En olmak...

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
en olmak daima ürkütmüştür beni.en seçmekte zorlanırım.seçmem.
en olmak,neye göre,kime göre çocukluğumdan kalma anılarından hatırlarımda:
hadi kızım şu balede öğrendiklerini bizede göstersene..teyze komşular gelmiş,yanında çocukları yani arkadaşlarım.evcilik oynıyacağız hadi sözü üzerine ilişirler annelerinin yanına zorla beni seyredecekler.göz ucuyla bakıyorum arkadaşlara gözler kısılmış,suratlar asılmış,sorarız biz sana gibilerden.. teyzeler sırıtarak hadi ama diyorlar yapmıyorum kızıyor teyzeler,kızsınlar o ne öyle.
bir gün gene hadi kızım sana öğrettiğim o fransızca masalı anlat teyzelere gene kısılan,gözler asılan suratlar ve anlatmıyorum.
iyice çime kapanıyorum çocukluğumdaki annemin konuştuğu tüm lisanları biliyor,anlıyorum ama hiç konuşamıyordum.
çok duygusaldım beni hiç anlamadı. şimdi madama keşke öyle davranmasaydın diyorum benim hoşuma gidiyordu diyor.
ama benim hoşuma gitmiyordu bana önceden sormalıydın.kendi beğendiklerin sana göre en lerdi herkese göre değil belki.bırak onlar keşfetsin
okulda da öyle değilmidir sınıfta ensen istemezdi arkadaşların belli de ederlerdi şimşekler üzerindedir daima..
en olmak kime göre neye göre çok saçma bulurum EN

en isen eğer ya yüzsüzce savaşırsın
ya kabuğuna çekilirsin
ya da hoş görü ile zamana bırakırsın
ben zamana bırakmayı severim.duygusallığım empati yapabilmemi erken yaşlarda sağladı.
lütfen siz siz olun çocuğunuzu sakın ulu orta en seçmeye kalkmayın.

yeşilimin anılarından duygularl.:çiçek:

yeşilim doğru söylüyosun benimde annem herşeyi herkese anlatır.bende hep derim "anne beni ne kimseye öv nede kimseye yer "bende duygusalım sürekli kendi marifetlerini anlatan kendini öven insanlardan acıkcası hoşlanmıyorum.eminimki diğer kişilerde hoşlanmıyordur. insanlar kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar insanın birşeyleri başarması veya başarmak istemesi bunun için olmamalı

swet kız tabiki ne yereceksin ne çok öveceksin arasını bulmak en iyisi.
teşekkürler mimoza,swet kız

çocuklarımızı çok seviyoruz.onlarla övünmek istiyoruz.ama bazen abartıyoruz sanırım.yeşilim kalemine sağlık...

Evet yeşilim ,zaman zaman çocuklarımızı överiz,bu hoşumuzada gider .ama çocuklarım bunu hiç istemezler hemen utanır anne yapma şunu derler, kendimi onların yerine koyar hak veririm.Bende tamamen sana katılıyorum canım.

ben hep hayatıma giren birilerinin gözünde herhangi bi konuda en olabilmek için çok uğraşırdım ve sonra gördümki..esas uğraşmadığın zaman daha kolay en oluyorsun

kısmetsiz kedi,hatiş,silvia uğramışsınız sağolun.
silvia en güzelidir zamana bırakmak:):)

Yeşilim öncelikle belirteyim.. çok başarılı anlatımın var.... takip ediyorum yazılarını...

Azı karar çoğu zarar...Herşeyde olduğu gibi övme de de sınırları bilmeli.. kesinlikle katılıyorum..

devam!!

Yesilim canim,cok güzel yazmissin arasini bulmak cok önemli,ama maalesef bende bazen cocuklarim güzel seyler yaptigi zaman övgüde abartiya kaciyorum belkide,cocuklarimin istemedikleri durumu anladigimda kendimi frenlemeye calisiyorum.gercekten herseyin kararini bilmek lazim...

en leri çok yaşadım.....tabi en den ne anladığımıza bağlı..yorum meselesi oluyor bazı kavramlar..bu en ler hayatımda bazan iyi oldu bazan de iyi olmadı...ama en leri hala yaşadığımı düşünüyorum.....yazgı mı nedir bilmiyorum....

ben ennnnnnnnn çok sevenim ama :)))
yeşilim seni..
yüreğine, kalemine, duygularına teşekkürler
sevgiler...

annelerimiz bizlerden herşeyin en iyisini beklediler..sıkıldık..bunaldık...bana görede yanlıştı..ama insan anne olunca anlıyor...insan çocuğundan herşeyin en iyisini bekliyor...daha doğar doğmaz beslenmesinden giyimine,yetiştirilmesine kadar herşeyin en iyisini vermeye çalışıyoruz ve karşılığındada en iyisini bekliyoruz....

venüs,yağmur,adasuyu,camdankalbim,ebrugen uğramışsınız teşekkürler ...
ebrugen evet her şeyin en güzelini bekliyoruz çocuklarımızdan ama bazen fazla
geliyor onlara galiba...

evet bize fazla geliyordu..kızıyorduk...belki hata ediyoruz..bu yönümüzü törpülemeliyiz...

Yeşilim aksine benim annemde beni övmezdi.iş yapmadığımı misafire hoşgeldin demediğimi anlatırdı.anne herkes çocuğunu övüyor derdim ,oda alalah ya yalan mı atıcam derdi.Allah rahmet eylesin.Ama senin madam gibi bir arkadaşım var kızını o kdara çok övüyor baygınlık geçiriyorum bazen.Evet bence övmekde kötülemekde iyi değil.

Yeşilim çok şanslıymışsın,beni ne annem nede babam övmesdi aksine hep karalar küçük düşürürlerdi.23 yaşındayım evlendim hala aynı tavrı sürdürüyorlar....

paşa 07 annen seni yüzüne karşı övmezdi de biz bilirdik seninle övünürdü.
afu ceylan bazen aileler hislerini söylemezler.bunu onlarla açıkça konuş hatırlat
en azından ileride sormadığına pişman olma. sadece bir öneri.:):)

Yeşilim Annem Babam büyügüm ne söleyebilirim ki ne yaparlarsa yapsınlar kendi içimde üsülüyorum kahroluyorum...çocuklarıma yapmıçam.
Teşekkür ederim genede ...

X