Aile Planlaması Emzirirken dogum kontrol hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

-SWEET MOM-

All is well...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2.999
2.687
33
Arkadaslarr 10 aylik oldu bebegim gunde 3.4 kez emiyor sadece dkh kullanan var mi bu konu hakkinda bilgi alabilirsem sevinirim

Sütten bebeğe geçer dkh. Az bir miktar anne sütü ile bile.olsa geçer. Ve yan etkisi olabilir . Başka bir yöntem kullanmaya çalışın.

Sütten bebeğe geçer dkh. Az bir miktar anne sütü ile bile.olsa geçer. Ve yan etkisi olabilir . Başka bir yöntem kullanmaya çalışın.
Ben 3 aylik ignelerden oluyorum ne yazikki dogumdan sonra hic adet olmadim asm de ebeye sormustum dkh baslariz yada aylik igne dedi hap daha guzel adet duzenler dedi ama arastirinca kararsiz kaldim ikisi de emzirenler icin kullanilmiyor oglum anne sutunu birakti birakacak zaten en iyisi bu ay bi 3 aylik daha igne olmak sanirim

Bende burada durayım bari benimde 10 aylık bebeğim var korunma yöntemi bulamıyorum . iğne ilçe bebeğe etki ediyormuş eşim korunuyo ama emin olamıyorum varsa yöntem bende deneyim

Bebis 5 aylikken hamile kaldim malesef ama olsunnn cok memnunum o ayrida 6 . Ci aydan sonra hapa baslarsin demislerdi nasip
Ayyy ne guzel ama benim iki tane var zaten o yuzden suan hic istemiyorum adet olsam spiral icin gidicem ama 3 aylik ignelerde adet olunmuyor ebe hapa baslariz demisti ebe arastirinca boyle biseyler ogrendim tecrubesi olanlar vardir diye actim konuyu

Evet , şuan en uygun yöntem , sizin anlattıklarınıza göre 3 aylık iğne veya spiral . Günlük haplar ve aylık iğne sütten bebeğe geçer. Sizin suanki önceliğiniz, emzirdiginiz için bebeğiniz. Evet adet olmamak sizde gerginlik yaratıyor olabilir ama biraz sabır

Ona tam bakmadim ama ostrojen iceren haplar emzirirken kullanilmamali deniliyor progesteron haplarda turkiyede yok maalesef
Kondom da kullanılabilir. Eğer eşiniz kabul ederse . Ayrıca gebelik testinden sonra , gebe oluşmadığına emin olunursa , spiral takılabilir. Kadın doğum uzmanı ile.gorusun

Igne gunum geldi bende ebeye guvenmistim onlarin umrunda mi ki bebege bisey olur mu olmaz mi aldiklari egitim dogrultusunda yonlendiriyorlar bak sende kullanmamissin
Cerezettakullanılabilir hanımlar. Bunun içinde bebeğe zarar veren hormon yok . Yanlış algı oluşmasın. Dkh içinde estrojen de olduğu için kullanılmaz. Kondom da olabilir . Spiral de olabilir doktor kontrolünden sonra

Inan ki gerginlikte degilim bi cocuk daha istemiyorum suan icin adet olmayinca spiral takilmiyor bu igneylede adet olunmuyor daha fazla hormon almak istemiyorum

Cerezatta baktim dikkatli kullanilmasi oneriliyor emzirenler icin. Kondomu esim istemiyor bi kac kere denedik beceremedik de bende sevmedim. Spiral icinde adet olmam lazim adet olmam icind e 3 aylik igneyi birakmam lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…