Emzirirken göğüs ve uçlarında yanma hissi normal mi??

paramedikanne77

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
12
18
26
Merhaba 45 günlük bebeğim var mastit değilim yani çok sütüm olmuyor hatta az bile geliyor mama takviyesi yapıyorum toplam en fazla 80 cc gördüm sağdığımda. Sorum şu ki emziren anneler sizlerin de yanma hissi oluyor mu göğüslerinizde veya uçlarında süt üretimi olduğu için mi acaba diyorum? Bir de gümüş kapak ve garmastan krem kullanıyorum zeytinyağıyla ama doğumdan beri aynı.

Tahris oldugu icin yaniyor olabilir. Bende o zamanlar yaniyor yani. İlk 3 ay gumus kapak hep mememdeydi oyle soyleyeyim hic cikarmadim emzirirken haric. Cok iyi geliyordu bana ben baska hicbir sey kullanmadim. Zeytinyagi asidik bence kullanmayin gogus uclariniza…

Sağolun teşekkürler sağım yapınca rahatlıyor zaten de yine de sormak istedim dolduğunda günlük hayatımı etkiliyor yani zeytinyağı için de ebe kullanabilirsin demişti yumuşatır diye ondan kullanıyordum

Biberon kullanıyor musunuz? Kaşık biberon öneririm. Biberon bebeğin emme refleksini bozar. emzirmeyle biberon farklı dil hareketi ve efor gerektiriyor. Buda bebeğin kafasini karıştırıyor. Bebeğiniz doğru emdiginden emin misiniz?. Sadece ucunu almamalı dudakları dışa dönük olmalı, siyah bölge mümkün olduğunca ağzında olmalı. Başı memenize dönük ,karnı karnınıza olmalı. Bu konu hakkında çok video izlemek zorunda kaldım çünkü 2 ay ağlayarak emzirebildim bu hatalarım düzelince yavaş yavaş acı geçti normale döndü. Gümüş kapak 6 ay çıkarmadım . Nemli ver her zaman memeni ,meme ucu kuru olup verirsen de tahriş yapıyor. Bu yüzden hiç göğüs pedi kullanmadım..

Bide sağım yaptığınızı soylemissiniz . Sağım makinasının uclarininda ölçüleri var belki memenize büyük yada küçük geliyor . Buda tahrişe neden olabilir.Sağımı emzirme sonrası yapın ki sutunuzun artması için sadece. Gece emzirmelerini atlamayın.

Sağolun yorumlarınızı dikkate alacacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…