Ekonomiden anlayan makul hanımlar bi akıl verin napabilirim?

Saça aslaaa aslaa 8 k vermem lütfen bunu senede 1 kere veriyorum diyin, her aysa bence ilk kesmeniz gereken kalem bu. Ben olsam boyarım kumrala falan geçerim. Çok beyazım yoksa boyamam bile. Yaşım 34, henüz boya işine girmedim. Ombre yaptırıyorum 2 senede 1 kere.
Gelirim 60 k benim de. Ama ben küçük bir büyükşehirde yaşıyorum. (Tanımlama garip oldu ama işe yürüsem 20 dk, toplu taşımayla 10 dk sürüyor)
Araç da almıyorum bu yüzden. Ama bence araç size taksiden ucuza gelebilir. Yarı parasını biriktirin aracın. Mesela 250 bin, Sonra üstüne ihtiyaç kredisi çekin saç ve botoks paranız sizin aylık araç kredinizin taksitini öder. Dışarıda yemek yemeyin eğer çok tüketiyosanız. Öyle bi kahve alayım falan yapmayın. Gereksiz üyeliklerinizi iptal edin. Yeni kıyafet almama challenge ı yapın mesela 6 ay.
Yılda iki defa elbette her ay değil

Mıhsıçtı olacaksın üstten sıkıp alttan yalayacaksın😅senelerdir ben de oramı yaptırayım buramı yaptırayım derken hicbir sey yapamadım zengin koca da bulamadım😁artık öyle yapmiyorum saclarim doğal sadece 6 ayda bir botoks yaptırıyorum.Sizinle aynı maaşı alıyoruz ama ben 15-25 bin arası birikim yapıyorum her ay.Dısardan yemeyi çok azalttım malûm yerde bir kahve 160-200 arası olmus evde mutfaktan hic kısmıyorum kuruyemise varana kadar her seyimi alıyorum ama dışarısı yok😄taksiye binmeniz büyük hata olabildigince toplu taşıma bir de giderleri yazın gerci internet bankacilıgında bile yazıyor en cok neye harcadığınız oradan kısın bir de Eminevim gibi yerler faizsiz kredi veriyor bir inceleyin

Evinizi satsanız parasını faize koysanız tekrar aynı evin emsalini alamaz misiniz?faiz getirisi ile araba alınabilir...başka öneri ..bu aralar şehir içinde minik arabaları çok görüyorum..iki kişilik hani..onlardan alın işinizi görmez mi?

Evinizi satsanız parasını faize koysanız tekrar aynı evin emsalini alamaz misiniz?faiz getirisi ile araba alınabilir...başka öneri ..bu aralar şehir içinde minik arabaları çok görüyorum..iki kişilik hani..onlardan alın işinizi görmez mi?
Daha önce borsada bir araç parası batırmıştım o yüzden bu ortamda bu risklere cesaretim yok

Gücüm yetmiyor gerçekten ay benim bir arkadaşım var hayatında kuaföre gitmemiş saçını kendi kesiyor onu gördükçe şok yaşıyordum onun gibi olcam 😂
Ohaa arkadasinizdan bir tık eksiğim 😁 6 ayda bir saçımı kestirmek için kuaföre gidiyorum ama benimki paradan değilde saçımı boyatmak istemiyorum,beyazlarım iyice artınca boyatirim bu arada lazer vs yaptırıyorum

Mıhsıçtı olacaksın üstten sıkıp alttan yalayacaksın😅senelerdir ben de oramı yaptırayım buramı yaptırayım derken hicbir sey yapamadım zengin koca da bulamadım😁artık öyle yapmiyorum saclarim doğal sadece 6 ayda bir botoks yaptırıyorum.Sizinle aynı maaşı alıyoruz ama ben 15-25 bin arası birikim yapıyorum her ay.Dısardan yemeyi çok azalttım malûm yerde bir kahve 160-200 arası olmus evde mutfaktan hic kısmıyorum kuruyemise varana kadar her seyimi alıyorum ama dışarısı yok😄taksiye binmeniz büyük hata olabildigince toplu taşıma bir de giderleri yazın gerci internet bankacilıgında bile yazıyor en cok neye harcadığınız oradan kısın bir de Eminevim gibi yerler faizsiz kredi veriyor bir inceleyin
15 kredim var zaten

Sakın evi satma, sonra aynı parayı kiraya her ay boşuna verirsin, maaşı alınca biraz altın al kenara başka türlü birikmez, biraz biriktir sonra üstüne ekle araba almaya çalış başka yapacak birşey yok

Citroen ami falan almayı düşünseniz ?
Ayrıca yurtdışında çoğu insan saç/güzellik işlerini evde yapıyor. Kuaföre gidince hangi boyaları koyduğunu nasıl işlem yaptığını inceleyin evde kendi kendinize denemeye başlayın. Ya da küllü kahveye boyatın. Kuaför bir bağımlılık maalesef bırakana kadar canım çıkmıştı.

Kardeşiniz aile evinde ben tek yaşıyorum.bir sürü masrafım oluyor en basiti kombi bozulsa tamirciyi ben ödüyorum.Evde tamir vs yapacak biri yok ufacık bir store taktırmak için bile birini çağırıyorum.kardeşiniz üzerinden beni değerlendirmeniz saçma olsa da öneriler için teşekkürler.bir de siz de öylesiniz demiş🤣
Onun hiçbir ödemesi olmamasına rağmen parayı sıfırlıyor ve onun gibilerin de hep kısmadan yaşadığını görüyorum. Sizin de benzer olabileceğinizi düşünmüştüm sadece, taksi, botoks, boya falan deyince hani. İlk mesaja göre öyle algıladım sadece, yanlışsam kusura bakmayın.

Onun hiçbir ödemesi olmamasına rağmen parayı sıfırlıyor ve onun gibilerin de hep kısmadan yaşadığını görüyorum. Sizin de benzer olabileceğinizi düşünmüştüm sadece, taksi, botoks, boya falan deyince hani. İlk mesaja göre öyle algıladım sadece, yanlışsam kusura bakmayın.
Merak etmeyin benim o model bi akrabam vardı hiç keyifleri bozulmuyor onların.zengin eşi yine istediği gibi harcıyor.onun için endişelenmeyin yani onlar dünyaya harcamaya gelmişler.

bankalar bu aralar çok iyi faiz veriyor..ev de hemen satılmıyor gerçi..evi hemen satarim faizden araba parasını çıkartırım, benzer ev de tekrar alabilirim diyorsanız olabilir..
Ben bu ülkede hiçbir şey şöyledir deyip güvenmem artık.ne olacağı belli olmaz diye düşünüyorum.

Citroen ami falan almayı düşünseniz ?
Ayrıca yurtdışında çoğu insan saç/güzellik işlerini evde yapıyor. Kuaföre gidince hangi boyaları koyduğunu nasıl işlem yaptığını inceleyin evde kendi kendinize denemeye başlayın. Ya da küllü kahveye boyatın. Kuaför bir bağımlılık maalesef bırakana kadar canım çıkmıştı.
Sarı saçtan başka renk bende olmuyor malesef.sarıyı da evde yapamam

Sakın evi satma, sonra aynı parayı kiraya her ay boşuna verirsin, maaşı alınca biraz altın al kenara başka türlü birikmez, biraz biriktir sonra üstüne ekle araba almaya çalış başka yapacak birşey yok
İste kısar biriktiririm biraz ama almak için yine üstüne kredi çekmeliyim.hayatım temel ihtiyaçlar için faiz ödemekle mi geçecek artık o kadar bıktım ki gerçekten.

İste kısar biriktiririm biraz ama almak için yine üstüne kredi çekmeliyim.hayatım temel ihtiyaçlar için faiz ödemekle mi geçecek artık o kadar bıktım ki gerçekten.
İnan hepimiz ayni durumdayız maalesef normal biriktirerek birşey almak zor, kısıp biriktirirsen araba alacağın zaman biraz peşinat falan yapmış olursun hepsi bu, ben de araba almak istiyorum kendime az biraz var birikmiş mecbur üstüne kredi cekicem 🤷 evi satsan o para uçar ve ek ev kirası ödersin boşver kira ödemekten iyidir

X