eltimin dediğine bi bakarmısınız kızlarr???

ozge_844

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
354
2
öncelikle şunu açıklayayım kızlar:
benim kaynanamın huyu asla elitimle samimi olmamızı çekemez ve hemen bize geldiklerini yada gittiklerini duysun surat yapar bozulur.. ben bunu hiçç umursamam eşimde aynısı amaa
kaynım böyle değil...
dün akşam bizdelerdi eltim hamile pazartesi çarşıya gidicem beraber gitsek ya sen anlıyosun güzel şeylerden bana yardımcı olurmusun dedi bende olur dedim..
neyse bgn msn de karşılaştık bana dediği şu,
yarın gitcezya eşim diyoki kayınvalidemizin haberi olmasın!!
bende eşime dedim eşim ne ilgilendirir annemi diyo ama kaynım bunu diyemiyo..!
ben ne diceğimi şaşırdım sabah telefonlaşırız dedim...
ama kararsızım kızlar napsam gitsem mi gitmesem mi??

hıım anladım sanırım git bence ne olacakki hem kaynanan neymiş ister haberi olsun ister olmasın seni birtek kocan ilgilendiriri kocann haberi olduktan sonra sorun yok bence ya ben su anlayışı anlayamıom bazı kaynanalar var mübarek eve hizmetci olarak ona yardım etmesi için istio gelini bilmiyorum ama haksızmıyım değilmiyim ama bizler kocalarımızla bir yuva kurmak içinmi yoksa kayınvalidemize hizmet yapmak içinmi evleniyoruz eğer öle olsaydı kayınvalidemizle evlenseydik madem töbe töbe yaaaa

ben anladım ;
eltisiyle çarşıya gideceklermiş ,kaynı annemin haberi lmasın demiş,

sanırım arkadaşımızda kaynanasından gizli çarşıya gitmek istemiyor gitsemmi gitmesemmi diyor doğrumu???

ya ne insanlar var, sanki iki gelin bir olacaksınız onu döveceksiniz.....yarın git yardımcı ol derim ben...ayrıca onunla da görüş....biz bir suç işlemiyoruz, eğer benle her görüştüğünde tedirgin olacaksan fazla görüşmeyelim de..hamile kadını da fazla üzmeden...

eltinizin dediginde bişey yok ki eşi söylemiş annemın haberi olmasın diye bunda bana kalırsa problem edilecek bişey yok siz abartıyorsunuz gibi geldi bana
hem eşinde kayınvalidenin yaptıklarını umursamıyormus kaynının tavrıda seni ilgilendirmez eltini ilgilendirir...yarın çık tabiki eltinle önceden söz vermişsin kendin diyorsun kayınvalidemin tavrı beni ilgilendirmiyor diye çıkmamanada bir mani yok bana kalırsa arkadaşım böyle ufak tefek şeyleri problem edip sıkmayın canınızı problem edilecek o kadar çok şey varken

evet doğru anlamışım ,tabiki gitya kaynana hesap verme gibi bir durumun yokki,

ona her gittiğin yeri söylemek zorunda değilsin

ay ne garıp ınsanlar varya..
kaynananız 2 eltinin samimi olmasını istemıyor...pes yani..,
ayyyyy aa ne iyi anlaşıyorlar dıye gelınlerıyle gurur duyacagına surat yapıyor..
aman canım yaparsa yapsın..
onun aklına şeytanlık gelıyorda ondan..
tahminimce kaynananız (yüne günahınıda almayayımda) 2 gelin bir oldu beni çekiştirecekler diye düşünüyordur..

öncelikle şunu açıklayayım kızlar:
Benim kaynanamın huyu asla elitimle samimi olmamızı çekemez ve hemen bize geldiklerini yada gittiklerini duysun surat yapar bozulur.. Ben bunu hiçç umursamam eşimde aynısı amaa
kaynım böyle değil...
Dün akşam bizdelerdi eltim hamile pazartesi çarşıya gidicem beraber gitsek ya sen anlıyosun güzel şeylerden bana yardımcı olurmusun dedi bende olur dedim..
Neyse bgn msn de karşılaştık bana dediği şu,
yarın gitcezya eşim diyoki kayınvalidemizin haberi olmasın!!
Bende eşime dedim eşim ne ilgilendirir annemi diyo ama kaynım bunu diyemiyo..!
Ben ne diceğimi şaşırdım sabah telefonlaşırız dedim...
Ama kararsızım kızlar napsam gitsem mi gitmesem mi??

canim ne tohaf beim kayin validede eltimle iyiolsak diye soleniyo ama bziim kafalr pek uymuyo eltimle o yeni evli ben bekliyorumki bana biraz hurmet etsin saysin ama masallah çok dik kafali herseyi biliyorummodunda bende sinir oluyorum insnain bilmedigi seyelrolamsi lazimdimi dhaa 3 aylik evli çunku

ayyyyy bu sahneyi daha önceden yaşamış gibiyim aynı benim kayınvalidem gibi üstelik benimki surat asmakla kalmaz pişkin pişkin hissettiklerini söyler..... boş ver bacım sen git çarşına onlar öyle istiyosa söylemeyiver bi ara sıkıştırırsın kaynanana kötümüyüm neyim

bence git yardım et
kayınvalidene söyleme
sorarsa sölersin mecburen
kayınvaliden sizin anlaşabildiginiz gercegine alışmak zorunda hiç boşuna takma

Konu başlığı şöyle olmalıydı "Kaynımın dediğine bi bakarmısınız kızlar".
Sonra ben buradaki derdide pek anlamadım. Kaynınız alışverişi kaynananıza söylemenizi istemiyor sizde söylemeyin. Problem kalmaz değilmi.
Gerçi pek bir problemde yok ama neyseee

Böyle birseyi dert ettigne göre tahminen kayinvalidenle beraber oturuyorsun mecbur ona nereye ve kimle gittigin icin aciklama yapicaksin..söylemesin eltininde dedigi gibi arkadasla gidecem dersin olur biter...niye bosu bosuna huzursuzluk olsun:nazar:

Lakin evin barkin ayri ise böyle birseyde dert edilirmi be arkadasimmm, istedigin yere istedigin kisiyle gidersin esin birsey demedikten sonra kayinvaliden ne karisir!!!:1closedeyes:

insanin "keşke herkesin derdi bukadar olsa" diyesi geliyor :)

git canim..konunun seninle bi alakasi yokki..eşininde haberi var..sorun edicek bişey yok..kayinvalidene söyleme mümkünse..kaynin belirtimişken söylemek fitne cikarmak gibi algilanabilir..

Boşver kayınvalideni,git bence,hem alışveriş yapacaksınız,bunda kötü bir şey yok ki...

konu başlığı yanlış olmuş zannımca :kahve:

eltimin dediğine bakarmısınız değil,kayınvalidemin haberi olsun mu olsa daha uygun olurmuş neyse :kahve:

geleyim konuya...bence ortada fazla problem yok...yoksa sen kayınvalidenin bu alışverişten haberinin olmasını mı istiyosun illa...boşver canım kaynın ve eltin öyle diyorsa söylemeyiver sen de...

belli ki kayınvalideniz sizin iyi anlaşmanızı çekemiyo :kahve:

ne güzel iyi anlaşıyorlar diyip mutlu olacağına şu yaptığına bakın hele :nazar:

yineliyorum sorun yok ortada bence...

ama kayınvalidenizle aynı evde yaşıyosanız ki o zaman mecbur öğrenir zaten ...siz de baştan doğrusunu söylersiniz...alışverişe gidiyoruz dersiniz giderken ...yok eğer ayrı evlerde ikamet ediyosanız hiç takmayın,söylemeyin o zaman daha çok sorun olacaksa...:nazar:

X