Ektopik gebelik ?

kurt25

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2023
1
0
28
Merhaba ben çok çıkmazda kaldım hanımlar. 3hafta boyunca beta takibindeydim çift çift artmadığı için kimyasal gebelik denildi geçen hafta çarşamba günü kürtaj oldum ve iki gün sonra yani cuma günü tekrardan beta verdim 502 ye yükselmişti yatış verildi dış gebelik diye kemoterapi iğnesi vurulcaktım yatışımda yine kan aldılar ve akşam 10 da betam 284 çıktı doktor da cihazlarda yanlışlık vardı dedi tekrardan alındı kan bu sefer 278 çıktı ve ben reddettim iğneyi imza atarak çıktım. Dün pazartesi günü de beta verdim tekrardan bu sefer 792 ye artmıştı ben düşmesini bekliyordum sonrasında doktor yine yatış verdi kadın doğum acile yönlendirdi oradaki uzman doktor da bekleyelim dedi gebelik de olabilir bende tüpüm patlarsa dedim korkuyorum oda cuma gününe kadar eğer dış gebeysen o kadar artmaz 1000 betayla birşey olmaz dedi benim durumumu yaşayan var mı aranız ne yapmam gerekiyor

1000 olunca ultrasonda alttan muayenede gözüküyor

Merhaba şu an son durumunuz nedir

Merhaba herkese. 2 hafta önce dış gebelik teşhisi konuldu. Ayrıca rahimde boş bır kese görünüyordu. Canlı değildi. Ektopik de olabilir dendi. Riskli olması sebebi ile düşük doz kemoterapi ilacı vuruldum. Bu ilaç her ne ise düşürecektir rahımden dediler. Fakat bir mucize oldu. 2 gün önce canlı gebeliğim tespit edildi. Dış gebeliğim bitmişti. Herkes şok oldu. Doktorlar dahil. Çünkü bu ilacı aldıgımda canlı bısey kalmazdı. Dıs gebelıgım sonlanıp saglıklı gebelıgım nasıl olustu? Tek cekıncem bu ılaclar fetuse zarar verdi mi. Her yerde ya hep ya hiç yasasından bahsedılıyor. Eğer zarar gördüyse düşerdi dıolar. Ne yapacagım bilmiyorum. Bu kadar şeye ragmen bana tutunduysa bir umut varsa onu hayatta tutmak için çabalayacagım...

Merhaba arkadaşlar, dış gebelik veya düşük olasılığım var. Vajinal bölgede akşamları ağır kasılmalarım oluyor ve ayaklarımın da kasılmasına sebep oluyor. Böyle bir etki düşükte veya dışgebelikte yaşayan var mı?

Şuan durumunuz nedir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…