Endometrit teşhisi kondu.İyileşen var mı Endometritten

Gulcngl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
35
18
44
Patoloji sonucumda kronik endometrit çıktı.İyileşen arkadaşlar yorum yaparlarsa neler yaptılar sevinirim

Gecmis olsun endometriozis malesef tekrar edebilen bir hastalık muhtemelen ameliyat sırasında teshisiniz konulmus. Endometriozis nerede tutulum yapmisti bazen yumurtalıkta bazen bagirsakta bazen farkli organlarda tutulum yapabiliyor. İleri endometrioziste tedavi cocuk isteminizin olup olmamasina bağlı. Normalde kisti baskilayan ilac tedavisi ile adet gormeniz engellenmeye calisiliyor yada azaltiliyor. Bu hastalik ostrojen hormonuna bağlı olarak ilerliyor o yüzden de adeti durdurdugunuzda ilerlemiyor. Eger gebelik dusunuyorsaniz ameliyat sonrasinda ilac tedavisi vermeyebilirler. Sadece şunu bilin bu hastaligin tekrarlama ihtimali var bu sebeple de gebelik planlıyorsaniz hizlandirmaniz lazim. Her ameliyatta yumurtaliklar bir miktar zarar görüyor o yüzden mecbur kalınmadikca ameliyatta etmek istemiyor doktorlar çünkü tekrarlıyor. Allah başka dert vermesin moralinizi bozmayın merak ettiginiz bisey varsa bana sorabilirsiniz bende endometriozis ameliyati oldum ileri evre. Benim kistim patladigi icin acil açık ameliyata aldilar beni, yoksa muhtemelen böyle bir hastaligin teshisini kimse koyamayacakti. Kac doktora gittim hepsi basit kist dedi ama maalesef endometriozis çıktı. Yediginize ictiginize dikkat etmeniz lazim glutensiz beslenmeniz lazim endometriozis dayanisma grubu var instagramda onu takip edip bilgi alabilirsiniz. Bu arada endometriozis hastalari yumurtalık kanseri açısından da risk tasidiklari icin yılda bir mutlaka kontrole gitmeniz gerekiyor. Aciklayici olabilmisimdir umarim sevgiler

Endometriyozis değil benim durumum canım.Adı endometrit.yine de yazdığınız için teşekkür ederim

Endometriyozis değil benim durumum canım.Adı endometrit.yine de yazdığınız için teşekkür ederim
Merhabalar aynı durum bende de var ureme olmuyor akıntımdan ama cok yogun agrılı yasıyorum bu surecı. Belırtınız nedır hangı doktora gıdıyorsunuz. Cok gecmıs olsun :KK43:

Akıntım ve kasıkta dolgunluk,bulantı,şişkinlik hisssi oluyor.histeroskopi operasyonu oldum parça alındı ve sonuç kronik endometrit.Antibiyotik verildi ama tek bir ilaç.Araştırdığıma göre çoklu tedavi veriliyor

Akıntım ve kasıkta dolgunluk,bulantı,şişkinlik hisssi oluyor.histeroskopi operasyonu oldum parça alındı ve sonuç kronik endometrit.Antibiyotik verildi ama tek bir ilaç.Araştırdığıma göre çoklu tedavi veriliyor
Ben size mesaj attım bakar mısınız

Merhabalar benimde kronik enfeksiyonum var bir türlü geçmiyor doktora gidip kullandığım ilaçlarda işe yaramıyor malesef sadece hafifletiyor sonra tekrar başa sarıyor siz tedavi olabildiniz mi şikayetleriniz nelerdi acaba

Merhaba benimde kronik enfeksiyonum doktora gidip ne kadar ilaç kullansamda geçmiyor bi türlü sizin şikayetleriniz bittimi nasıl tedavi oldunuz bilgilendirirmisiniz beni

X