emeklilik bunalımı

sdx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
9
0
Merhaba benimde bir derdim var. Yardımcı olursanız sevinirim. Babam emeklilikten sonra bunalıma girdi. Bunu bir türlü atlatamıyor. Kendini eve kapattı. Haliyle buda onu sinirli yapıyor. Dolayısıyla evde gerginlikler yaşanıyor. Bunu nasıl atlatabilir.

Canım bende 6 yıl önce emekli oldum ilk 1 ay izinde gibiydim.Ama sonradan çıldırmaya çocuklara bağırmaya başladım.Bir yıl atamadım üzerimden evdekilerde çok çektiler benden.Eğer uğraşacak bişeyler bulmazsa bu böyle devam ediyor kafasını dağıtacak birşeylerle uğraşması lazım.Allah size sabır versin::))

Maalesef ülkemizde insanların hobileri yok, sabah gidip akşam döndükleri işlerinden ayrılınca boşluğa düşüyorlar. Bir emekliye tanınan maddi imkanlar da yaşamları boyunca hayal ettiklerini gerçekleştirmeye imkan tanımıyor maalesef. Güzel yurdumda bütün yük bireyin üstüne düşüyor. Kendi kendine yardımcı olabiliyor, kendini oyalayacak (bedava hobiler) yaratabiliyorsa ne ala...Yoksa kendi de, ev ahalisi de yandı...

Merhaba sdx, babanızın yaşadığı süreç son derece normal. Yaşamı tamamen değişti, uyum sağlamakta zorlanıyor. Babanızın yapması gereken, kendisine biran önce yeni bir meşgale bulmak. Kendisini tekrar işe yarar hissetmesi lazım. Babanızı bu yeni meşgale konusunda yüreklendirin.
Sağlıkla kalın,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…