Dudak Makyajı En İyi Dudak Bakım Balsamı

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

CaNeLa

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
81
11
Merhabalar Hanımlar

Şimdiye dek denediğim en iyi dudak bakım balsamının Blistex marka "Daily Lip Conditioner SPF 15" olduğunu söyleyebilirim.

Benim gibi dudakları çabucak kuruyan, çatlayan biriyseniz, (hadi bahar mevsimleri neyse de) yazın ve kışın durmadan tazelediğiniz dudak nemlendiricisine rağmen dudaklarınıza bir türlü istediğiniz yumuşaklığı ve bakımı sağlayamıyorsanız, size kesinlikle bu ürünü tavsiye ederim.

İçeriğindeki Aloe Vera, E Vitamini ve Soya Proteinleri ile dudaklarınız hiç olmadığı kadar bakımlı ve yumuşacık olacak. Yine içindeki Candelilla etkin maddesi ile daha ilk kullanımda bile yıpranmış dudaklarınızın onarılmasına ve neme doymasına yardımcı olmuş olacaksınız.

Ürünün bir diğer artısı da SPF 15 özelliğine sahip olması yani (15 Güneş Koruma Faktörü) ile dudaklarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyacak olmasıdır.

Dudakları ince biri değilim ama Angeline Jolie'nin dudakları kadar da kalın olduklarını söyleyemem. Bu ürünün diğer dudak bakım ürünlerinden ayrılan bir başka faydası da; her kullanışımda dudaklarımın daha dolgun göründüğünün herkes tarafından dile getirilmesi oldu. Mesela gece uyumadan evvel bu balsamdan dudaklarınıza yeterli miktarda sürüp uyursanız sabah ne kadar işe yarar bir ürün olduğunu daha iyi anlayarak uyanmış olacaksınız. (tecrübeyle sabit.)

Malum kış geliyor, havalar iyice soğuyup kuruduğunda dışarıdayken yüzümüzdeki (burnumuzdan sonra) en hassas bölge olan dudaklarımızı ancak çok iyi koruyarak can acıtan çatlamalardan korunabiliriz.

Daily Lip Conditioner SPF 15'i bir derginin verdiği promosyon ürünü olarak denediğimde keşfettim ve o kadar memnun kaldım ki 4 yıldır yaz-kış başka hiçbir şey kullanmıyorum. Hatta ruj sürecek dahi olsam, önce bu bakım balsamı ile dudaklarımı bakımını yapıyorum ki ruj da dudağıma sürülmesi gerektiği gibi sürebilsin...

Blistex'in diğer ürünlerinden birini daha denedim ama onun etkili olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki...Ne parlatıcı ne de yumuşatıcı olarak işe yarar bir ürün değil asla... (kafa karıştırmamak için onun adını buraya yazmak yerine, kullanıp da memnun kalmadığımız ürünler kategorisine yazacağım) Ama bu küçük beyaz yassı kavanoz tam bir mucize....Dışarı çıkarken eğer çanta değiştireceksem, tek tek çantamın içine koyacaklarımı kontrol ediyorum. Cep telefonumdan ve cüzdanımdan bile daha önce çantamdaki yerini aldığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Belki de tek dezavantajı balsam olduğu için tüpte satışa sunulamıyor olması (yani dezavantajı parmakla sürülüyor olması) ama bu sayede erkeklerin de çok rahatlıkla tıpkı bir merhem gibi toplum içinde de dudaklarına kullanabiliyor olmasını bir avantaj olarak sunabiliriz.

Blistex'in denemediğim diğer 4 ürününü de merak etmekteyim. Dener denemez buraya yorumlarımı ekleyeceğim.

Mutlu günler ve yumuşacık bakımlı dudaklar sizlerin olsun hanımlar

Sevgiler
a.s.

Eklentiler

• $blistex-conditioner.jpg
    $blistex-conditioner.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 365
Son düzenleme:
Dediğiniz markayı kullanmadım ama yaklaşık 7-8 senedir Neutrogena'nın dudak nemlendiricisi kullanıyorum ve çok memnunum hem güneş koruma faktörü var hemde kuru, çatlamış dudakları çok iyi koruyor.
Ayrıca ruj şeklinde sürülebiliniyor olmasıda ayrı bir avantaj bu arada Neutrogena'nın tüm ürünleri kuru ciltlere çok iyi geliyor.:)

Son düzenleme:
bütün çeşitlerini kullandım
kullanmadığım çeşidi kalmadı
hepsinide çok beğendim,çokta seviyorum:nazar:

Bugüne kadar kullandığım en iyi dudak balsamının Blistex Med Plus olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar mentol kokusu ve tadı yoğun olsa da.. Hasar görmüş dudakların bakımını yapmakta ve yumuşatmakta büyük bir usta.. Kışın dudaklarım aşırı kurur, çatlar ve hatta kanardı. Ama düzenli kullanımda bu sorun da kaybolup gitti.. Şiddetle tavsiye ediyorum :KK66:)
İkinci en iyi ürün ise Neutrogena Lip Moisturizer.. Bu ürünü de yıllardır kullanırım, Blistex kadar etkili olmasa da güzel bir ürün..

Bugüne kadar kullandığım en iyi dudak balsamının Blistex Med Plus olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar mentol kokusu ve tadı yoğun olsa da.. Hasar görmüş dudakların bakımını yapmakta ve yumuşatmakta büyük bir usta.. Kışın dudaklarım aşırı kurur, çatlar ve hatta kanardı. Ama düzenli kullanımda bu sorun da kaybolup gitti.. Şiddetle tavsiye ediyorum :KK66:)
İkinci en iyi ürün ise Neutrogena Lip Moisturizer.. Bu ürünü de yıllardır kullanırım, Blistex kadar etkili olmasa da güzel bir ürün..

waterlily_2010, Blistex'in senin tavsiye ettiğin bu ürününün de methini çok duyuyorum ama henüz denemediğim için bir yorumda bulunamadım. Migrenden mustarip biri olarak yoğun mentol kokusu bende olumsuz bir etki yaratır mı acaba diye düşünmedim de değil hani... Daily Lip Conditioner SPF 15' de de bir mentol kokusu ve hissi var ama çok yoğun değil o yüzden senin de yorumun ile beraber ben aynı ürünü kullanmaya devam etsem iyi olacak.. Ama bir başkası için elbette bu ürün de benim tavsiye ettiğim kadar memnun edici olabilir.

Dediğiniz markayı kullanmadım ama yaklaşık 7-8 senedir Neutrogena'nın dudak nemlendiricisi kullanıyorum ve çok memnunum hem güneş koruma faktörü var hemde kuru, çatlamış dudakları çok iyi koruyor.
Ayrıca ruj şeklinde sürülebiliniyor olmasıda ayrı bir avantaj bu arada Neutrogena'nın tüm ürünleri kuru ciltlere çok iyi geliyor.:)

Katre83 Neutrogena elbette iyi bir marka ama dudak ürünleri ne yazık ki Blistex'in Daily Lip Conditioner SPF 15'inin yerini tutamadı. Yıllar evvel Prag'dan satın aldığım bir dudak nemlendiricisi vardı. Bitince bayağı üzülmüş, keşke daha fazla satın alsaydım diye epey hayıflanmıştım. Neyse ki onun kadar iyi nemlendiren ve dudaktan öyle çabucak uçup gitmeyen, dudakları dolgunlaştıran, Blistex'in bu ürününe rast geldim.

Blistex'in de tıpkı ruj gibi sürülebilen çeşitleri var ama ben onların bile yeterli olmayacağı kanaatindeyim. Yani henüz denemedim ama bana bu ürünün yerini kendi markasının ürünü dahi bir adım öne geçemez gibi geliyor. Onları da deneyip, karşılaştırma yaparak, yazarım. :)

Blistex'in sadece bir ürününden memnun kalmadım onu da memnun kalmadıklarımız kısmında yazacağım zaten...

waterlily_2010, Blistex'in senin tavsiye ettiğin bu ürününün de methini çok duyuyorum ama henüz denemediğim için bir yorumda bulunamadım. Migrenden mustarip biri olarak yoğun mentol kokusu bende olumsuz bir etki yaratır mı acaba diye düşünmedim de değil hani... Daily Lip Conditioner SPF 15' de de bir mentol kokusu ve hissi var ama çok yoğun değil o yüzden senin de yorumun ile beraber ben aynı ürünü kullanmaya devam etsem iyi olacak.. Ama bir başkası için elbette bu ürün de benim tavsiye ettiğim kadar memnun edici olabilir.

Mentol kokusu aşırı derecede yoğun..

Mentol kokusu aşırı derecede yoğun..

O halde değiştirmeme ya da yeni maceralara gerek yok :)

Bu arada hamile olduğunu görüyorum. :) Allah inşallah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip eder. Allah olmayana da versin. :emir_bebek:

Ha bir de ne diyorlardı eskiler? Allah bir avazda kurtarsın seni :KK71:

bende de aynı sorun var yaz kış hep kuruyu ve yanma yapıyor benim
dudaklarım gece uykudan kalkıp nemlendirici sürdüğümü bilirim yani
o kadar hiç bir ruj yarım saatten uzun kalmaz benim dudaklarımda en son NEUTROGENA bunu kullandım diğerlerinden daha iyi geldi
ama bu da kesin çözüm olmadı bende şimdi konu sahibi
arkadaşın söylediği markayı alıp denemek istiyorum inş bu
kalıcı çözüm olur benim için

O halde değiştirmeme ya da yeni maceralara gerek yok :)

Bu arada hamile olduğunu görüyorum. :) Allah inşallah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip eder. Allah olmayana da versin. :emir_bebek:

Ha bir de ne diyorlardı eskiler? Allah bir avazda kurtarsın seni :KK71:

Geç gördüm kusura bakma :) Sağol :KK54:

sebamed lıp defense spf 30 kullanıyorum.jojoba yağı aloe vera ve e vitamini içeriyor.şimdiye kadar kullandıklarım arasında en iyisi buydu.

X