Emzirerek Uyuma sorunu

benim de kızım 6 buçuk aylık. gece gündüz emerek uyuyor. gündüz memeden hiç ayrılmıyor uyanana kadar emiyor. gece emzirip yatağına koyuyordum 2 ya da 3 kez acıktığı için uyanıyordu emip uyuyordu. taa ki 1 haftaya kadar. 1 haftadır gece saat başı kalkıyor emmek istiyor çok perişan oldum. yatağa yanıma alıyorum azıcık uyuyabilmek için ama buna da alışsın istemiyorum. sabah 11 e kadar uyuyan bebeğim 7 de gözünü açıyor uyumak bilmiyor. napıcam bilmiyorum yeni ek gıdaya geçtik ağlatıp keyfini kaçırıp yemeğini de olumsuz etkilemek istemiyorum.

Kalkması gereken saat o zaten. Diş çıkarma donemindedir. Ara ara bu şekilde sık uyanmalari atakları oluyor sonra gene güneşli günler oluyor. Fakat 6 aylık bebek için uyanma saati 11 geç 11de 1. gündüz uykusuna başlamalı. Gece en geç 20.30-21 arası uyutun.sabah 7-8-9 engec uyanmali Gündüzde 3 gündüz uykusu son uyku şekerle gibi 30-45 dk en geç 17-18 de uyanmali diğerleri en az 1 saat olacak şekilde düzene girerse uyku aralıklarında her bebege göre değişir fakat 2-2.30 saat arası olur genelde o aylarda ayarlarsanız hergun aynı saatte gece ve gündüz uykusu yaparsa daha kaliteli ve sağlıklı uykusunu alır.

Emerek uyuyan bi minik de bende var. Şu anda saat 2.30 emiyor uyursa uyuyacağım

bendede 21 aylık 3. Emip uyumasi. Şimdi bıraktı. Uyudu oğlum memeler, yat sen de diyorum. "Anne anne küçük küçük" diyor kıyamadım verdim gene.
Nasıl şekerler insan kiyamiyor ama bakalım ilerde neler yapacak bu duygu sömürüsü halleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…