Bisküvi - Kurabiye Tarifi elmalı kurabiye (resimli)

obezzto

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
11.731
26.235
ilk olarak elmayı rendeleyip tavada az sıvıyağ ile öldürüyoruz..içine tarçın , biraz şeker ve isteğe bağlı fındık içi ekleyip soğumaya bırakıyoruz..

1 paket margarin oda sıcaklığında yumuşasın..yumuşadıktan sonra devam ediyoruz..

2 elma,1 paket margarin,4 su bardağı un,1 çay bardağı pudra şekeri,kabartma tozu,vanilya,2 yemek kaşığı yoğurt

yımuşamış margarine kabartma tozu, vanilya 2 kaşık yoğrtu ekleyip unu yavaş yavaş yediriyoruz...yaptığımız hamuru 3 parçaya bölüyoruz..ilk parçayı merdane ile yuvarlak açıp sekize bölüyoruz..her parçanın ucuna iç malzemeden koyup sigara böreğini sarar gibi sarıyoruz..bu işlemi diğer hamur parçalarınada uygulayıp 180 derecede üzeri hafif sararıncaya kadar pişiriyoruz..ılınınca üzerine pudra şekeri döküp yiyoruz..

resim241on1.jpg

ellerine saglik canim cok guze gorunuyo
tatliya okadar duskun degilim ama, elmali kurabiyenin yeri bi ayri oluyo valla

ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYOR..BEN YOĞURT YERİNE İKİ-ÜÇ KAŞIK SÜT EKLİYORUM O DA GÜZEL OLUYOR.a.s

ay canim sen benden önce davrandin bu tarif bendede var eklemeyi düsünüyordum, sagol ellerine saglik cok lezzetli oluyor bunlar ben kuru üzümde kouyuyorum icine bazen

Ben hamurun merak ettim nasil bir hamur oluyor , cok mu yagli? Acmasi kolay oluyormus yoksa dagliyormu?
Bende de buna benzer tarif var yaptim ama ilk etapda cok yagliydi acilmadi sonra un ekledikce ekledim bu sefer toplmasi zor oldu acarken zor aciliyordu yirtiliyordu falan rulo yaparken kopuyordu, buda öylemi acaba?

Gerci tarifi veren arkadas bu tarifden 3 parca yapmis, bu malzemeye ama 4-5 parca yapilir ki rulolar güzel olsun 3 parcadan yapilan rulolar cok kalin olur zaaten resimdede belli cok kalin olmuslar.

Ben hamurun merak ettim nasil bir hamur oluyor

Gerci tarifi veren arkadas bu tarifden 3 parca yapmis, bu malzemeye ama 4-5 parca yapilir ki rulolar güzel olsun 3 parcadan yapilan rulolar cok kalin olur zaaten resimdede belli cok kalin olmuslar.
canım yanlış anlamışsın...o tabak değil nescafe fincan altlığı...kaydirigubbakcemile3kaç tane çıktığını saymadım ama bayağı fazla oluyo.... birde önce sıvı malzemeleri sonra unu ekle...kulak memesi yumuşaklığında olsun hamurun....yırtılma falan olmuyo.....

canım eline sağlık. Ben de yapıyorum gerçekten güzel oluyor. Ama ben çok fazla margarin kullanma taraftarı olmadığım için, sıvıyağ ile karıştırıyorum. Ve 1 tane de yumurta kırıyorum ilave olarak. Belki benim gibi düşünen arkadaşlar olursa fikir olsun diye yazdım.

canım yanlış anlamışsın...o tabak değil nescafe fincan altlığı...kaydirigubbakcemile3kaç tane çıktığını saymadım ama bayağı fazla oluyo.... birde önce sıvı malzemeleri sonra unu ekle...kulak memesi yumuşaklığında olsun hamurun....yırtılma falan olmuyo.....

Canim neyi yanlis anlamisim?
Sen yazmisin ya 3 parcaya böl bunuda 8 e ayir etti sana 24 tane elmali kurabiye, fakat senin tarifine göre az cikiyor yani ozaman kalin oluyor anlamina geliyor cünkü bu tarifler genelde yani bu kadar malzeme un vs kulaninca genelde tariflerde 4-5 parcaya bölünüyor, 8 parca yapiliyor etti sana 32 veya 40 kurabiye eee dogal olarak daha ince oluyor ozaman.

Sence?

Ayrica elma da az sende, 3-4 elma tam geliyor.

canım eline sağlık. Ben de yapıyorum gerçekten güzel oluyor. Ama ben çok fazla margarin kullanma taraftarı olmadığım için, sıvıyağ ile karıştırıyorum. Ve 1 tane de yumurta kırıyorum ilave olarak. Belki benim gibi düşünen arkadaşlar olursa fikir olsun diye yazdım.

Margarinini azaltirsan ktirligi daah az olur, diye düsünüyorum.

teşekkürler canım bikere ben bunun farklı bir şekilde yapmıştım da bu daha güzel görünüyo...

X