Eleştiriye açık mısınız

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.873
40.715
Eleştiriye açık mısınız.....başkasını rahatça eleştirirken peki siz eleştiriyi kaldırabiliyor musunuz....

eger bana karsi yapilan elestiri kalbimi kirmadan beni asaglamadan yapilirsa evet. ben kendimde baskalarini pek elestirmem herkesi oldugu gibi sevmeye calisirim

Eleştirilebilirim... Ama herkes tarafından değil. Herhangi birinin eleştirmesine izin vermeyeceğim gibi, hayatımdaki her insan da eleştiremez. Üzerimde hukuku olan insanlar eleştirirlerse ve uslüpleri doğru ise sorun olmaz. Ama uslüp yanlışsa, kendine gelmesini öneririm ben muhtemelen.:mymeka: Zaten fazla samimi olmadığım biride eleştiremez,müsaade etmem...

hiç kompleksli değilim kim ne derse desin sağ kulaktan girer sol kulaktan çıkar
ama
samimi olmadığım kişi yada beni hiç ilgilendirmeyen kişi hakkımda eleştiri yapamaz
kimseyi de eleştirmedim şimdiye kadar nasılsa odur hayat onun :kahve:

Ben eleştiriye açık değilim arkadaş..
Sevmiyorum;eleştirmem de..
Bana negatif yansıyor maalesef..olumlu da yapmasınalr olumsuz da..
Ben nerde ne yapacağımı iyi bilirim

bazen ,ben de eleştiriyorum..Ama ,maalesef ,yapı olarak eleştiriye açık değilim. bu huyumu pek sevmem aslında, ama ne yapayım ki böyle..hele eleştirinin dozunu karşı taraf ayarlayamayınca çok daha sinirleniyorum...huyum kurusun :nazar:..

eleştiriye her zaman açığım
insan bazen kendi yanlışlarını göremez
biri tarafından eleştirilmek hatalarını gösterebilir diye düşünüyorum
ama herkes eleştiremez tabiki şakkıdı
ya da eleştirsede beni enterese etmez kaydirigubbakcemile2
benim için benim önemsediğim insanların eleştirileri önemlidir :nazar:

Kimin eleştireceğine bağlı. Kendisini önemsediğimse tabi ki

Eleştiri güzeldir, kendinle barışık olmaktır. Eleştiren, mutlaka eleştiriye açık olmalıdır.

açıkcası eleştirilmek zoruma gidiyo üzülüyorum duyduğum şeylerden bu sebeple eleştiriye açık değilim...
çok çok yakınım olmadığı sürece de asla kimseyi eleştirmem...

eğer sözüne önem verdiğim biriyse eleştirebilir...
dinlerim...iyiyi de kötüyü de...
yok kendine faydası olmayan biriyse ağzı olan konuşuyor şarkıları eşiliğinde selamlar geçerim...
o hala konuşur...
bir de kasıtlı olarak canını acıtmak isteyenler vardır eleştiri başlığı altında...
onlara da nasıl can acıtıldığını göstermek boynumun borcudur...

örn: ben birine dert yanarken kalkıpda bana - sen hakettin ,seninde hataların var , tarzı şeyler söyleyip beni eleştirdiğinde üzülüyorum...
belki yanlış yapıyorum ama dertleştiğim kişinin sorgusuz sualsiz beni dinlemesini istiyorum...

benim yakın hissettiğim kişileri eleştiririm ama kırmadan...
onlarda aynı şekilde...
ama tanımadığım ya da samimi olmadığım kişilerin böyle lüksleri yoktur...
çünkü o fırsatı,o ortamı vermem...
sevgiler...

Çoğu zaman eleştiriye gelemem, beni tanımayan insanların beni eleştirmesi sinirimi bozar iyi anlamdada kötü anlamdada. Ama bazen nerde hata yaptığımı anlamak için yada dışarıdan nasıl göründüğümü bilmek için dostlarımdan kendim isterim beni eleştirmelerini .Dost acı söyler diye düşünüyorum ve dostlarımın beni eleştirmeleri hoşuma gidiyo, eğer bana da mantıklı gelirse dostlarımın eleştirilerine uyarım gamyoncuiremsu

Eleştiriyorsam eleştiriyede açık olmalıyım .Tabi yerinde ve dozunda olduğu sürece.

hakaret etmedikten sonra isteyen istediği eleştiriyi yapabilir.fakat bende eleştiride yersiz bir taraf görürsem cevap veririm.
ama ne yazık ki insanlar eleştiriye cevap vermeyi eleştiriye açık olmama diye algılarlar.insanlar eleştiriye karşı susarlarsa ancak eleştiriye açık zannedilir.
ne yaman çelişki:nazar:

eleştiriye açığım..ama tabi üslubu çok önemli...
beni çok kırmadığı müdettece onuruma ve gururuma dokunmadığı müdtetce eleştirilere hoş karşılarım...
ve mantıklı gelırse uygularım..

Eh çağımızın uygar insanın eleştiriye açık olması lazım tabiii...:1rolleyes:

Lafta demesi kolayda dendiği gibi olmuyor uygulamada...sengözlerimebaksanab

Birşey derken yada birşeyler yazarken hep en fazla kendime söylenildiğinde kaldırabileceğim kadarını söylemeye çalışıyorum... bu da bir ölçü olmasada...

Ama belli etmesemde bozulurum :jeyyar:

Kendime yakın hissettiğim kişi beni eleştirebilir.
Ama bunu yaparkende saygı ve sevgi çercevesi içinde bunu yapabilir.
Bunlar aşılırsa herşey biter.

eleştiri hiç kimsenin hoşuna gitmez
yani eletiriye açığım lafı laftadır
eleştiri savunmaya geçirir bizi
en sağduyulu,hoşgörülü savunma bile
doğru söylüyor olabilirsin ama diye başlayan cümleler kurmamıza sebep olur
yanlış üslublu eleştiriye ise hiç girmemeyim
onun adı eleştiri değil hakarettir

haksız şekilde eleştiriye gelemem sonuna kadarda savunurum kendimi. normalde yaptıgım olumsuz bişeyi eleştirene kızmam aksine memnun olurum o hareketi yapmamaya çalışırım bir daha o kişiye

X