Ellerde Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

aaaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
265
65
llerde Görülen Egzama Neden ve Çözümleri
Resimdeki gibi ellere sahip olmak istemez misiniz? Egzamalar genellikle alerjik durumlarda vücudun gösterdiği tepkilerden bazılarıdır. Çoğunlukla alerjik kökenli olsalar da bazen stres ve huzursuzluk sebebi de ortaya çıkabilirler ve genellikle el ya da yüz gibi açıkta, görülebilir yerlerde meydana gelirler.

Ellerdeki Egzama Nedenleri
Eller her zaman için insanın en sık kullanılan uzuvlarından bir tanesidir. Bu sebepten dolayı da bakteri ve mikrop gibi istenmeyen varlıklar en çok bu bölgede görülürler. Ellerin temiz tutulması hastalıkların önlenmesi açısından önem taşıdığından her kullanımdan sonra yıkanmalı ya da antiseptik sular ile temizlenmelidir. El egzaması nedenlerinden en önemlisi de bu yıkama işleminin ertelenmesi olarak belirtilmektedir. Farkında olmadan dokunulan ve vücudun alerjik tepki verebileceği maddelerin uzun süre ciltle temasından dolayı meydana gelmektedir.

Egzamanın Çözüm ve Tedavileri
Her ne kadar tehlikeli ya da bulaşıcı bir hastalık olmasa da egzama verdiği kaşıntı ve sebep olduğu kötü görünüş nedeni ile oldukça rahatsız edicidir. İlk olarak bu hasta bilgelerin kaşınamamasına ve tırnaklar ile temasının önlenmesine dikkat edilmelidir. Bundan sonra doktor tavsiyesine uyularak basit merhemler kullanılarak tedavi edilebilir. Doktor tarafından konulan teşhis egzama ise, tedavi sürecinde çiçek aşısı olmaktan kaçınılmalı ve doktorun önerileri dışına çıkılmamalıdır. Verdiği rahatsızlık büyük olmasına rağmen kolay tedavi edilmesi sebebi ile bu konuda korkulacak bir neden olmamakta ve kısa süre içinde uygun bakımla eller eski haline dönebilmektedir.

egzamadan kurtulduğum gün:)
arkadaşlar size el egzamasından kurtulmanın basit ucuz ve kesin çözümünü söyleyeceğim,
burun için kullanılan şu tuz ve karbonatı suyla karıştırın ve her el yıkmadan sonra bunu elinize sürün. yaklaşık 3 ay devam edin yokoluyor. ben arasıra bırakıp ellerim kanamaya başlayınca geri dönmüştüm tekrar bu suyla durulamaya 3 ayda kesin sonuç emin olunb. tedavi süresince ellerinize bulaşık yıkarken eldiven kullanmaya ve kremlemeye devam edin. 3 ay sonra tüm kremlere elveda diyeceksiniz, acıya ellerinizdeki kanamaya. bu kürün işe yaradığını sinüzütümü geçirmeye çalışırken farkerttim. bir kavanız suya 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı tuz bunla durula ve bir daha tatlı duyla durulama. Bu kadar basit, kortizonlu kremler bir dolu bir çok çeşit krem hiçbirine gerek yok. .

Bu da şunu gösteriyor ki egzemaya neden olan şey tamamen kimyasallar. Karbonat kimyasalları uzaklaştırıyor ciltten. Bence acilen bitkisel içerikli kremler, temizlik ürünleri filan bulup kullanmaya başlamalısınız.

valla ben pek krem kullanmıyorum artık, çünkü geçti egzamam. eskiden bulaşık ilacına deysem ellerim kanıyordu, şimdi dokunsam bir şeyler yıkasamda birşey olmuyor.

Egzamanın türleri vardır, temas egzaması ve bir kaç türü için dediğin şey kesinlikle doğru.Gitgide hassaslaşıyoruz kimyasallara karşı ve sonunda patlak veriyor işte.

valla ben pek krem kullanmıyorum artık, çünkü geçti egzamam. eskiden bulaşık ilacına deysem ellerim kanıyordu, şimdi dokunsam bir şeyler yıkasamda birşey olmuyor.

Geçmiş olsun, bence sen yine tedbiri elden bırakma bulaşık vs için eldiven kullan.

Denicem inşallah ise yarar

Canım sende egzama mı var benimde yüzümde çıkmıştı 3_4 ay gitmemişti. Coresatin sarı olan krem ve ısırgan çayı içerek geçti
Ya sorma canım 1 yıldır var elimde geçiyo tekrar cikiyo bu son bi kaç aydır hiç gecmiyo bitirdi beni o dediğin ilacı reçetesiz alabilir miyim acaba?bide ne zamandır cikmiyo

Ya sorma canım 1 yıldır var elimde geçiyo tekrar cikiyo bu son bi kaç aydır hiç gecmiyo bitirdi beni o dediğin ilacı reçetesiz alabilir miyim acaba?bide ne zamandır cikmiyo
Reçetesiz alabilirsin benim 1aydır çıkmıyor ama olası çıkarsa diye arada kızarır gibi geliyor çok hafif hemen krem sürüyorum. İçinde kortizon da yok o yüzden rahat rahat kullandım.

Reçetesiz alabilirsin benim 1aydır çıkmıyor ama olası çıkarsa diye arada kızarır gibi geliyor çok hafif hemen krem sürüyorum. İçinde kortizon da yok o yüzden rahat rahat kullandım.
Bi kaç tavsiye aldım bitkisel bi denicem olmazsa alırım bu ilacı

Ben sarımsak sürmüştüm su toplamıştı kötü olmuştu ama bazısı da içindeki mikrop dışarı çıkıyor sarımsak iyi dedi ben iyi mi kötü mü anlamadım
Bi tane var denicem yoğurtla yapılıyor kadının biri tavsiye etti onunki yıllar önce öyle geçmiş denim sana bilgi veririm

arkadaşlar bu yemek sodası tuz karışımlı suyu kullanımı iyi geliyor. Ama bunu kullanmaya başlamadan bir miktar kortizonlu kremlerle yaraları azda olsa kapatın sonra sodalı tuzlu su ile durulamaya geçin

Kortizonlu o pembe kutudaki kremden baska bişi geçirmiyor benımkileri

Canım aldım ve gerçekten egzama lar geçti cildimi de tamir etti.bunu da tesadüf eczacı verdi bana sonra baktım ki senin tavsiye ettiğin kremle aynisiymis

Canım aldım ve gerçekten egzama lar geçti cildimi de tamir etti.bunu da tesadüf eczacı verdi bana sonra baktım ki senin tavsiye ettiğin kremle aynisiymis
canım evet bana da iyi geliyor fakat egzama öyle bir hastalıkki tamamen geçmiyor arada sanki çıkacak gibi kızarıyor o zaman kremden sürüyorum geçiyor çok şükür zaten içinde kortizonda yokmuş o yüzden rahatrahar kullanıyorum işe yaramasına sevindim

merhaba fushi egzama kremi var organık,ingiltereden ithal
çok işe yarıyor denemenizi tavsiye ederim

valla hiç bir pahalı kreme ihtiyacınız yok bir şişe suya 1 yemek kaşığı tuz 1 yemek kaşığı soda her el yıkamadan sonra elinize dökün kurulayın sadece. ben kurtuldum sizede iyi gelir inşallah.

Benim ayak altında nasır var. Onları kestiriyorum. Ama yeni çıktı. Ayağa basınca canım acıyor. Bir çözüm bulamadım. Ameliyat lı alınacak diyorlar.

Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır elimde (ufak bir bölge) ve dudağımdaki egzama ile mücadele ettim. Elimdeki çok rahatsızlık vermemesine karşın dudaklarım sürekli kabuk bağlıyor ve soyuluyordu. Katman katmandı yani. Denemediğim hiç bir şey kalmadı. Gitmediğim doktorda tabi. Geçirdiğim bu süreç cidden can sıkıcıydı.

Veeee yaklaşık bir aydır artık yoklar :))) Eğer çözüm bulursam herkesle paylaşacak demiştim ve paylaşıyorum:) İki şey çözüm... Birincisi şekeri hayatınızdan çıkarın. Gerçekten önemli bir etkisi varmış onu keşfettim. İkincisi ise mucize Nişadır. Aktarlarda satılıyor. Hatta aktarda mermer parçası gibi bulunuyor. Ben rica ettim onların öğütme makinasından geçirtip toz haline getirttim. Önce yok parçalamaz diyorlar ama ısrar edin, kolay parçalanıyor. Bu tozdan çay kaşığının ucu ile alıp bir miktar suya katıp içtim. Tadı çok kötü, o yüzden az suya karıştırın ki bir hamlede için. Çay kaşığının ucu ile olması önemli. Yarım çay kaşığından fazla olursa mide bulantısı yapıyor ama zararı yok. 3 gün sonra farkı görüyorsunuz ve 5 kullanımda elvada egzama. Nişadırın çok faydası varmış. İnternetten araştırın göreceksiniz. Eğer toz haline getirtmezseniz leblebi büyüklüğünde kırıp yutabiliyorsunuz.
Umarım bu derde düşmüş herkese şifa olur. Mutlaka sizlerde uygulama sonrası paylaşın sonucu. Muzdarip olan birinin derdine derman olur belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…