Ella hap sonrası kahverengi akıntı

califorhesd

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
12
2
Arkadaşlar merhaba 4 gün önce erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik içe boşalma olmadı ve 24 saat sonra Ella ertesi gün hapı içtim fakat dün dışarıdan eve geldiğimde iç çamaşırımda kahverengi pıhtı şeklinde akıntım olduğunu farkettim. Bu sabah hiçbir şey olmadı şu anda akıntım yok reglim 8 gün önce bitmişti düzensiz olduğu için yumurtlama döneminde miyim onu da anlamış değilim, ella hapı ikinci kez içiyorum öncekinde hiç bir şey olmamıştı baktım bazı yazılarda ilacın etkisiyle olabilir normal diyorlar bazılarında yerleşme kanaması gibi bir şey diyor (onun ne olduğunu tam olarak anlayamadım) sizce hamilelik riski var mıdır? yoksa ilacın etkisinden midir?

Son düzenleme:
Arkadaşlar fikri olan yazabilir mi lütfen?

Ella hapı konusunda güvenilir diyorlar ama ben hiç kullanmadim o yüzden bilemiyorum eğer korunmuyorsaniz ilişkiye girme dönemini iyi secmeniz lazım adetten sonra ilk 14 gün riskli günlerdir sizde o günlerde ilişki yasamissiniz o yüzden hamile kalma riski yüksek yerleşme kanamasini soruyorsanız bebek rahime yerleştiğinde hafif kanama olur ne diyim inş hamile değilsindir ama bundan sonra dikkat etmelisin riskli günlerde ilişkiye girme.

Umarım değilimdir, benim hapı 2. kullanışım ve gercekten ertesi gün haplarının arasından en etkili hapmış diyorlar kullanan arkadaşlarım da var. Regl dönemim düzensiz olduğu için yumurtlama dönemini hesaplamam haliyle zorlaşıyor fakat ben ilacın etkisinden olduğunu düşünüyorum daha çok, sonuçta yoğun hormon içeren bir hap ve bi anda hormonları şaşırtıyor. Bir önceki kullanışımda hiç bir şey olmadı ikinciyi de birinciden 1 ay sonra kullandım kahverengi akıntım sadece bir kaç saat sürdü ve geçti sadece peçeteyle sildiğimde geldi. Ayrıca teşekkür ederim ilginiz için dediğiniz gibi bir dahakine daha dikkat edeceğim.

Rica ederim ne demek inş hamile değilsindir.

Ella gibi haplarla hamile kalmak çok zayıf ihtimaldir ve bu haplar lekelenme ve reglide gecikme yapar, sakin olun, çok tedirginseniz ilişkiden bir hafta sonra erken gebelik testi yapabilirsiniz.

Ella gibi haplarla hamile kalmak çok zayıf ihtimaldir ve bu haplar lekelenme ve reglide gecikme yapar, sakin olun, çok tedirginseniz ilişkiden bir hafta sonra erken gebelik testi yapabilirsiniz.
tamamdır eğer tekrar lekelenme yaşarsam yapacağım çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Bende de aynısı oldu. Sorun etmeyın. Hatta ben ıkı ay adet olmadım. Gecıkmeye sebep olabılıyor ella.

Merhaba arkadaşlar. 24 Şubat'ta erkek arkadaşımla birlikte oldum üç saat içerisinde hapı (ertes72 diye bir hap) hemen içtim. Normalde 26 Ocak'ta regl olmuştum, yani tahminen 26 Şubat'ta regl olmam gerekiyordu. Tam menstrual döngünün içinde olduğum içinde ilacın etkisinin olmaması gibi bir durum olur mu? Bir de iki gündür göğüslerimde hassasiyet var ve her regl zamanı olduğu gibi belim ağrıyor. Ara ara kasıklarıma sancı sırtıma ise sızı giriyor, ki bunlar normalde regl olmadan önce olan şeyler değil. Regl mi oluyorum yoksa hapın yan etkisi mi anlamadım. Kafam karıştı, ben ilişkiye girmeden önce yumurta kırılmış olabilir de regl oluyor olabilir miyim ve bu yüzden hapı kullansam dahi gebelik gibi bir riskim var mıdır? Cevaplarsanız çok sevinirim korkmaya başladım çünkü

Hapı kullandıysan gebelik riskin olduğunu sanmıyorum, hapın yan etkileri bunlar, yakında adet görürsün

Regl oldunuz mu? Son durum ne merak ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…