Enfeksiyon, düşük, Klomen

blackdreammm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2023
36
-38
Kızlar merhaba öncelikle.
Evlendiğim günden beri korunmuyorum. Evlendiğim ay bir enfeksiyon geçirdim, ilaç ve fitil kullandım, bundan bir süre sonra 1 kimyasal düşük oldu daha sonra da devam ettik fakat bir türlü hamile kalamadım. Bu süreç içerisinde folik asite başladım. Ovulasyon testleri de yapmaya başladım 2 ay üst üste hiç yumurtlama göremedim, hayal kırıklığımı anlatamam size. 😥 bunun üzerine doktora gittim ve olanları anlattım. Fizyolojik olarak herhangi bir sorun olmadığını yalnızca enfeksiyonumun tüplere ilerleyebileceğini ve idrar yolu enfeksiyonum olduğu için ilaçlar verdi ve kullanmaya başladım. Adetimin 5. Gününden başlayarak kullanmam için de Klomen verdi. Kızlar bu ilacı hep duyuyordum. Adetime şu an 2 gün var ve inanın aklım karmakarışık. Yumurta takibi yapmaya gerek görmedi doktor. Yaza kadar gebelik oluşmazsa gel başka bir tedavi uygulayalım dedi. Sanırım sadece 1 ay kullanacağım Klomen başka birşey söylemedi çünkü. Benim içim içimi yiyor ve moralim de hayli bozuk zira benimle ve benden sonra evlenenler ya bebek bekliyor ya da kucaklarında. Allahım isteyen herkese nasip etsin beni de onlardan ayırmasın inşallah🌸 🙏 ama moralim inanın çok bozuluyor. Bu durumu yaşayan, benimle aynı ya da benzer yollardan geçmiş dostlarım var mı? Siz nasıl yaşadınız bu süreci ve sizce başka bir doktora da görünmeli miyim? Lütfen değerli düşüncelerinizi esirgemeyin🥺

Ne zamandır evlisiniz?
Ben Klomen kullanırken yumurta takibi yapıldı, doktor gün saat verdi ilişki için, benim negatif oldu bu arada.

Merhaba 1 yıl oldu. Devlet hastanesine gittim o sebeple mi çağırmadı acaba zaten yoğunluk oluyor diye bilemedim ki 😥 Allah gönlünüze göre versin inşallah 🙏
Adetin 2. günü gidip hormonlarınıza baktırın, rahim filmi çektirmek istediğinizi söyleyin bunun için sıra alın. Tüplerde tıkanıklık varsa gebeliği engelliyor çünkü.

Doktor fizyolojik olarak bir şey yok demiş ama tüplerinize baktı mı?

Amin, cümlemizin inşallah.
Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin🤲

Adetin 2. günü gidip hormonlarınıza baktırın, rahim filmi çektirmek istediğinizi söyleyin bunun için sıra alın. Tüplerde tıkanıklık varsa gebeliği engelliyor çünkü.

Doktor fizyolojik olarak bir şey yok demiş ama tüplerinize baktı mı?

Amin, cümlemizin inşallah.
Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin🤲
Canım tüplere bakmadı sadece alttan muayene etti. Randevu alayım 2. Günü olacak şekilde bakalım hayırlısı. Rahim filmi hiç çektirmedim ama enfeksiyondan ötürü sanırım bir sorun olabilir. Tekrar bir doktora daha görünmeliyim galiba.

Canım tüplere bakmadı sadece alttan muayene etti. Randevu alayım 2. Günü olacak şekilde bakalım hayırlısı. Rahim filmi hiç çektirmedim ama enfeksiyondan ötürü sanırım bir sorun olabilir. Tekrar bir doktora daha görünmeliyim galiba.

Ben kimyasal gebelik yaşamıştım. Özelde bir doktora gittim ve hormonlara bakarak “taş gibisin, hemen hamile kalırsın” diyip klomen verdi. Sonuç başarısız oldu. 2,5 yıl olmadı sonra bir doktor rahim filmi istedi ve tek tüpümün tıkalı olduğunu söyledi. Doğal yoldan tek tüple hamile kalabilirdim, birçok kalan arkadaş var ama ben tüp bebek tedavisi gördüm.

Eşinin de ürolojiye gitmesinde fayda var tabii, ondan kaynaklı da olabilir.

Evet işte benim gittiğim doktor da gayet iyi dedi ama bilemiyorum çok zor bir durum sanki ne yapsam yetersiz kalıyor gibi. Evet bende çok okudum doğal yoldan hamile kalıyorlar tek tüp ile ama işte nasip. Sanırım rahim filmi gerçekten benim için de gerekli. Tüp bebek tedaviniz nasıl ilerledi. Eşim ile de konuştuk onun için de eğer bu ay fayda görmez isek ürolojiye gideceğiz. 🙏

Evet işte benim gittiğim doktor da gayet iyi dedi ama bilemiyorum çok zor bir durum sanki ne yapsam yetersiz kalıyor gibi. Evet bende çok okudum doğal yoldan hamile kalıyorlar tek tüp ile ama işte nasip. Sanırım rahim filmi gerçekten benim için de gerekli. Tüp bebek tedaviniz nasıl ilerledi. Eşim ile de konuştuk onun için de eğer bu ay fayda görmez isek ürolojiye gideceğiz. 🙏

Rahim filmi çok önemli, çünkü spermin tüpten geçmesi gerekiyor döllenme için. Tıkalı olunca doğal olarak gebelik oluşamıyor, doktor yoğunluktan dolayı atlamış olabilir.

İmkanınız varsa özelde de çektirin, devlet hastanesinde sıra olabilir rahim filmi için. Özel görüntüleme merkezleri var, bir tık uygun oluyor fiyatı. Bir hastanede 2500₺ dü mesela hemde 2019’da, 2021’de tüp bebek merkezinin anlaşmalı olduğu görüntüleme merkezinde 1200₺’ye çektirmiştim. Araştırın bi.

Benim çok şükür ikizlerim oldu 14 aylıklar.
Darısı başınıza olsun inşallah, rabbim aratmasın🤲

Canım çok teşekkür ediyorum bir kaç yeri araştırayım, Allah bağışlasın inan çok sevindim🙏❤️ amin inşallah, rabbim isteyen herkese nasip etsin bu mübarek günde..🙏🙏🌸

Canım çok teşekkür ediyorum bir kaç yeri araştırayım, Allah bağışlasın inan çok sevindim🙏❤️ amin inşallah, rabbim isteyen herkese nasip etsin bu mübarek günde..🙏🙏🌸
Rica ederim, rabbim mübarek gecenin hürmetine hayırlısıyla evlat nasip etsin inşallah 🤲 Allah razı olsun🤲

Kızlar merhaba öncelikle.
Evlendiğim günden beri korunmuyorum. Evlendiğim ay bir enfeksiyon geçirdim, ilaç ve fitil kullandım, bundan bir süre sonra 1 kimyasal düşük oldu daha sonra da devam ettik fakat bir türlü hamile kalamadım. Bu süreç içerisinde folik asite başladım. Ovulasyon testleri de yapmaya başladım 2 ay üst üste hiç yumurtlama göremedim, hayal kırıklığımı anlatamam size. 😥 bunun üzerine doktora gittim ve olanları anlattım. Fizyolojik olarak herhangi bir sorun olmadığını yalnızca enfeksiyonumun tüplere ilerleyebileceğini ve idrar yolu enfeksiyonum olduğu için ilaçlar verdi ve kullanmaya başladım. Adetimin 5. Gününden başlayarak kullanmam için de Klomen verdi. Kızlar bu ilacı hep duyuyordum. Adetime şu an 2 gün var ve inanın aklım karmakarışık. Yumurta takibi yapmaya gerek görmedi doktor. Yaza kadar gebelik oluşmazsa gel başka bir tedavi uygulayalım dedi. Sanırım sadece 1 ay kullanacağım Klomen başka birşey söylemedi çünkü. Benim içim içimi yiyor ve moralim de hayli bozuk zira benimle ve benden sonra evlenenler ya bebek bekliyor ya da kucaklarında. Allahım isteyen herkese nasip etsin beni de onlardan ayırmasın inşallah🌸 🙏 ama moralim inanın çok bozuluyor. Bu durumu yaşayan, benimle aynı ya da benzer yollardan geçmiş dostlarım var mı? Siz nasıl yaşadınız bu süreci ve sizce başka bir doktora da görünmeli miyim? Lütfen değerli düşüncelerinizi esirgemeyin🥺
Engeksiyon olduğundan bence rahim filmi cektirin cok fazla enfeksiyon olmasi yumrtaliklarada etkibediyor ve birtakim sorunlar olusturuyo ozaman dusuk oluyor maalesef

Surekliyse mtlak cektirin tanidigimda o sekileydi ve tuplerini enfeksiyon kaplamis hep ve dusuklri vrdi
Bence riske atmamak lazm çektirin derim akliniz rahatlr en azindn
Evet canım dün çok araştırdım bende bu yüzden bi görüntüleme merkezini aradım orayla görüştüm adetten sonra gideceğim inşallah bakalım..🙏🌸

Rahim filmi için Fatih’te gittiğim bir görüntüleme merkezi var iki defa gittim memnun kaldım. Fiyat olarakta çok aşırı değil. Şuan ki fiyat 800 olması lazım. (Hekimoğlu görüntüleme merkezi) düşünürseniz iletişime geçin isterseniz ☺️
Aa gerçekten çok uygunmuş. Diğer yerler 2000-2500-3000 arası hep. Çok teşekkür ediyorum canım, bi görüşeyim💕😍

X