Emzirerek Uyuma sorunu

awkard

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
9
5
27
Merhaba 10,buçuk aylık kızım var. Kolik,alerji,laktoz intoleransı, vardı. Çok şükür hepsi geçti. 4. Ay uyku gerilemesiyle beraber alt üst oldum kolik dedikleri (bence kolik değil alerji kaynaklı gaz sancılarıydı) bebeğim saat başı uyanmazdı hele 3. Ayda 5 saat uyuyup acıktığı için uyanıp emer tekrar uyurdu. 4. Aydan sonra herşey değişti iyiyiye gitmesi gerekirken kötüleşti gündüzleri yatağında pışpışlayarak uyuyan bebeğim gündüzleride emerek uyumaya başladı . Saat başı kalkar oldu bir sorunu olduğunu biliyordum ama ne olduğunu bilmiyordum bir sürü doktora götürdüm alerji diyen oldu değil diyen oldu en sonunda bir doktor laktoz intoleransı teşhisi koydu damla verdi ve çok iyi geldi malesef ki 8. Aya kadar çektik bunu. Şuan bunu atlattık. Damla iyi gelince gece emzirmesini kesmeye karar verdim çünkü artık tükendim saat başı uyanmaktan sürekli huysuzlanmasından .Eşim hiç destek olmuyo sadece oda bazen yemek yaparken ilgileniyo onda bile 30 kere belki yanlarına gidiyorum. Neyse annem bana geldi ve 5 gün boyunca annem uyutmaya çalıştı ben uyutmaya çalıştım fakat evde kıyametler koptu desem yeri her yolu denedim fakat yok olmuyo direniyo en sonunda artık enerjisi kalmayınca pes ediyo ama ona rağmen 5 gün boyunca bu devam etti. Anneminde daha küçük o boşver kızım emsin , eşimin yapma şunu çocuğa ağlatma vs vs baskıları ve bebeğimin ağlamasına tahammülüm kalmamasıyla beraber pes ettim. Benim yanımda emerek uyuyo başka kimsede uyumuyo dışarıda bir kahve içmek benim için bir lüks oldu artık psikolojim alt üst yemek yiyememekten uykusuzluk ve düzensizlikten 43 kiloya düştüm. Görenlerin ayy çok zayıflamışsın bu ne böyle gibi aptalca yorumlarından sıkıldım. Aşırı unutkan oldum fırını açık unutuyorum odaya giriyorum ne yapacağımı unutup geri dönüyorum birşeyi nereye koyduğumu unutuyorum tükenmiş durumdayım. Bebeğimede neden uyumusun diye söylenmeye başladım kendimi çok kötü hissediyorum söyledikten sonra üzülüyorum ağlıyorum 10 dk sonra yine söylüyorum bu girdabın içinde sıkışıp kaldım. Çok uzun oldu biliyorum ama yardımınıza ihtiyacım var .Benzer şeyleri yaşayan , tecrübesi olan yada bir fikri olan var mı? 😢

Kızımı tam 24.5 ay emzirdim 1 yaşına kadar her 2 saatte 1 kalkardı sonra 3-4 saatte 1 e düştü gerçekten zordu ama bir şekilde alıştım ve geçti o günler çok şükür.
Gece beslemesini ben de kesmeyi denemiştim ama olmamıştı.

Kızımı tam 24.5 ay emzirdim 1 yaşına kadar her 2 saatte 1 kalkardı sonra 3-4 saatte 1 e düştü gerçekten zordu ama bir şekilde alıştım ve geçti o günler çok şükür.
Gece beslemesini ben de kesmeyi denemiştim ama olmamıştı.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Yatakta çok dönerek uyuyo etrafına yastıklar diziyorum bi tarafada ben yatıyorum ama iyice hareketlendi emekleme yok şuan ama dönerken düşücek diye çok korkuyorum . Emzirmeyi kesince mi düzeldi peki uyku sorunu?

Benim oğlum da hep emerek uyudu. Emsinler, o daha bebek. Bebeğinizin her uyuduğu vakitte siz de uyuyun. 22 aylıkken memeden kestim. Şimdi kendi yatağına yatıyor uyuyor gece de uyanmıyor.

Benim oğlum da hep emerek uyudu. Emsinler, o daha bebek. Bebeğinizin her uyuduğu vakitte siz de uyuyun. 22 aylıkken memeden kestim. Şimdi kendi yatağına yatıyor uyuyor gece de uyanmıyor.
Tabikii emsin emmesini bende istiyorum. Problem saat başı uyanması ve bensiz uyumaması. Yatağında uyumuyor birlikte uyuyoruz ve çok dönerek uyuyo düşecek diyede korkuyorum. Malesef her uyuduğunda uyuyamıyorum malum ek gıda bebeği uyurken yemeğini hazırlıyorum kendime hazırlıyorum ev işleri duş vs standart günlük rutin şeyler.

5 aylıkken yer yatağına geçtik. Çünkü dönmeye baslamıştı fıldır fıldır. Ve yanımda uyuyodu. Ben tam 26 ay memeler açık uyudum. O emdi ben de uyudum. Ama emzirme örtüsü en çok kullandığım şey oldu. Kapının önüne bile onsuz çıkmıyodum. Düşer filan da ağlar emmek ister diye. Amaan anlatsam roman olur. Ama 3 5 deneme ile bi şey alıştırılabiliyor mu alışamıyor mu anlaşır. Kabullenip mevcut duruma başka çözümler aramak bence daha makul. Aman emerek uyumasın aman şu olsun aman bu olsun demek olmuyo. Hepsi bir değil. Kendileri ne istiyosa o olacak mecburen.

Benzer durumdayız ek besine bile emmek icin yarim bıraktığını dusunuyorum tamda bu yüzden konu açacaktım koltukta yatıyoruz artik gece kacta uyaniyor kac kez kalkıyor bilmiyorum bile memem dışarda uyuya kalıyorum resmen ayni dışarı çıkıyorum olmadık yerde emmek istiyor uyku icin bile degil keyfi

Benzer durumdayız ek besine bile emmek icin yarim bıraktığını dusunuyorum tamda bu yüzden konu açacaktım koltukta yatıyoruz artik gece kacta uyaniyor kac kez kalkıyor bilmiyorum bile memem dışarda uyuya kalıyorum resmen ayni dışarı çıkıyorum olmadık yerde emmek istiyor uyku icin bile degil keyfi
Bizimde öyle ağzını kilitliyolar ve açmıyor. Kaç kez emdi nasıl uyandı hiç birşey bilmiyorum , uyumuyorum bildiğin sızıyorum gece ne yaptığımızı hatırlamıyorum bile. Sizin bebeğiniz kaç aylık ?

5 aylıkken yer yatağına geçtik. Çünkü dönmeye baslamıştı fıldır fıldır. Ve yanımda uyuyodu. Ben tam 26 ay memeler açık uyudum. O emdi ben de uyudum. Ama emzirme örtüsü en çok kullandığım şey oldu. Kapının önüne bile onsuz çıkmıyodum. Düşer filan da ağlar emmek ister diye. Amaan anlatsam roman olur. Ama 3 5 deneme ile bi şey alıştırılabiliyor mu alışamıyor mu anlaşır. Kabullenip mevcut duruma başka çözümler aramak bence daha makul. Aman emerek uyumasın aman şu olsun aman bu olsun demek olmuyo. Hepsi bir değil. Kendileri ne istiyosa o olacak mecburen.
Aman öyle olmasın böyle olsun diye tabiki değil patron bebekler bizim istediğimize göre değil, fakat uyku kalitesi düşük ve bu gelişiminide zarar veriyo dedi doktorumuz e uyku kalitesi düşük olduğu için gündüzleride huysuz. Bu sefer ikimizde mutsuz oluyoruz. Aman öyle olmasın diyerek değilde onun sağlığı için.

Aman öyle olmasın böyle olsun diye tabiki değil patron bebekler bizim istediğimize göre değil, fakat uyku kalitesi düşük ve bu gelişiminide zarar veriyo dedi doktorumuz e uyku kalitesi düşük olduğu için gündüzleride huysuz. Bu sefer ikimizde mutsuz oluyoruz. Aman öyle olmasın diyerek değilde onun sağlığı için.
Salabildiginiz kadar salın. Ben en çok bu konuda yıprandım. Tek tavsiyem bu.

Bizimde öyle ağzını kilitliyolar ve açmıyor. Kaç kez emdi nasıl uyandı hiç birşey bilmiyorum , uyumuyorum bildiğin sızıyorum gece ne yaptığımızı hatırlamıyorum bile. Sizin bebeğiniz kaç aylık ?
Benimkide 10 bucuk sayılır gece yine bizim bir sekilde geçiyor ama gündüz herşey karma karışık tam mama saati emmek istiyor 2 -3kasik zor yiyor sonra hemen ustume geliyor oyunla oyamaya oyamaya yediriyorum emiyor birakip 1-2dk oynayıp sonra tekrar emmek istiyor yani hazır bekliycem ben beni gördükçe aklına emmek geliyor beni görmezse oyalanıyor bi sekilde

Ben aman emsin diyemicem ikinizinde dinlenebilmesi için ek gıdaya düzgün alışması için uyku düzeni olması için gece beslenmesini kesmek iyi oluyor ama bu bir anda yapılmaz süreci uzun tutun ben iki bebeğiminde o dönemlerde kesme aşamasına geçtim ve evet düzene giriyor diş dönemi hariç. Gece 9 da mı yatıyor yarım saat öncesi en erken emzirin bunu uyuduğu oda harici bir yerde yapın. Sonraki uyanışında emzirmeyin ama ikinci uyanışta emzirin su teklif edin cok bağırdığında. Kademeli olarak emzirme aralığını açın evet bir müddet bağırıyorlar ama alışıyorlar yani ilk günler şiddetli geçiyor.

Merhaba 10,buçuk aylık kızım var. Kolik,alerji,laktoz intoleransı, vardı. Çok şükür hepsi geçti. 4. Ay uyku gerilemesiyle beraber alt üst oldum kolik dedikleri (bence kolik değil alerji kaynaklı gaz sancılarıydı) bebeğim saat başı uyanmazdı hele 3. Ayda 5 saat uyuyup acıktığı için uyanıp emer tekrar uyurdu. 4. Aydan sonra herşey değişti iyiyiye gitmesi gerekirken kötüleşti gündüzleri yatağında pışpışlayarak uyuyan bebeğim gündüzleride emerek uyumaya başladı . Saat başı kalkar oldu bir sorunu olduğunu biliyordum ama ne olduğunu bilmiyordum bir sürü doktora götürdüm alerji diyen oldu değil diyen oldu en sonunda bir doktor laktoz intoleransı teşhisi koydu damla verdi ve çok iyi geldi malesef ki 8. Aya kadar çektik bunu. Şuan bunu atlattık. Damla iyi gelince gece emzirmesini kesmeye karar verdim çünkü artık tükendim saat başı uyanmaktan sürekli huysuzlanmasından .Eşim hiç destek olmuyo sadece oda bazen yemek yaparken ilgileniyo onda bile 30 kere belki yanlarına gidiyorum. Neyse annem bana geldi ve 5 gün boyunca annem uyutmaya çalıştı ben uyutmaya çalıştım fakat evde kıyametler koptu desem yeri her yolu denedim fakat yok olmuyo direniyo en sonunda artık enerjisi kalmayınca pes ediyo ama ona rağmen 5 gün boyunca bu devam etti. Anneminde daha küçük o boşver kızım emsin , eşimin yapma şunu çocuğa ağlatma vs vs baskıları ve bebeğimin ağlamasına tahammülüm kalmamasıyla beraber pes ettim. Benim yanımda emerek uyuyo başka kimsede uyumuyo dışarıda bir kahve içmek benim için bir lüks oldu artık psikolojim alt üst yemek yiyememekten uykusuzluk ve düzensizlikten 43 kiloya düştüm. Görenlerin ayy çok zayıflamışsın bu ne böyle gibi aptalca yorumlarından sıkıldım. Aşırı unutkan oldum fırını açık unutuyorum odaya giriyorum ne yapacağımı unutup geri dönüyorum birşeyi nereye koyduğumu unutuyorum tükenmiş durumdayım. Bebeğimede neden uyumusun diye söylenmeye başladım kendimi çok kötü hissediyorum söyledikten sonra üzülüyorum ağlıyorum 10 dk sonra yine söylüyorum bu girdabın içinde sıkışıp kaldım. Çok uzun oldu biliyorum ama yardımınıza ihtiyacım var .Benzer şeyleri yaşayan , tecrübesi olan yada bir fikri olan var mı? 😢
Biz de aynıyız maalesef . Sabahları cok yorgun kalkıyoruz o da ben de çünkü gece 50 defa kalkmış meme emmiş pış pışlanmış sallanmis yatmış oluyoruz 2 saat deliksiz yattığı cok nadir ve 2. Ye hamileyim ne yapacağımı bilmiyorum memeden kesmeye de kendimi hazır hissedemiyorum ama çoğu memeden kesince düzeldi diyor

Bebeğimi emzirerek uyutuyordum 8 aya kadar gaz sancısı gibi kendini kasıp ayaklarını vurarak uyanıyordu sonra o kendiliğinden geçti. Ben hala emzirerek uyutuyodum bi ara yatağa yanıma aldım bebeğim bana dönük yan yatarak emzirirken uyuyordu. Daha sonra beşikte hep sırt üstü yatırdığım bebeğim hiç hareket etmezken dönmeye başladı sonra yan dönüp yüzüstü dönüp kendi kendine uyumaya başladı 9 aylıkken. Yine emzirip beşiğine koyuyorum mızmızlanıp dönüp durup uyuyor genelde. Gece yine 3-4 kez uyanıyor ama eskiden abartısız 10 kez kalkıyodum yine arada nedenini bilmediğim şekilde çok uyandığı günlerde oluyor.eskisine göre daha rahatım yüzüstü dönüp uyuma pozisyonu alıyor kendi

Arkadaşlar lütfen süt kuzularınızı sütten kesmeyin. Onları doğurmayı biz seçtik, süt içmeleri lazım. Mamaların ne olduğu belli değil. İçtikleri süt hem sizle olan bağlarını kuvvetlendirir hem de binbir aşıdan, vitaminden, damladan her türlü dışardan alacağı takviyeden ve besinden daha güçlü bağışıklık kazanmasına olanak verir. Allah bizlere evlat nasip etmiş, süt indirmiş bu fırsatı değerlendirmemiz lazım. Boş konuşmuyorum 7 buçuk aylık bi bebeğim var ve uykusuzluk bana da zor geliyor. Emerek uyuyor gece emzirmeyle ilgili yazdıklarını biliyorum. Onlar bize emanet emanete sahip çıkalım

Ben bebegim 14 aylıkken bir gece artik tamam yeter dedim babasina biraktim kactim odadan. Oturma odasina yerlestim.
Babasiyla 6 ay boyunca kucak kucaga uyudular.
Babasinin kucaginda uyumayi ögrendi. Gece emmesini birakti. Uykusu düzeldi hamd olsun. Cok zor oluyor ama bebek bir zaman sonra anliyor.
Allah kolaylık versin. Gece uykusu cok önemli.

Kızımı 24 ay emzirdim. Emmeyi bbıraktığında 4 bıuçuk aylık hamileydim. İyi ki emzirdim. Sizinki diş çıkarma dönemin de daha da emmek isteyecektir. Şuan oğlum da aynı durumda sürekli emmek istiyor çünkü damağı acıyor kaşınıyor biliyorum. Bu geçici bir dönem. 10 ayda emzirme bırakmayı asla düşünmezdim. Bi sıkıntı olmazsa 11 ay daha oğlumu emzireceğim

Yazdıklarını okuyunca kuzenim geldi aklıma birebir aynılarını yaşadı ben gidiyordum yardıma. Bebeği kolikti ve ayrıca süt alerjisi vardı. Doktor kuzenime süt ve sür ürünlerini yasaklamıştı. Çok çekti sizin gibi bebeği saat başı uyanıyordu geceleri çok ağlıyordu günde 4 5 saatten fazla uyumuyordu uykusuzluktan hastalandı bebek haftada 2 hastaneye gidiyorduk. 15. Ayda biraz düzene girdi. 2 yaşında emzirmeyi kesti kuzenim tamamen o zaman rahata erdi bir haftada unutturdu siyah bant bağladı uf oldu anne dedik oyaladık unutturduk. Siz de doktorunuzla görüşüp 15. Aydan sonra kesebilirsiniz emzirmeyi. Kuzenime doktor 14. Aydan sonra kes emzirme devam sütüne geç dedi kuzenim biraz doğallık takıntılı kesmicem diye tutturdu 2 yaşa kadar emzirdi.

Tüm mesajlarını okudum, korktum. Bebeğim 3 aylık emerek uyuyor, başka türlü uyumayı bilmiyor. Ayakta salladım yok, beşikte denedim yok, plates topunda rahatlasın uyusun dedim bunu biraz sevdi ama bana zor oldu belim kopuyor...
Ve 6. ayda bakıcıya bırakıp işe döneceğim mecbur, çok korkuyorum bakıcı nasıl uyutur, nasıl baseder diye. Ağlasın da istemiyorum, maddi durumum el verse ücretsiz izine çıkacağım o da yok...
Her bebek farklıdır tabi ama bir memede uyuma sorunu da bizim evde var. Allah yardımcımız olsun tüm annelerin

Benimki de 14 aylık emerek uyuyor. Gece her uyandiğinda meme ariyor emerken geri dalıyor. Yer yataginda uyuyoruz. Bu aralar dis cikariyor cok sık uyaniyor normal gunlerde gece 3 kez falan uyaniyordu

Ben de gece emmeyi biraktirmak istiyorum bi kere denedim ortaligi yikti babasi da dayanamiyor emzir diyor sadece bende uyuyor. Gelip yardim edecek kimse de yok burda.

Eylulde ise donecegim bakici bakacak mecbur ogle uykusuna memesiz gececek alisir insallah. Emzik tutmadi sallanarak vs de uyumuyor. Ama bu gunlerde gececek elbet memeyi birakaca kendi kendine uyumayi ogrenecek belki o zman bugunleri ozlerim bile 🥲

X