Emzirmeyi bırakmak

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
5.084
14.841
Merhabalar dün gece 7 saat aralıksız emzirip, bırakmaya çalıştığım her seferde bebeğim ağlayıp krizlere girdiği için artık bu konuyu açmam gerektiğini düşündüm.
Bebeğim 17 aylık. Kademeli şekilde azaltarak kesmeyi istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü memeyle uykuya dalıyor. Hikayelerinizi dinlemeyi çok isterim, önce gündüzü mü kesmek gerek, neler yapmalıyım, bu sürede aramızdaki bağa zarar vermeden nasıl kesebilirim…

Önce gündüzü kesmeniz gerekir. Öğle uykularına ayakta gezdirerek, kucakta pışpışlayarak hazırlayın, emzik kullanıyorsa onu verin. Gündüzden soğuyan gece de aynı tarzda uykuya dalmayı kabul ediyor.

Önce gündüzü kesmeniz gerekir. Öğle uykularına ayakta gezdirerek, kucakta pışpışlayarak hazırlayın, emzik kullanıyorsa onu verin. Gündüzden soğuyan gece de aynı tarzda uykuya dalmayı kabul ediyor.
17.5 kilo olması dışında sorun yok :KK43: mecbur gezdireceğiz ama çünkü gerçekten inanılmaz yıprandım emzirmekten

Ben bir anda bıraktım. Kademeli bırakmak imkansızdı. Oğlum bağımlıydı. Bir sefer bile vermesem çok ağlardı. Ben de bir gün bıkıp bıraktım

17.5 kilo olması dışında sorun yok :KK43: mecbur gezdireceğiz ama çünkü gerçekten inanılmaz yıprandım emzirmekten

Yanlış anlamazsanız, kilosu biraz fazla değil mi? Bence önce uyku eğitimi verip, meme-uyku ilişkisini kesmek daha mantıklı. Memeyi bırakırsanız bu sefer uyku ile uğraşacaksınız. Ancak memeyi yeni bıraktığı için aşırı derecede uyarılmış olacak, uyku ile ilgili daha da zorlanacaksınız.

Merhabalar dün gece 7 saat aralıksız emzirip, bırakmaya çalıştığım her seferde bebeğim ağlayıp krizlere girdiği için artık bu konuyu açmam gerektiğini düşündüm.
Bebeğim 17 aylık. Kademeli şekilde azaltarak kesmeyi istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü memeyle uykuya dalıyor. Hikayelerinizi dinlemeyi çok isterim, önce gündüzü mü kesmek gerek, neler yapmalıyım, bu sürede aramızdaki bağa zarar vermeden nasıl kesebilirim…
Gündüzü kesmekle başladım ben. Maalesef benim bebeğim de meme bağımlısı.kendisi 26 aylık Travma olmasın diye konuştum, vermek istemedim, anlattım ama olmadı. Bant yapıştırdım "anne çıkar" dedi. Kimyon sürdüm hoşuna gitti snsvjdbdk. Siyah boyayla boyadım en son uzaklaştı. Sonra elinde ıslak mendille gelip "anne sil" demeye başladı. Ama yer mi Anadolu çocuğu "hayır, gece uyurken sileceğim."dedim. Tamamen kesmek istemedim çünkü gece hep memeyle dalıyordu ve memesiz nasıl uyutacağımı bilmiyordum. Ve sürekli mastit olan memelerim beni çok korkutuyordu. Zaten gündüz yemek de yemiyordu emdiği için. Şu birkaç gün biraz hasta oldu yine verdim gündüz. Ama bugün yine başladık öğlen memesizliğe... Zamanla geceyi de halledeceğiz ama nasıl bilmiyorum. Hamile olduğumu öğrendim bir de inşallah tamamen keserim. Darısı size diyeceğim ama ben de tamamen halledemedim 😄

Yanlış anlamazsanız, kilosu biraz fazla değil mi? Bence önce uyku eğitimi verip, meme-uyku ilişkisini kesmek daha mantıklı. Memeyi bırakırsanız bu sefer uyku ile uğraşacaksınız. Ancak memeyi yeni bıraktığı için aşırı derecede uyarılmış olacak, uyku ile ilgili daha da zorlanacaksınız.
Evet kilosu ayına göre çoook fazla. Ancak genetik olduğu için elden bir şey gelmiyor. Doğru düzgün yemek bile yemiyor, sütüm çok yağlı, yapısal olarak da iri yarıyız. Akla ilk geldiği gibi bıngıl bıngıl bir bebek de değil, uzun ve iri yapılı epey :) büyük duruyor yani

Ben de takipteyim konuyu.Benimki de 21 aylık nerdeyse.Biraz daha emzirmek istiyorum. Emme diyip gülüp kirkirdayarak emiyor.Ben azaltarak bitirmek istiyorum ama gözümde büyüyor.

X