Ella kullanıp hamile kalanlar??

Stargirl11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2024
4
-1
21
Merhaba, eşimle bu ayın 12sinde korunmasız cinsel ilişki yaşadık. Bu bizim, tam anlamıyla yaşadığımız ilk cinsel ilişkimizdi. Ayın 6sında regl olmuştum, 10unda tamamen bitti reglim. Yani iki gün sonrasında korunmasız cinsel ilişki yaşadık. Eşim içime boşaldıktan yaklaşık 1.30 saat sonra ella satın aldı ve aç karnına içtim. İlk ilişkimiz olmasına rağmen, penetrasyon anında benim kanamam olmadı. Bugün ise şiddetli halsizlik, mide bulantısı ve baş dönmesi yaşadım. Ellanın yan etkileri diye düşünüyorum. Ertesi gün haplarının ne kadar zararlı olduğunu ve hormonları bir süre de olsa bozduğunu biliyorum. Fakat şuan içinde bulunduğumuz durum bu şekilde. Sizce hamile kalma ihtimalim var mı? Henüz bir bebek sahibi olmaya kişisel olarak hazır değilim, açıkcası çok fazla korkum var. Ne zaman gebelik testi yapmamız lazım? Max 2 saat içerisinde ella kullanıp hamile kalanlar var mı? Başka bir şey düşünemez oldum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bir de ilişki esnasında kan gelmemesi normal midir? Aklımda çok fazla soru işareti var. Lütfen yardımcı olun...

İlacın yan etkisi bunlar. Her zaman küçük de olsa ihtimal var ilk adetinizi bekleyin. Biraz gecikme ve miktarda azalma olabiliyor.

İlacın yan etkisi bunlar. Her zaman küçük de olsa ihtimal var ilk adetinizi bekleyin. Biraz gecikme ve miktarda azalma olabiliyor.
Yanıtınız için teşekkür ederim. İlk saatlerde ella kullanıp da hamile kalan birçok kişinin mesajını okudum. Açıkcası onları okuduktan sonra çok tedirgin hissetmeye başladım. Ne zaman hamilelik testi yapmalıyız acaba bilginiz var mı?

Yanıtınız için teşekkür ederim. İlk saatlerde ella kullanıp da hamile kalan birçok kişinin mesajını okudum. Açıkcası onları okuduktan sonra çok tedirgin hissetmeye başladım. Ne zaman hamilelik testi yapmalıyız acaba bilginiz var mı?
Adet tarihiniz gecikince yapmalısınız

İlk ilişki kan gelmemesi normal bir durum.
Ella almış olmanız %1lik ihtimali ortadan kaldırmaz. İlişki üzerinden 12 14 gün gibi bir süre geçince kanda değer baktırabilirsiniz .

Profilde evli olduğunuz yazmıyor sanırım tepkiden korkup açık açık yazmadığınızı düşünüyorum.
Prezervatif kullanın riske atmayın.

Ella almış olmanız %1lik ihtimali ortadan kaldırmaz. İlişki üzerinden 12 14 gün gibi bir süre geçince kanda değer baktırabilirsiniz .

Profilde evli olduğunuz yazmıyor sanırım tepkiden korkup açık açık yazmadığınızı düşünüyorum.
Prezervatif kullanın riske

Prezervatif kullanın riske atmayın.
Merhaba, henüz evli değiliz. Tepkiden niçin korkayım anlayamadım. Durumumu rahatça açıkladım. Burası kadınların dayanışma içinde olması gereken bir platform. Varsayımlarda bulunmak yerine yardımcı olursanız sevinirim. Yanıtınız için teşekkür ederim.

X