Emzirirken huzur istiyorum

Sizce fazlami abartiyorum?

• Evet

OY: 1 16,7%
  • Hazir

OY: 5 83,3%

• Ankete Katılan
    6

Mommy to mira

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
15
1
30
Slm kizlar, benim olayim şu ki, aslinda kayinvalidemle aram cok iyidir arkadas gibiyiz o beni kizi gibi sever bende onu annem kadar sever sayarim fakat dogum yaptigimdan berli, 6 hafta oluyor bazi hareketleri beni cok rahatsiz ermeye basladi örnek veriyorum, bebegimi her nezaman yatak odamda emzirecek olsam veya baska bi odada (erkekli misafir olunca) KV surekli yanima geliyor boyle bebegimi emzirirken basimda bekliyor bazen yataga oturuyor bazende gercekten "basimda dikiliyor" emzirmem cogu zaman yarim saatten fazla surebiliyor ve ben KV'demden rahatsiz olmaya basladim, geriliyorum istedigim gibi oturup, yataniyorum. Konusmuyoruzda genelde, oyle dikilio torununu izliyor ve ben anlam veremiyorum bu duruma cunki zaten nerdeyse her iki gunde bir gorusuyoruz ve surekli ver ver ben alayim seveyim deyip kucagina aliyor yani özletmiyorum torununu. Anlam veremiyorum surekli basimda dikilmesine ve ayni sekilde görumcelerimde geliyor odama yataga uzaniyorlar yanima bebegimi elliuorlar kafasini oksuyorlar elini vs öpuyorlar. Ya birakin bi emzireyim oyle seversiniz. Cok rahatsiz oluyorum gidinde diyemiyorum nedense.. Zaten surekli dib dibeyiz bari birakinda bebegimle emzirirken rahat edeyim göz temasi kurayim gerilmeden.. Sinirleniyorum icten ice sogudum hepsindende dogurdugumdan berli boyle asiri abartili sekilde bebege yapisilmasindan rahatsiz olmaya basladim surekli bebegimin "elimden alinmasindan" . Yazik kuzucugum uyuyamiyor boyle olunca anca herkes gidince uyuyor sakince... Sizce ne yapmaliyim, kimse kirilsin istemem ama cok bunaldim..

Kırılacak bir şey yok ki. Tatlı dilli bir şekilde utanıyorum deyin utanmıyor bile olsanız deyin. Emzirmek utanılacak bir şey değil yoksa. Ama belki öyle derseniz anlarlar. Siz söylemezseniz onlar bunu bilemez sonuçta.

Daha ufacık yavrunun bukadar ellenip mıncıklanıp öpülmesinden hiç hoşlanmıyorum. Hastalık kapar, uçuk çıkar bir şey olur.

Rahatsızlığınızı uygun dille anlatın.
Torununu elbet sevecektir . Emzirmek de, bebeğiniz beslenmesi demek. Rahatsız olmamalısınız, bakın rahatınıza. Gerilmeyin.

Emzirmek, anne ve bebek arasında kurulan sevgi bağının temelini oluşturur ve salt beslenmeden ibaret değildir.
Benim bebeğim maalesef emmiyor ama buna rağmen mamasını göğsümün üzerinde yediriyorum, ellerini tenime yaslıyorum.
Hastanede emzirme doktorumuz, bebeğimin emmesi için çalışırken, eşim bebeğin kafasına dokundu ve o an çok kızdı doktor ona.
'Anne ve bebek arasına bu özel anda ne olursa olsun girmeyeceksiniz, bebeğin teni annesine değecek başka hiçbir temas ya da etken olmayacak, konuşarak bile rahatsız etmeyeceksiniz, yalnız olacaklar' diye.
Belki bu yönce bir açıklama yaparsanız, halden anlarlar ya da göğsünüzü herkesin içinde açmak zorunda değilsiniz.
Yalnız kalmak istediğinizi lütfen ama lütfen belirtin, sizin yerinizde ben olsaydım inanın kovalardım herkesi 'emzirebilmek' için...

Emzirmek, anne ve bebek arasında kurulan sevgi bağının temelini oluşturur ve salt beslenmeden ibaret değildir.
Benim bebeğim maalesef emmiyor ama buna rağmen mamasını göğsümün üzerinde yediriyorum, ellerini tenime yaslıyorum.
Hastanede emzirme doktorumuz, bebeğimin emmesi için çalışırken, eşim bebeğin kafasına dokundu ve o an çok kızdı doktor ona.
'Anne ve bebek arasına bu özel anda ne olursa olsun girmeyeceksiniz, bebeğin teni annesine değecek başka hiçbir temas ya da etken olmayacak, konuşarak bile rahatsız etmeyeceksiniz, yalnız olacaklar' diye.
Belki bu yönce bir açıklama yaparsanız, halden anlarlar ya da göğsünüzü herkesin içinde açmak zorunda değilsiniz.
Yalnız kalmak istediğinizi lütfen ama lütfen belirtin, sizin yerinizde ben olsaydım inanın kovalardım herkesi 'emzirebilmek' için...

Bakin bu bilgileri bilmiyordum, kesinlikle eşimede bahsetmem lazim ve artik abartmadigimdan emin oldum ve acik acik diyecegim lutfen yalniz birakin bebegin sakinlige ihtiyaci var diye. Tesekkurler :)

Daha ufacık yavrunun bukadar ellenip mıncıklanıp öpülmesinden hiç hoşlanmıyorum. Hastalık kapar, uçuk çıkar bir şey olur.

Rahatsızlığınızı uygun dille anlatın.
Torununu elbet sevecektir . Emzirmek de, bebeğiniz beslenmesi demek. Rahatsız olmamalısınız, bakın rahatınıza. Gerilmeyin.

Ilk dogdugu gunden berli boyle mıncık mıncık hatta dudaktan öpüldünü gördüm bende eşimde cok kızdık. Maalesef herkes bebegin sagligini düsünmüyor

hangi şehirdesin bilmiyorum ama sıcak bir şehirseysen odaya gir ve kapıyı kitle arkandan gelip kapıyı açarlarsa çıplağım çocugu emziriyorum dersin , odadan cıktıktan sonrada çok terlemiştim üzerimi değiştridim atletimi değiştirdim falan de 3-5 kez yaparsan anlarlar

diye düşünüyorum.

Aranız bu kadar iyiyken boş yere içinizi şişiriyorsunuz.
Tepkileri, sevgileri abartılı gelmedi bana.
Yeni anne oldugunuz için dikenlerinizi cikarmissiniz hepsi bu.

Madem bu kadar anne kız gibisiniz , istemiyorsunuz izlenmeyi, güzelce söyleyin onlara . Utandığınızı , bu süre zarfında yak iz kalmak istediğinizi söylerseniz anlayacağını düşünüyorum.

Bazende gelsinler , herdaim yalnız emziremezsiniz. Öyle zamanlar olacak ki , kalabalıkta emzireceksiniz. Dışarıda, otobüste, cafede v.s.

kibarca söyle anne ben çok geriliyorum yalnız olmak istiyorum lütfen de. başta bozulsa da en azından bi daha gelmez. ben de göğsümü önüme gelene göstermekten hoşlanmam hem de bebeğimle olan bu özel anımı onlara göstermek istemem, öyle bir şey olursa söylemeyi düşünüyorum

ben hep oturararak emzırdım yınede annem gecelerı benımle uyanıp emzırene kadar bekledı uyuyup ustune yuklenmeyeyım dıye cunku yıgenı o sekılde ölmüş. belkı oda bu sekılde dusunuyordur uykusuzsundur gozun dalar belkı dıye dusunuyordur. emınım kendınde bır nedenı vardır.

X