💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Canım bebek çalışmaları başladğı aydan itibaren yani 3 4 aydır benim hiç olmadığını düşündüğüm semptomlarım oluştu kasık batmaları sol kasıkta hafif bacağıma vuran bi ağrı bunları daha önce hiç yaşmıyordum yada yaşıyordum da farkında değildim bilmiyorum bu ayda aynı oldu özellikle sol kasık kısmında batmalar ve ağırlık bacağıma vuruyordu 3 gün kadar devam etti şuan yok dediğim gibi ya piskolojik yada daha öncede vardı ama ben hissetmiyordum
kesinlikle size katılıyorum. İnsan hani vücudunu tanır ya yumurtlama ağrısı regl ağrısı vs ben çok nokta atışı tespit edebilen şanslı kadınlardanım vücudumu çok iyi tanıyorum. 4 aydır farklı şeyler oluyor kasıklarımda bugüne kadar hiç yaşamadığım her ay bu ay hamile olabilirim diyorum ama hamile kalamadım henüz. Mesela ayakkabımı bağlayamayacak kadar kasıkta dolgunluk. Aşırı gaz...Kasıkta pıt pıt seyirme Bunlar hiç olmazdı bende..İnşallah çalışmalar sürüyordur içerde.Farklı bişeyler olduğu kesin ama ne olduğu muamma :)

kesinlikle size katılıyorum. İnsan hani vücudunu tanır ya yumurtlama ağrısı regl ağrısı vs ben çok nokta atışı tespit edebilen şanslı kadınlardanım vücudumu çok iyi tanıyorum. 4 aydır farklı şeyler oluyor kasıklarımda bugüne kadar hiç yaşamadığım her ay bu ay hamile olabilirim diyorum ama hamile kalamadım henüz. Mesela ayakkabımı bağlayamayacak kadar kasıkta dolgunluk. Aşırı gaz...Kasıkta pıt pıt seyirme Bunlar hiç olmazdı bende..İnşallah çalışmalar sürüyordur içerde.Farklı bişeyler olduğu kesin ama ne olduğu muamma :)
Aynen öyle benimde öyle neye yoracağımı şaşırdım bu durumları artık ben daha önceleri dinlemiyordum vücudumu ondan böyle hissediyorum diyorum ama bilemedim bakalım ne olacak ben regl olmayı bekliyorum doktora gidip hsg isteyeceğim bakalım ne diyecek

Çalmadığım doktor kapısı kalmadı yaşadığım şehirde görünen hiçbir sorunum yoktu eşimde de bende de en son gittiğim doktor famera ovitrelle deneyelim dedi denedik tutmadı tekrar tek famera kullanmak istedim yine olmadı o zaman dedi ki doktorum aşılamaya geçelim zaman kaybetmeyelim böyle çünkü sebepsiz İnterfilitesin dedi birdaha da gitmedim beklemek istedim ama yılbaşından sonra aşılama için gitmeyi düşünüyordum
Ne mutlu sana kuzum Allah dualarını kabul etmiş çok şükür sağlıkla sıhhatle kucağına al inşallah 🥰🙏🏻 bizlere de dua et

Canım adetten 6 gün önce öğrendim, ikinci çizgi silik çıktığı için kan verdim. Normalde hâlâ regl dönemime 2 gün var ve değer artışları bu şekilde. Henüz regl gecikmesine girmediğim için tedirgin oluyorum
Değerlerin artıyo canım endişelenme inşallah daha da artarak devam etsin baya erken öğrenmişsin ☺️

Ekim ayının başında kimyasal yaşadım regl 3 gün gecikme 17.6 4. gün kanama geldi beta 15 düştü kendi kendine düştü. Ekim sonu kist ameliyatı oldum doktorum hemen dene tüpün biri çalışmayacak kistle koptu dedi. 3 Kasım regl oldum normalde reglim yarın ama dün 149 ile pozitifi gördüm. Yani bana doktorum kimyasal + ameliyattan bile hemen sonra yapabilirsin sorun yok demişti.
canım hayırlı olsun gebeliğin inşallah :)

Maşllah canım ya bu ne sabır böyle 🤣 Allah nasip etsin inşallah hepimize. Benim de ilk defa oldu iğne bu ay
ay bu arada aklıma geldi tekrar yazayım dedim kuzum :) benım bi kimyasalım var arkasına ıkı kaybım var 1sene ıcınde biri 10 haftalık diğeri ikiz 7 haftalık üç bebemide kalp durması ıle kaybettim. bu acılar insanı biraz pişiriyor galıba inan bana ki çift çizgiyi görmekle bitmiyor. Erken görmekte sıkıntı kese görünsün diye bi hafta betanın bin küsüre çıkmasını bekle , sonra 1 hafta 10 gün kalp atışı bekle , sonra bıdahakı kontrolde kalp atışı varmı dıye bıdaha bekle yanı ınan bunlarda çook zor. hele benim gibi kaybı olanlara ekstra zor ben diğer korkularımdan sıyrılıp da iğnenin etkisi ne zaman geçerde pozitife döner telaşına giremiyorum malesef 🤣

ay bu arada aklıma geldi tekrar yazayım dedim kuzum :) benım bi kimyasalım var arkasına ıkı kaybım var 1sene ıcınde biri 10 haftalık diğeri ikiz 7 haftalık üç bebemide kalp durması ıle kaybettim. bu acılar insanı biraz pişiriyor galıba inan bana ki çift çizgiyi görmekle bitmiyor. Erken görmekte sıkıntı kese görünsün diye bi hafta betanın bin küsüre çıkmasını bekle , sonra 1 hafta 10 gün kalp atışı bekle , sonra bıdahakı kontrolde kalp atışı varmı dıye bıdaha bekle yanı ınan bunlarda çook zor. hele benim gibi kaybı olanlara ekstra zor ben diğer korkularımdan sıyrılıp da iğnenin etkisi ne zaman geçerde pozitife döner telaşına giremiyorum malesef 🤣
Çok geçmiş olsun canım benimde bir kaybım var 7 haftalık kalbi durmuştu ilk kez olduğu için herhangi birsey söylemedi doktorum. Senin neden olmuş peki birşey belli mi

Amin canım ya hakkımızda hayırlısı diyelim
Çok geçmiş olsun canım benimde bir kaybım var 7 haftalık kalbi durmuştu ilk kez olduğu için herhangi birsey söylemedi doktorum. Senin neden olmuş peki birşey belli mi
evet kuzum. genelde doktorlar ılk kayıpda bısy yapmıyorlarmış . Ama allah razı olsun doktorum hemen genetık teste yolladı ilk bebişten alınan parçayı genetik anomalisi çıktı aslında yaşayabılırmış ama engellı olurmuş. mevlanın hıkmeti işte. ikizler için bsy yapmadık. İkizlerde anomali ihtimali yüksek oluyor dendi ki keseleri sağlıksızmış. bana da genetık testler yapıldı tabii çok şükür temiz. Kalp durmalarında özellıkle pıhtılaşmadan şüpheleniyorlar benim annemde genetik pıhtılaşma var. Çok şükür ki bende hastalığa sebep olabilecek faktörler temız çıktı ama her ihtimale karşı yeniden bi gebelik olursa kan sulandırıcı kullanacağım.

Son düzenleme:
evet kuzum. genelde doktorlar ılk kayıpda bısy yapmıyorlarmış . Ama allah razı olsun doktorum hemen genetık teste yolladı ilk bebişten alınan parçayı genetik anomalisi çıktı aslında yaşayabılırmış ama engellı olurmuş. mevlanın hıkmeti işte. ikizler için bsy yapmadık. İkizlerde anomali ihtimali yüksek oluyor dendi ki keseleri sağlıksızmış. bana da genetık testler yapıldı tabii çok şükür temiz. Kalp durmalarında özellıkle pıhtılaşmadan şüpheleniyorlar benim annemde genetik pıhtılaşma var. Çok şükür ki bende hastalığa sebep olabilecek faktörler temız çıktı ama her ihtimale karşı yeniden bi gebelik olursa kan sulandırıcı kullanacağım.
Tekrardan çok geçmiş olsun kuzucum evet ihmal etme kan pıhtılaşması çok önemli bir sorun mutlaka iğne kullan bende bu konuyu gebelik olursa doktorumla konuşacağım

Çok sevindim canım artık ben de tekrar bir azimle başladım çalışmalara😂 kendi topiğinden önce hamile çıkarsın yine inşallah 🙏🙏
İnşallah güzelimm birlikte verelim güzel haberii. Kuzu benim eşim yurt dışına çıktı Aralık'ta gelicekti alsinda iptal oldu ocakta gelicek denemelere de o zaman başlicazz

X