakta yaşlı insanlar anlatsam anlamazlar en büyük destekçim eşim umarım tez zamanda bu günleride atlatırız.

Çok üzüldüm ne söylenir bilemiyorum . Bu sizin suçunuz değil bazen yapack hiçbir şey olmaz malesef hayatta böyle şeyler var keşke olmasa keşke hiç bir anne evladyla sınanmasa .şimdi canınız yancak ama zaman ilerleseydi yada doğsaydı doğumda kaybetseydiniz bu daha Büyük bir yıkım olurdu şükretmek en iyisi

İnşaAllah herşey çok daha güzel olacak. En büyük korkum zaten evde kendi kendime düşük yapmak gördüğüm zaman ne yapacağımı bilemem. Hakkımızda hayırlısı buymuş meleğime elbet bir gün kavuşacağım

Çok geçmiş olsun. Siz çok güçlü bir kadınsınız. Erken fark edip çocuğu doğurduktan sonra neler çekebileceğini ne kadar acı duyacağını düşünüp böyle bir karar vermeniz çok daha doğru. Lütfen üzülmeyin . Bu da imtihan diğer türlü de imtihan. Siz henüz acı hissetmeyen bir canlıya müdahale ettiniz diğer türlü doğursaydınız canı daha çok yanardı. Emin olun siz kavuştuğunuzda size teşekkür edecek. Lütfen üzülmeyin. İnanıyorum ki en kısa zamanda çok güzel haberleri bir sonraki gebeliğiniz için buraya yazacaksınız. Çok geçmiş olsun

Destek yorumunuz için çok teşekkür ederim insanın içi cidden çok rahatlıyor

Destek yorumunuz için çok teşekkür ederim insanın içi cidden çok rahatlıyor
İnanın içinizi rahatlatmaktan ziyade gerçekten ne olduğunu yazıp vicdan azabı çekmek ya da keşke dememeniz için yazdım. Gerçekten öyle ama . Bazı anneler inat edip doğuruyor ama sonrasında yani doğduktan sonra o yavrunun nasıl acı çektiğini görüyor . Gözle görüp psikolojik olarak hem annenin acı çekmesi hem de bebeğim fiziksel acı çekmesi çok kötü. Siz en doğru kararı verdiniz. Ben ilk bebeğimi maddi durumum olmadığı için aldırmak zorunda kaldım sağlık problemi yoktu ama pişman olmadım. Rızkıyla gelir derler ama gerçekten durum öyle değil. Maddiyatımız düzelince ikinci gebeliğim sağlıklı da olunca doğurdum şimdi bir tane kızım var. Geçmişe bakınca üzülmüyorum iyi ki diyorum çünkü ben kötülük yapmadım. Siz de güçlü olun sizin bilinçli bir anne olmanız işte bu verdiğiniz karardan zaten belli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…