Emzirme artı biberon tecrübesi olanlar ??????

Heavenpera

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2018
461
360
32
Merhaba İkizlerim 18 günlük hem emziriyorum hemde Aptamil mama veriyorum 15 gün boyunca kaşık biberonla mama verdim memeyi bırakmasınlar diye ama daha sonra çok zorlandık kaşık biberonla, boğazlarına kaçıyordu ve içmek istemiyorlardı biberona geçtim mecbur şimdilik meme emiyorlar ama biberona geçtim diye memeyi bırakırlarsa diye korkuyorum sizler nasıl yaptınız ve ne kadar süre emzirdiniz mamayla birlikte tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

40 günlük olmaya başlayınca meme reddi başlar ayrıca memeyi aktif emmesini engeller emme refleksini bozar biberon. Eninde sonunda üst üste verilen bütün biberonlar da meme reddiyle karşılasiliyor. Kaşık biberonu denemeye devam edin en azından geceleri sadece günde 1 defa biberonla verin. Emin olun kaşık biberona alışınca ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. İlk başta bende zorlandım bebeğimde bende. ama alışınca çok kolay oldugunu gordum. Hele 2 aydan sonra artık Luk Luk bitiriyordu .Kaşığı boca etmeyin bebeğin ağzına silikon kaşığı yerlestirin dilinin üstüne ve emmesini sağlayın emdikçe yutkunma ritmine göre yanlardan damla damla sıkın yavaş sıkarsanız yavaş gelir sıkmadan gelmemesi lazım zaten.

Benim de ikizlerim var ve biz de hem mama hem meme devAm ettik. Medela biberon kullandım ama onda da bir dönem red oldu. Zorla memeye döndürdüm kesinlikle pes etmedim. 2 yaşına geldiler hala emiyolardi. Ben artık biraktirdim. 3-6 aylık dönemde mutlaka bir meme reddi oluyor onu gecerseniz sonrası emmeye devam ediyolar

Merhaba İkizlerim 18 günlük hem emziriyorum hemde Aptamil mama veriyorum 15 gün boyunca kaşık biberonla mama verdim memeyi bırakmasınlar diye ama daha sonra çok zorlandık kaşık biberonla, boğazlarına kaçıyordu ve içmek istemiyorlardı biberona geçtim mecbur şimdilik meme emiyorlar ama biberona geçtim diye memeyi bırakırlarsa diye korkuyorum sizler nasıl yaptınız ve ne kadar süre emzirdiniz mamayla birlikte tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
29 günlük bebeğim var ilk 10 günü yoğun bakımda geçti, 3 günü oral beslenme yasaktı damar yoluyla beslendi, emzirme saatlerinde hep gittim yanına, izin verdiklerinde emzirdim 4.5 gün emziremedim yasaktı. Doğar doğmaz emzirmiştim, 10. Saatinde yoğun bakıma alındı.

Kolik bir bebiş olduğu için 24 saat memede tutsam durur sürekli meme arayan sürekli memede sakinleşebilen bir bebek.

Uyuduğum saatlerde ve gece sütünün az olduğu zamanlarda sağmış olduğum sütü Philips aventın yeni doğan anne göğüs ucu başlığıyla beslenmesi yapıyoruz biberona alışmadı hala tam gaz meme arıyor, emzik denemesi çok yaptık 7-8 adet hiç birini kabul etmedi.

Bence şöyle bir dönemde kesinlikle biberon başlığı ve sütün akış hızı çok önemli bebek için meme-biberon kararı açısından.

Mama asla tavsiye etmedi doktorum beslenme ve gelişim olarak çok iyi olduğunu söylüyor.

Bebeğim hakkında da hikayemiz şöyle 40+0 da devlet hastanesinde sezaryen doğum yaptım, normal doğum denenmedi bebeğimde IUGG/IUGR vardı, 35 hafta uyumlu doğdu.

Benim bebeğim hem emiyordu hem günde 1 kere falan mama veriyordum biberonla hiçte memeyi reddetmedi. Şuan sadece emiyor yatarken gün içinde vs çünkü normal yemek yiyor artık

3 aylık ikizlerim hem biberon kullanıyorum hem de emziriyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlk zamanlar medela calma ile sağılmış süt veriyordum ama hep boğazlarına kaçıyordu. Kaşık biberonla falan hiç denemedim. Avent ve dr browns kullanıyorum bir süredir. Dr browns dan memnunum , emmeyi bırakmadılar , memeye de saldırıyorlar biberona da. günde 1 bazen de 2 kez varsa sağılmış süt yoksa mama o da genelde gece eşim uyuyayım diye veriyor. sorun yaşayacağımı da sanmıyorum 32+4 doğdular küvözde emmeyi emzik , parmak ve biberonla öğrettiler. Hatta çok şanslıyım derim hep emzik de biberon da alışma sorunu olmadı hiç. Ama ikizlerin birinde biberon reddi olmaya başladı son 1 haftadır. Aşırı acıkmadığı sürece asla biberondan içmiyor.

5. Haftadayiz. İlk 3 hafta mama takviyesi yaptim. Oncelikle mama verdigim zamanlar genelde onu uyandiramadigim zamanlardi. Sariligi vardi o yuzden gece hic uyanmazdi ben de mama ve sagdigim sutumu biberonla verirdim. Tamamen uykuda biberonu agzina tabiri caizse tikip oyle beslerdim. Ama 4. Hafta itibariyle memeyle kavga etmeye basladi bazen de mizitmaya, aglamaya… ben de kasik biberon aldim. Henuz denemedim ama cok ekstrem bi durum olmazsa normal biberona donmeyi dusunmuyorum. Memeyi bosaltmasini da engelliyor cunku. Hala biberon emiyormus gibi meme emerken damaginda saplatiyor memeyi🤣

Bebekten bebeğe değişir meme reddi
Sizinki reddeder diye bir şey yok ilk ay hatta 40 50 gün herkes mama meme beraber gider mecburen lansinoh biberon kullandım ben sorun yaşamadım sonra emmeye devam ettik ancak ikizlerde sütünüzün yetmesi için süt arttırıcı şeyler yapmanız gerekir belli süre sonra

X