Çorbalar En sevdigim corba yayla corbam!-Resimli

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
esim ve ben bu corbayi cok seviyoruz kis aylarinda sicagini yaz aylarindaysa sogunu yapiyorum ve severek tuketiyoruz.simdiden afiyet olsun.

bu corba bazen puf noktalarini gecerseniz kesilebilir. buna göre yoğurt çorbasını kısık ateşte yaparsanız, tuzu erken koyarsanız ve piştikten sonra kapağını kapatırsanız kesilebilir.bunlara dikkat etmeniz lazim.

1,5 yemek kaşığı un
1 yumurta
1 çay bardağı yıkanmış pirinç yada yarma yarma bulamazsaniz bulgur ben bulgur kullandim.
2 su bardağı yoğurt
2 litre soğuk su
3 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı nane
tuz

hazırlanması:

1. su hariç tüm malzemeleri bir tencerede karıştırın. devamlı karıştırarak suyu ekleyin.

2. yüksek ateşte tahta bir kaşıkla karıştırarak çorbayı kaynayana kadar pişirin. kaynayınca altını kısın ve pirinçler uzayana kadar pişirmeye devam edin.

3. pirinçler uzayınca altını kapatın. bu arada tereyağını eritip nane ile karıştırın. bunu çorbaya ilave edin. servis yapmadan hemen önce tuzunu ilave edin.afiyet olsun.

ellerine sağlık canım bende bu akşam yaptım yalnız ben hiç yağ koymuyorum çok nefis oluyor
benimde favori çorbam :))

Offfffffff bayiliriz biz ya, hele esim annem ofoffffffff, ellerine saglik, biz de nane koydukdan sonra ustunebi pakt krema dokeriz, az daha isinir oyle yeriz, tadi enfes oluyo, hele annemin yaptigi of offffffff, canim cekti bak simdi olmaz ama yawsssssssss

ellerine saglik canim ben kac kez yaptiysam hep kesiliyor,yemek yapmayi unuttum sanirim,he bide kremalisini deneyin daha lezzetli oluyor,onu yemeye doyamazsiniz,kremalisinida arkadasta yemistim hep ona yaptiririm gelince ben tutturamiyorum:d

hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar begenmenize cok sevindim.kremali hic denemedim bende yapipcam kremali bakalim nasil olcak tekrar tesekkurler

Emeklerine sağlık canım...
Bende yapıyorum valla bizimkiler ne bulursa içiyor...kaydirigubbakcemile3
Burada görmüşken bugünkü menüme ekliyeyim bari..

yazarim tabiki corumlum yalniz hangi kremayi kullaniyosun ben burda hangi kremayi alacagimi bilmiyorum cok cesit var cunku sen kullandigini yazarsan sevinirim.burda senin kullandiginin ingilizini bulabilirim belki simdiden tesekkurler.

simalcim afiyet olsun aksama yapicakmissin sana nacizhane tavsiyem canim bu sicak havalarda bu corbanin sogugu daha makbule gecer inan bana

• buna benzer bi sey canim, bunun markasi degisik yani boyle paket olmasi lazim, ingileterede nasil bilemicem ama burdakiler boyle, insallah yardimci olmusumdur, ve bulabilirsin canimcim, optum, ama kremayi nane biber koyuyorsan ondan hepsinden kizardikdan doktukden sonra koycaksin kremayi yani tabaklara koymadan, tencereye koy az daha pissin 2 dk oyle koy tabaklara afiyet bal seker olsunzemuszemushihoyyyt

ay tisikur ettim corumlum insallah bulurum arastirmaya baslayacagim.tamam canim son anda eklicem kremayi biraz daha pisicek sonra servis oh

THESHE canim sogunu yapaken once bulguru yada yarmayi hasliyoruz suda hasladiktan sonra yogurdu biraz koyu kivamda ayran haline getirip haslanmis bulgurun icinde katiyoruz ve karistiriyoruz birazda tuz ilave ettikten sonra corbamiz hazir oluyor tatlim afiyet olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…