Ella kullananlar ve kanama

ineedtopunch

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
3
0
23
Merhaba arkadaşlar reglim bittikten bir gün sonra yani 29 ağustosta (hamile kalma olasılığım çok düşük bir gün) sevgilimle korunmasız ilişkiye girdik ve içime boşalmış olabileceğini söyledi şüphe olmasın diye hemen gidip Ella hap aldım yani ilişkiden yaklaşık 1 saat sonra içtim.Daha önce ertesi gün hapı kullandığımda 1 hafta sonra kanama yapmıştı ve reglim normal tarihinde gelmişti.Bu sefer kanama yaşamadım ve 18 Eylül günü regl olmam gerekiyordu.Sabah kalktığımda kanamam başlamıştı rengi kırmızı ve regl yoğunluğundaydı hastalandım diyip rahatladım fakat bugün ikinci günümdeyim ve kanamam yok gibi bir şey peçeteyle sildiğimde neredeyse gelmiyor ama tamamen ne kesilmedi.Yerleşme kanaması olabilir mi? İlk taktığım pedi doldurdum normal reglim gibi geliyordu kanamam akşam saatlerinde azaldo ve bugün de yine az devam ediyor.Normalde ilk gün ağrım olur bunda ağrı da yok tıpkı önceden ertesi gün hapı kullandığımda olduğu gibi.Ben ilacın yan etkisi olan kanama olduğunu düşünüyorum ama lütfen yardımcı olun.

Adet olmuşsun artık hamile kalma olasılığı yok. Ayrıca elle adet düzensizlikleri yapıyor bu sadece gün anlamında degil akıntı çoğaltıp azaltabılır

Adet olmuşsun artık hamile kalma olasılığı yok. Ayrıca elle adet düzensizlikleri yapıyor bu sadece gün anlamında degil akıntı çoğaltıp azaltabılır

Daha önceden kullandığımda böyle bi sorun yaşamamıştım ara kanamam oldu ve gününde regl olmuştum o yüzden emin olamadım.Dün regl günümdü ve kan gelince oldum sandım ama böyle azalması ve ağrısız olması korkuttu.Çok teşekkür ederim cevabınız için

Ben o berbat ilacı bi kere kullandim ve bende de 1 gun kanama yapti ama psikolojime de zarar verdi yan etkilerinde en cok bahsedilenlerden biriydi bu zaten. Inanilmaz mutsuzluk depresiflik yukluydum 1 2 gun. Sonra gecti tabi bi daha ella kullanmadim.

Ben daha önce ertes72 kullandım ve kanama dışında bir yan etkisini görmemiştim.Bu sefer ella kullandım yine bir yan etkisi olmadı ara kanama yapabileceğini biliyordum ama regl günümde kanama başlayıp akşamında azalınca korku düştü içime.

Bende de aynı durum oldu reglim 27 gün sonra geldi üstüne görme değildir dimi ?

Regl olduysanız hamile değilsinizdir ama ufak ihtimaller de olabiliyor bazen, iciniz rahat etmiyorsa en iyisi kan testi vermek bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…