emzik emmeyi beceremeyen var mi?

kreeft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2007
775
0
benim oglusum dogdugundan beri emzik ve biberon (annesutu iciyor zaten) dahi kullanamayan var mi ...cok merak ediyorum...genelde bebekler bayilir emzige....gerci emmemesi de ilersi icin iyi.....:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

canim benim ogluma ilk bir ay emzik vermedim zaten,kramzorglar seni emmeyi birakir dediler,sonra baktim olmuyor,emzik vermeye basladim,ben verdikce o ogurdu ben agzina soktukca o ogurdu,sonra bi gun baktim cap cup parmak emiyor,ggd ye soyledim zarari olurmu diye biraktimak icin zorlama dediler,sadece disleri one dogru ve parmagi ince olur dediler,ama ben yilmadim gunlerce oturdum emzigi verdim agzina,ihhladi gihhladi,sonunda uykusu geldiginde tutmaya basladi,simdi hasta ve emzigi tutmaya basladi bende cok sasirdim,emzik ilerisi icin evt kotu ama parmagini emmeside dislerinin kotu olmasindan iyi,,

benimkide emmio cnm biberonla bu ara su vermeye çalışıyorum bilmio emmeyi ısırmaya çalışıo çok gülüyorum öğrenir herhalde ilerde su içerken falan:))

biberonu soylemeyi unutmusum,sanriim biraz hata yapiyorum gibi geliyor,devamli beni emdigi icin,gecen gun sutum olmadi biberonla mama vermeyi denedim,ogure ogure kustu ictiginide,midesi bulandi,emmeyi birakip mamaya gectigimizde sanirim cok problem yasiyacagiz,yavas yavas su veya rezene cayi vermeyi dusunuyorum,

benim kızımda doğduğundan beri istemiyor emzik.bi iki çekiyo sonra pırtlatıyor iki metre öteye :) geçen hafta nuk marka aldım onuda almadı.herhalde bu saatten sonra artık almaz.çok yakıştırıyorum bebeklere emziği artık ikinciye inşallah.:ecrin_bebek:

Son düzenleme:
canim benim ogluma ilk bir ay emzik vermedim zaten,kramzorglar seni emmeyi birakir dediler,sonra baktim olmuyor,emzik vermeye basladim,ben verdikce o ogurdu ben agzina soktukca o ogurdu,sonra bi gun baktim cap cup parmak emiyor,ggd ye soyledim zarari olurmu diye biraktimak icin zorlama dediler,sadece disleri one dogru ve parmagi ince olur dediler,ama ben yilmadim gunlerce oturdum emzigi verdim agzina,ihhladi gihhladi,sonunda uykusu geldiginde tutmaya basladi,simdi hasta ve emzigi tutmaya basladi bende cok sasirdim,emzik ilerisi icin evt kotu ama parmagini emmeside dislerinin kotu olmasindan iyi,,

ewet bizimki de ogle yapiyor emzigi veriyorum oguruyor,cigniyor...biberonu da denedim ilerde mamasini veririm diye ondan da hemen midesi bulaniyor...ben emmesi icin o kadar israr etmedim ...belki emer oyle..simdi neyi bulsa kendi elini ,parmaklarini,benim yuzumu kolumu ,omuzumu artik neyi yakalarsa yapisiyo emiyo...bazen emzik olarak gogsumu kullaniyor,doydugu halde...
sende yutdisinda nerde oturuyon canim hollanda da mi...:ecrin_bebek:

benim kızımda doğduğundan beri istemiyor emzik.bi iki çekiyo sonra pırtlatıyor iki metre öteye :) geçen hafta nuk marka aldım onuda almadı.herhalde bu saatten sonra artık almaz.çok yakıştırıyorum bebeklere emziği artık ikinciye inşallah.:ecrin_bebek:

bazi bebekler sonradan da emiyormus..bakalim gorcez artik......:ecrin_bebek:

ben dogdugundan beri zorla veriyodum hep atıyodu hic istemedi emmeyi 1 ay önce tam olarakta bıraktı agzına emzigi sokamıyorum artık ugraşmıyorumda zaten istemeden uyuyor kendisi böyle daha ii büyüdügünde bazı cocuklar bırakmıyor emzigi kaydirigubbakcemile

Bir dönem (2 aylık falandı) parmaklarını ve bulduğu herşeyi (battaniye, yastık yenında ne varsa ağzına doğu çekiyordu, herkesin kıyafetini) emince ben de emzik denedim ama almadı kustu ağladı. Ben de üstelemedim, şimdi bıraktı elini emmeyi.
İşe başlayacağım için biberona alıştırmaya çalışıyorum. 20 gün önce önemli bir görevim vardı, ilk defa ayrılacaktık sütümü sağdım 1 gün önce babası biberonla içirmeye çalıştı çok ağladı beceremedi kustu bende görevi iptal etmek zorunda kaldım. Beceremedik yani. Ama o günden sonra eline ya boş ya da iyi geceler çayıyla veriyorum eline oynuyor ağzına götürüyor bazen kafaya dikiyor çiğniyor ama emmiyor :) Çay hiç içilmemiş oluyor, ama ne olduğunu öğrendi alışmaya başladı. Geçen gün bir taraftan emzirirken öbür göğsümün altına biberon koydum şöyle 15-20 cc falan damladı, onu verdim biraz içti, böyle böyle alıştırmaya çalışyıroum. Birden işe başlayınca zor olur.

emzikte emmiyor kreftcim canı isterse 5 dk tutuyor atıyor sonra 1 metre öteye:)

benim oğlana ilk aylar emzik veremedim sürekli öğürüyodu sonra ellerini emmeye başladı ve daa bir çok yeri 2.5 aylıkken emzik verdim şaşırdım ama emdi şimdi emziğini çok seviyo sapından tutup ağzından çıkarıyo tekrar sokuyo gece haric kesinlikle emziksiz uyumaz
ama dün ek bişeyeler tattırdım susamıştır diye su vereyim dedim ama benim oğlan biberonu nasıl emeceğini bilmiyo habire ısırıyo ucunu tabi sular ağzının kenarlarından aşağı...
zaten biberonla hiç bişey vvermedim hep emdi oğlum ek bişeyler tattırıyorum ama pek sevmiyo tatlarını şuan sütüm yetiyo yettiği sürece çok ek bişeyler için zorlamıycam

bende tek degilmisim yani....biberonu ilersi icindusunuyorum,1-2 ay zsonra dil kursuna baslicam..o zaman gerekicek....simdiden bende alistirsam mi...kasikla biseyler yemeyi daha cok seviyor,,,hic olmadi oyle yapariz artik....

benim kızımında ne emdigi belli ne emmedigi veriyorum iki dakika sonra atıyor ama elini emmeye yada kıyafetini emmeye bayılıyor hep ıslatıyor baş parmagında bal var gibi hepsini sokuyor cöp cöp emiyor aradada ögülcüyor çok sokuyor sanırım:))

kreeftcim benim ogluma emzik veremedim ögülcüdü biberonda almadı kaşık maması verdim hiç biberon mla mamayı bırak süt bile içmedi 6,7 aylıkken su içmeye başladı yani sadece su içti biberonda bazı bebekler biberonu sevmez

X