emziren anneler sizin saçlarınız da dökülüyor mu :(

sadekahveeeeem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
52
50
37
Merhaba kızlar..8 aylık bir anneyim..Hamileyken bir tek tel bile dökülmeyen saçlarım doğum yaptıktan sonra aşırı bir şekilde dökulmeye basladı..Aylardır dökülme bitmedi..Sanki 9 ay dökülmeyen saçlarımın intikamı gibi :KK43: Evi sürekli supurmek zorundayım..Yatagımız yastığim nereye baksam heryer saç..Yemek yapmak bile istemiyorum..Gercekten bıktım bu halimden..Böyle aşırı dökülme sonucu kel kalmaktan korkuyorum..Ne zaman geçer yada bu durumu yaşayan ve bir çözüm bulan var mı :KK43: Çok kötü hissediyorum :KK43: Yemek yaparken 2 tülbent bağlıyorum ve kıyafet degistiriyorum bıktim artık :KK43:

Canim malesef yaklasik dogumdan sonra hormanel degisiklikten dolayi 2 yil kadar surecek. Bende 9 ay oldu dogum yapali ve senin durumundayim. Tek tesellim dokulen saclarimizin zamanla tekrar cikicak olmasi, sabirli olmamiz gerekiyo malesef yapicak pek bisey yok :KK43:

Canim malesef yaklasik dogumdan sonra hormanel degisiklikten dolayi 2 yil kadar surecek. Bende 9 ay oldu dogum yapali ve senin durumundayim. Tek tesellim dokulen saclarimizin zamanla tekrar cikicak olmasi, sabirli olmamiz gerekiyo malesef yapicak pek bisey yok :KK43:
O zaman sabretmekten başka çaremiz yok Eşim de bıktı ama maalesef yapıcak bisey yok..Hergün evi süpürmeye devam o zaman..İnsallah söylediģin gibi tekrar en kisa zamanda güzel saçlarımıza kavusuruz

Benimde hamilelikte hiç dökülmedi Doğumdan sonra inanılmaz dökülmeye başladı hatta banyo yaparken elime bir avuç saç geliyor sonra tararkende fırça saç içersinde kalıyor böyle giderse yakında kel kalırım.her yerden saç toplamaktan bıktım

Benimde hamilelikte hiç dökülmedi Doğumdan sonra inanılmaz dökülmeye başladı hatta banyo yaparken elime bir avuç saç geliyor sonra tararkende fırça saç içersinde kalıyor böyle giderse yakında kel kalırım.her yerden saç toplamaktan bıktım
Evet canım aynen bende öyleyim..Saçlarımdan tiksiniyorum heryerden saçlarım çıkıyor yastıklar kıyafetler evin her kösesi..Bebeğim için hijyenik bir ortam yaratamıyorum ...Hergün süpürsem bile her saniye saç buluyorum biyerde:KK43: Yemek yapmak bile istemiyorum..Saclarımı ellemek bile istemiyorum elledikçe elim saç doluyor :KK43: Emzirmeyi bırakınca geçeceğini söyleyenler oldu. Bilmiyorum,,tek bildiğim artık tahammül edemediğim :KK43:

hamilelikte güçlenen saçlar,doğumdan sonra dökülüyor,çok araştırmıştım o zamanlar,ödüm patlamıştı,tutam tutam saç görünce banyo yaparken,şimdi 15 ay olacak doğum raporu,bayağı bir toparlandı saçlarım.geçiyor arkadaşlar merak etmeyin

kuşum emzirmekle alakasi yok en hic emziremedim 1 damla sutum yok sut kanallarim olusmamis ama saclarim dokuluyo kel kaldim.yapacak bisey yok bebeklerimizi beslemek icin vucudumuz cok yoruldu :)

Hiç üzülme eskiler yani babaannem gil bebek anneyi tanıdıkça dökülür saç bu bir buçuk yıl gibi sürer derdi rahmetli benim de dökülmeye başla oglum 5 aylık şimdiden saç toplamaktan bıktım

Hepinize çok tesekkur ederim kizlar cook sağolun.. Biraz moralim düzeldi ..Bebegim saglikli buyusun de bikac ay daha idare edicem :anne: Demek dogum sonrası herkeste olan normal bi durum.Gececeğine inanıyorum artık :)

Hepinize çok tesekkur ederim kizlar cook sağolun.. Biraz moralim düzeldi ..Bebegim saglikli buyusun de bikac ay daha idare edicem :anne: Demek dogum sonrası herkeste olan normal bi durum.Gececeğine inanıyorum artık :)
benimde felaket dökülüyor. tahlil için doktora gitmeyi düşünüyorum da şu an bebege bırakacak kimse yok malesef. fırsatını kolluyorum. Illa yolunda gitmeyen bir şey vardır bence bu kadar dokulmesi anormal geliyo bana. Bunun yani sıra sivilceden yüzüm görünmeyecek neredeyse.

X