Ekim ayında adet olmadım.ilaç içerek 11 kasımda adet oldum.yumurtlama günümü nasıl bu

B

baharkokusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi baharkokusu
4 senedir bir türlü düzelmedi adetim..özellikle 1 senedir ilaç içmediğim takdirde adet olamıyorum artık..çok doktora gittim..hormonlarımda hiçbir şey olmadığını söylediler..herşey normalse ben neden adet olamıyorum dedim.cevap veremiyorlar...ağustos ayında adet olmadım..doktor primolut isminde ilacı 3 ay kullanmamı söyledi..her ay 1. günü başlayıp 10 içmemi tavsiye etti..ilk kutuyu içtim..11 eylülde adet oldum..sonra ekim ayı geldiğinde ilaç içmeden olabilirmiyim diye bekledim..ama nafile yine adet olmadım..ekimin 25 inde yine ilacı içmeye başladım..11 kasımda da adet oldum..yumurtlama gününü bu kadar düzensiz bir adet olurken nasıl hesaplayacağımı şaşırdım inanın..yardımlarınızı bekliyorum lütfen..

bu arada haziran ayında doktora gittiğimde doktor troidlerimin yavaş çalıştığını ,bende hipotiroid olduğunu söyledi..

canım adetin sürekli bu kadar gecikiyorsa muhtemelen yumurtlamada olmuyordur, bence sen dr a git yumurtlama takibi yaptır, yada adetin 21. günü progesteron da baktırabilirsin yumurtlama varsa gösterir

haziran ayında gittiğimde yumurtalıklarımın çalışmadığını söyledi dpktor..ilaç verdi..1,5 ay sonra gittiğimde yumurtalıkların düzenli çalışıyor dedi..bu ay korunmayı bıraktım..ama ne zman yumurtlama günü hesaplayamıyorum..

hesaplayamıyorsan ovulasyon testi alabilirsin eczanelerden yada netten, ovulayson gününü direkt gösterir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…