Elti adayının bunları bana demesi normal mi?

Ailede eşit konumda olacağınız biri ile, sırf sizden yaşı büyük diye, böyle cebine para verip al kendine hediye alırsın der gibi numara veren DOKUZ yıllık sevgilinizin bu dediğini normal karşılayıp bir de mesajlaşırsanız (ki çok komik ya, tanımadığım biri ile niye mesajlaşayım? Beni tanımak isteyen insan arar, kendini tanıtır, davet eder, ağırlar, sonra ne hissedeceğime kendim karar veririm.) bunlar normal mi diye sormayın.
Yaptığınız hiçbir şey normal değil, bu imkanı sağladığınız için yengesinin yaptıkları daha normal göründü gözüme.

Neden 30 yasindayim sorun su ki 9 senelik iliskim ayrilinca yalniz kalmakdan korkuyorum ve ondan baskasi olmadi hayatimda onunda olmadi

Hayatınıza birisi girecekse bile bunu gereksiz biri yüzünden kapamışsınız. Aile ve karşınızdaki kişi oldukça sizi üzecekler ve siz ileride hem boşanmakla hem de boşanmış biri olarak birini bulmakta zorluk yaşayacaksınız.

Zaman kaybı. Hala inanamıyorsunuz buna. Çok üzüleceksiniz.

9 senenin üzerine her geçen süre daha zarardasınız. Belki bundan ayrılınca çat diye biri hayatınıza girecek

Buna cevap verecek deneyimim oldugu icin uzunca cevapliyorum, lutfen okuyun. Bir kere en basta elti eltiyi pek sevmez, ayni sekilde kiz kardeslerin kocalari yani bacanaklarda ayni eltiler gibi bastan birbirine biraz uzak dururlar.

Bir kere yasiniz varmis, daha kucuk olsaydiniz belki derdim hani 10,12 yas buyuk sizde 20 lerdeyseniz itibarini kurmak istiyor uzerinizde. Ama oylede degil, buyukmussunuz. Bence ozelden mesaj beklemesinde bir problem yok, ama bunu sinsi bir sekilde, esiniz olacak beye fitler gibi soyluyorsa iste burda sorun.

Ben hep uzlasici taraf olmaktan yanayim. Uzaktan bir goz olarak belkide eltiniz olacak kisi bu ailenin zorlugunu size soylerken mesaj veriyorda olabilir; cidden iclerine girmeden, o eve gelin gitmeden anlayamiyorsunuz karsinizdaki insanlari. Kayin aile olarak yani.

Hic yuz yuze gorusmemissiniz, telefonla direktte gorusme yapmamissiniz. Mesajla insan kendini ifade edemiyor. Yerinizde olsaydim telefon acardim ozel gunlerde. Kayinvalideniz yokmus cunku, ilerde cocugunuz oldugunda yahut evliliginiz ilerlediginde bence eltiyle iyi anlasmakta cok onemli. Kayin aileye karsida itibarinizi zedelemeyin sadece mesajlasarak. Engellenecek bir sey yapmamis gibi geldi. Tabiki siz aramakta da aramamakta da ozgursunuz. Ama bence en bastan yapilan ve evlilik temellerini sarsan en en en onemli sey daha bastan sorunlu davranislarda bulunmak.

Bu konudan dilim asiri yandi o yuzden kendimle de ilgili bahsetmek istiyorum.

Biz evlendikten sonra kucuk kaynimin sevgilisi vardi ama adeti toresi bize asiri bir kizdi ve biraz kotu konusan, kotu davranislari olan ve beni asiri kiskanan, bunu da surekli diliyle belli eden biriydi. 1. Seneleri olmadan yalvar yakar kv me evlenmek istiyoruz diye agladi, cok ciddiyim agladi yani. Kaynim cok soguk biri ve evlenmek aklinin ucunda yoktu bize de soyluyodu boyle konular acarsa sakin yuz vermeyin diye.

Gel zaman git zaman tanisma olacagindan bir gun once bende davet vardi, kiz uzakta oldugundan kv onu cagirmadi. Baya 3 saat var aramizda sehir olarak. Kiz aksamina oyle bir samimiyetimiz yokken bana telefon acti, neden onu cagirmamisiz, onsuz nasil davet verirmisiz, biz kik oluyormusuz, kaynimla aralarini biz bozuyormusuz, agza alinmayacak kufurler etti telefonda esimde yanimdaydi. O donem kv ile benim aramda cok iyi, asiri iyi. Hamileydim bir de. Esim dayanamadi, ama ses etmedi. Beni cildirtan kaynimi arayip diyecekmis ki sizin agziniza.. s..... kaynimdan bahsediyor yani.

BIr sonraki gecede tanisma icin kv kaynim annesinin yanina gideceklerdi. Kiz kv me bana kufurlu konusup hicbirinize ihtiyacim yok ben .... onla birbirimize yeteriz sizin agziniza bilmem napacagim gorun diye tehdit edince ben sadece gerekli olan cevabi verip kapadim. Sonra her yerden engelledim. Meselem sahsi, bana soylendi diye kv me ben bundan sonra onunla asla gorusmem, ama bunlari yaptiktan sonrada sana bile simdiden kufur eden ilerde neler yapar dedim. O anda akrabalarimiz var yanimizda, herkes duydu. Herkes sok oldu. Biz kizin fenaligini hic kimseye bahsetmemistik. Sonucta bizim sanimiz, bizim aileye gelin gelcek diye ayiplarini ortuyorduk.

O anda kv aninda kaynimi aradi, aksam ailecek abisiyle filan toplanildi konusuldu ve kendisi bize boyle davrandigi icin ayrildi. Hemde kiz biz asla ayrilmayacagiz, o benden asla vazgecmez diyodu. Ama bir saatte kendi yuzunu belli etti.

Daha evvelden de bize asiri artist, kustah ve kotu, kufurlu konusmalari olmustu ama kaynim cok iyidir vallahi dugunumuzde bize oyle yardim etti ki manevi olarak, onun hatrina kiza hic ses etmedim. Hic fitlemedim bana boyle diyor vs diye... allah biliyor icimi. Ama bu terbiyesizlikler kopartti ipleri. Uzun oldu kusura bakmayin icimi dokmek istedim...

Dar lan dumm

9 yıllık sevgililik mi olur ya
Ayrıca elti falan ne ayol? Sevgiliniz ailenizden kiminle konuşuyor da ultimatom alıyor sizin gibi? Hele bir de yenge
Evlenirseniz ki büyük ihtimal böyle olacak yok yıllarım yok emeklerim diye diye evlenirsiniz bir şey diyemem. Ama sizi çiğ çiğ yerler. Sevgiliniz de konu mankeni gibi kenarda durur. Bini bıyın işini kırıștırmıyın diye sıyrılır siz de sinir hastası olur çıkarsınız.

Sohbet etmedik o kadin birden herseyi yazmaya basladi bende hep tmm vs yazdim kadin bülbül gibi

Kız deli misin kara delik bunlar kaç oradan acilen hatta sülalecek hepsini engelle

Tanışın diye numarasını verip sonra ben karışmam diyen koca yürekli sevgilini engelle bence. Süreç ailelerle ilerlemeye başlayınca bu şekilde numara alıp vermeleri doğru buluyorum

Ben şok, bu adam hint kumaşı mi hele anlat , Allahın dağındaki bir ayı, yazık sana ,konularını okuyunca sana çok acıdım, böyle hanzoları ve ailelerini senin gibiler başına tac ederdi ancak, bir gr aklın varsa arkana bakmadan kaç...

Güzel hareket kaynana değil ki ne bu hava yani
Alt tarafı elti
Eltiler çok net kıskanç olur
En iyisi bile kıskanç olur
En iyi kalplisi bile haset olur
Çünkü elti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…