emziren anneler bugün neler yedik ne yemek yapicaz burdan paylasip fikir edilelim :-)

bende dün sabah kahvaltiya elma yedim sonra 100 gr cikolata
aksam yemeginede krema soslu patatesli ispanak yaptim
yaninada anurdan aldigim köftelerden iki tane yedim

bugün hic dogru düzgün yemek yemedim tek bi porsiyon makarna yedim
aksamada hazir kremali tavuk corbasi yaptim kocacim tavuk corbasi icmez oyüzden onada
kahvaltilik biseyler cikaririm

yazdan berı yemekteyız programını ızlıyorum hala bır yemek tarıfı bılem oğrenemedım laelaelaelaelaeben ac koca ac sımdı kızda ac ben cok yemek secıyom o yuzden yıcek bısey bulamıom hıcbıseyı cnm ıstemıo boylelıkle kocamda benle bırlıkte ac kalıo tost makınesı var ıyıkı almısım en cok o calısıyo evde kocamda saolsun 5 oğun tost yese doymaz ne yapım askım dıyom tost dıyo ddaha nolsun demı yacokacimcoook:içelim:

ayy benimkide ne yapıyım sorununa kır iki yumurta diyo-tatlicadiarzu-çok şanslı gördüm bizikaydirigubbakcemile3

bizde genelde aksam yemegine kahvaltilik hafif seyler yeniyor
Allahtan esim öyle yemekleri sevmez makarna yada balik ,patates haslamasi yada kahvalti falan yapiyoruz benimde isime geliyor tabii delikafadulden

ben önceden hic ekmek yiyemezdim simdi dünden beride hic istahim kalmadi dün sadece 4 tane sigara böregi iki orta boy patates bir porsiyonda balik yedim tüm gün

kizlar ya caniniz yasak yiyeceklerden cekince napiyorsunuz ??

ben önceden hic ekmek yiyemezdim simdi dünden beride hic istahim kalmadi dün sadece 4 tane sigara böregi iki orta boy patates bir porsiyonda balik yedim tüm gün

kizlar ya caniniz yasak yiyeceklerden cekince napiyorsunuz ??

canım benim canım nasıl kola istiyor anlatamam ama süte geçio işte ayyy şöyle doya doya içsemmm azcık içiyom ama ara ara:))

ayy benimkide ne yapıyım sorununa kır iki yumurta diyo-tatlicadiarzu-çok şanslı gördüm bizikaydirigubbakcemile3

benimkide öyle yumurtaya bayılır ne yapim dediğimde kır yumurta yiyelim diyo bir günde canım şunu istedi şunu yap demez bende yap desin istiyorum her gün ne yapsam diye düşünmek bayıltıyor.

yazdıklarınıza bakıyorumda çok fazla dikkat etmiyosunuz yedilerinize
aman kızlar aynı hamilelikteki gibi dikkat edin vitamin protein
ağırlıklı beslenin.
aslına bakarsanız yanında yardım eden kimsesi olmayana zor tabi.
çünkü bende geçen hafta yalnızdım tüm gün makarnayla idare ettiğim gün oldu.
insan fırsat bulamıyor herşeyden önce yemek yapmaya ki vitaminli proteinlisini yapsın.
dün kayınvalidem geldi sağolsun üç beş çeşit yemek yaptı koydu dolaba.
ısıtıp ısıtıp yiyorum.
örnek menü size: yeşil mercimek çorbası (erişteli)
sulu köfte
salata yoğurt
ben noralde çok ekmek yerim ama doğumdan sonra pek aramıyorum
bol bol yemeğe yükleniyorum. bakalım sonumuz ne olacak. kiloları verebilecekmiyiz.

ya canim cok haklisin ama nerde sebze meyvalar var gaz yapicak diye hic birsey yiyemez oldum inan bir aydir domates bile yiyemiyorum bebegin poposu kizaricak diye
suanda bende tek elma armut muz ve seftali yiyebiliyorum onlari daha önce denemistim gaz yapmadi böyle yavas yavas deniyorum ..... 10 kilo fazlaligim var benimde bu gidisle kilomu alicamm yoksa vericekmiyim bilmiyorum

ben bu yeme işinden anlamadım bir bakıyorsun gaz yapıyor bir bakıyırsun yapmıyor...ama ben 5 gündür benefiber diye bir şey içiyorum eşim almış....onu içtiğimden beri gaz yok bebekte maşallah....eczanede satılıyor

ne oluyor canim o icecek tam olarak ? vita maltami benziyor ??

AAAAAA kızlar Denizt doğru söylemiş yokmu yemek yiyen aranızda ben ilk 20 gün rahattım annem yapıyordu yemekleri ilk günler zorlandım ama şimdi alıştım ben çok seviyorum yemek yapmayı terapi gibi geliyor Derin de uyuyorsa tam süper oluyor
bu gece yöresel bir lezzet olan Kaşık börek çorbası ,yanına isveç soslu ızgara köfte, makarna , yoğurt
Özellikle yoğurt ve sütü hiç ihmal etmiyorum ben öyle pek gaz da yapmıyor

ben de en nihayetinde kendimce yemekler yapmaya başladım 6 ay sonunda ilk defa pazar günü pazardan alışveriş yaptık
bugün bezelye pilav salata yaptım

yarın semizotu pişirmeyi düşünüyorum ama bakalım oğluştan fırsat kalır da yıkayabilirsem

bende bugün dünden kalan patatesler vardi haslanmis yanina yogurt ve havuc salatasi yedim
esimle oglumda cin makarnasi yediler
herkezin yemegi ayri zaten (
yarina ne yapcagimi karar veremedim ama buzluktan sebze karisimi cikartip onlari yaparim

Son düzenleyen: Moderatör:

ahh canim yaaa bende cok seviyordumda artik hic hevesim kalmadi yemek yapmaya
hos zaten kendim yapip kendim yiyorum kimse yemek yemiyor bu evde klava:
izgara köfte dedinde canim cekti yarina cok isim var coook olmasa yapardim bende artik hemencicik sebze yapicam
sosunu nasil yaptin cnm bana tarifi verirmisin köftenin ve sosun ?? cuma günü yaparim

Aslında eşinin değil de senin ve Tuan'ın dengeli beslenmesi şart .
Ben hazır köfte alıyorum kasaptan ama marketten falan değil onları evde elektrikli ızgara da pişiriyorsun .Sonra İkea dan aldığın GRADDSAS adlı etli yemekleriçin olan sosu yapıyorsun ben çok seviyorum harika bir tadı var makarnayla patates kızartmasıyla falanda çok güzel oluyor .Varmı orada İkea yada marketlerde de bulabilirsin belki aynı sosu afiyet şeker olsun cokacimcoook

Bu gece mantar yemeği ve pirinç pilavı yaptım kızlar fakat mantarın içine kırmızı soğan koydum norml soğan yerine deneyin harika oluyor ben ilk defa kırmızı soğanı yemekte denedim bundan sonra normal soğan kullanmayı düşünmüyorum

ben kızartma hiç yemiyorum......
bizde genelde benim için sebze eşim için et yemewkleri pişer.....
dün lahana dolması yedim....gaz maz yapmadı.....demekki dikkat edince oluyor...
birde çikolatada kafein var çok fazla yemek zararlı diye biliyorum...canan hem kilo için hemde bebeğin için o kadar çikolata iyi değil sanırım..sakın yalnış anlama bilmişlik taslamak değil amacım...öptüm

derincim hayatim saol ikea var ama biz berlinin bi ucundayiz ikea bir ucunda
gitmek icin bir saat yol gitmemiz gerekiyor metroyla ama bidahaki gidisimde alirim o sostan

bebiscim kayra hic bilmiyordum hayatim
neden bilmislik tasladigini düsüniyim cnm tabiiki söyliceksin :1hug:
okadar cikolata yemekle bebegime kötülük yapmisim .... saol bitanem Şeniz bundan sonra cikolata yemicem

bizim evdede kizartma yapilmiyor patates kizartmalarini bile ben hep firinda yapiyorum cok nadir iste tavuk kizartmalarini yada esim icin aldigim hazir köfteleri ben teflonda cok hafif yagda yapiyorum ( bir iki kasik yagda )
yag olarakda omega3 yaglari var onlardan kullaniyorum gerci cogu yemegede yarim asik yag konuyor okadar puaca hamur isleri bir iki ayda bir oda hevesim varsa yapiyorum

derincim tarif cok güzelmiy bende deniyim kirmizi sogan hic almamistim bende evime sogan genelde yenmiyor cünki
bende mantarlarin ortasini oyup icine beyaz peynir yada köfte tikip firinda kizartiyorum süper bi tadi var

dün aksam yemegine bizde pilav ve firinda tavuk budu yaptik yaninada salata ......
bu sabahda bir yumurta mozarella ve kirmizi dolmalik biberlerden ve bir kücük salatalik yedim bir bardak still tee ictim
canim hic ekmek yemek istemedi oyüzden busabah kahvaltimi ekmeksiz yaptim

simdi öglen yemegine corba yapicam
sonrada oglumla yogurt yicez

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…