Aile Planlaması Ella hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

maydanozca04

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
401
8 ocakta regl oldum. 16sında bitti. Aynı zamanda da haşimato hastasıyım. Hormonlarım pek normal değil tabi. 20sinde ella hapı içmek zorunda kaldım ve hâla regl olmadım. Test sonuçlarım negatif çıkıyor. Kan testi vermedim henüz. Bu ilaç kaç gün geciktirir?

8 ocakta regl oldum. 16sında bitti. Aynı zamanda da haşimato hastasıyım. Hormonlarım pek normal değil tabi. 20sinde ella hapı içmek zorunda kaldım ve hâla regl olmadım. Test sonuçlarım negatif çıkıyor. Kan testi vermedim henüz. Bu ilaç kaç gün geciktirir?
Benim bir arkadaşım 1.5 ay sonra olmuştu regl.

Benim dört gün geciktiği oldu. Fazlası da oluyor diye duydum ama.

Merhaba 20 ocakta adet olmuştum. 9 şubatta ertesi gün hapı ella içtim.17 subatta beklediğim adetim bu gün yani 12 martta geldi.1 ay adetimde gecikme oldu. Bu süreçte tam 4 kez idrar testi yaptım. Negatif çıkmıştı hepsi. Yine de insanın içi rahat etmiyor. 40 lı yaşlarda oldugum için bu kadar gecikme yaşadım belki de.Önceki yıllarda 2 kere daha kullanmıştım. Onlarda 3,4 gün gecikme olmuştu. Adet olduğuma ve ağrı sızıma hiç bu kadar sevinmemiştim.

X