Endometriozis şikayetleriniz benimkiyle benzer mi?

denizizmir35

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
21
0
39
Merhaba arkadaşlar. Bana endometriozis ve sağ yumurtalığı 5 cm yapmış çikolata kisti tanısı kondu visanne verildi. Aranızda benim gibi kasık ve bel,bacak dışında,kistin olduğu tarafta karın ağrısı yaşayan var mı? Benim göbek deliğim sağ tarafı,sağ üst kısım,sağ yan kısım(karın ile belin tam ortası yan taraf) gibi yerlerimde ağrı,karıncalanma,batma gibi şikayetlerim var. Tüm batın ultrason ve ilaçlı tomografide hiç bir şey çıkmadı. Ama 2 aydır kasıkla beraber buralarım da zonkluyor ara ara mesela şu an. Benim gibi olanlara ne denildi merak ediyorum,karın zarına yayılmış mı demek acaba

Merhaba, konunun üstte kalması için yazıyorum, bir bilgim yok ne yazık ki

Özellikle bu karıncalanma benim canımı çok sıkmaya başladı yanlarım kolumun altında kalan yanlar karnımın orasınburası karıncalanıp duruyor inşallah bana benzeyen biri çıkar

Özellikle bu karıncalanma benim canımı çok sıkmaya başladı yanlarım kolumun altında kalan yanlar karnımın orasınburası karıncalanıp duruyor inşallah bana benzeyen biri çıkar

Ümit inceboz var İrenbe tüp bebek merkezinde, kendisi endometriozis derneği başkanı sanırım, hatta Amerika’ya gidiyor dönem dönem. Ona mı gitseniz acaba? Tüp bebek doktorumdu

Bende de çikolata kisti var yıllardır.
Visanne kullanıyorum 7,8 aydır.ağrılarım geçti. Kullanmadan önce adet zamanlarında tüm vücudum ağrıyordu abartısız ve ağrı kesici de bir işe yaramıyordu. Adet olmadığım zamanlar da sadece belim ağrıyordu. Bu arada iki yumurtalığımda da kist var en büyüğü 6 cm. En son kontrole gittiğimde kistlerim biraz küçülmüştü.

Bende bir de ca125 düşük. Ama ağrılarım çok. Bir de bu karın içi batma karıncalanma eklendi,diyorım acaba sinirlere mi baskı yapıyor. Ca125 düşük diye ayrıca şüphelendim herkeste yüksek acaba yanlış teşhis mi diye düşündüm bir kaç doktora sordum,biri doğru teşhis dedi biri mr çekilsin dedi biri endometriyoziste artar başka sebeptendir dedi. Bütün belirtilerim endometriyozis belirtisi ama nedense bu ca düşük ben de anlayamadım . Bana da ağrı kesici etki etmiyor 2 tane birden arveles içiyorum hiç etkilemiyor geceleri zonkalamadan uyuyamıyorum regl önceleri özellikle. Visanne sizde ruhsal anlamda çöküntü vb. Ve kilo alımı yaptı mı

İlk aylarda visanne ruhsal anlamda baya etkiliyor. Çok sinirli ve çok duygusal olmuştum. Evliyseniz seks isteği falan bırakmıyor bu arada Ben yapı gereği kilo alan biri olmadığım için bi sorun yaşamadım.yani iştahımı falan açmadı hiç.
ilacınızı düzenli kullanırsanız ağrılarınız geçecektir. Ama yine devam ederse kistlerle alakalı değildir ozaman.

Ben zaten ilişkide kasık ağrısı olduğu için yaşayamıyordum cinsellik 3aydır. Ben zaten normalde de hassas biriyim bu ilaçtan o yüzden korkuyorum:)

Bir de bende kemik erimesi başlangıcı vardı ta 9 yıl önce teşhis konulmuştu.bu ilaç kemik erimesini hızlandırıyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…