Ek gıdaya başlasammı- başlamasam mı ....(Tekerleme gibi oldu ha)

gulizgul

gulizgul.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
4.581
9
Kızlar ya benim kızda 5.ayını doldurmak üzere geçende doktora götürdüğümde sordum ek gıdaya geçeyimmi diye .kesinlikle hayır 6 aydan önce yok dedi.ama şimdi bakıyorum sizin yazdıklarınızı sadece anne sütü verenlerde başlamış ek gıdaya acaba bende başlasam mı.şimdi başlayıp alıştırmazsam ,sonra bide yemezse diye korkuyommmm...yardımmmmmm

canim baska bi topikte bu konu hakkinda cok seyler yazik.hem ek gida verip hmemde emziriyorum ben icin nasil rahat ederse oyle yap bence.

ben sadece anne sütü veriyorum , yettiği sürece 6.ayı bitene kadar da böyle devam edeceğim.. bu konuda ailemle , bakıcımla herkesle mücadele ediyorum , ama ben doktorumu dinleyeceğim sonuçta bu konuda uzman olan o ve bana ilk 6 ay sadece anne sütü dedi , inşallah yeter de böyle devam eder , gittikçe azaldığını hissediyorum çünkü :Saruboceq:

ben sadece anne sütü veriyorum , yettiği sürece 6.ayı bitene kadar da böyle devam edeceğim.. bu konuda ailemle , bakıcımla herkesle mücadele ediyorum , ama ben doktorumu dinleyeceğim sonuçta bu konuda uzman olan o ve bana ilk 6 ay sadece anne sütü dedi , inşallah yeter de böyle devam eder , gittikçe azaldığını hissediyorum çünkü :Saruboceq:
aynı durum andinacım bende annemle , komşularla kısacası herkesle bu konuda mücadele veriyorum.ama bana sonra kızın yemek yemek istemeyecek diyorlar ah işte bundan çokk korkuyorummm

canim baska bi topikte bu konu hakkinda cok seyler yazik.hem ek gida verip hmemde emziriyorum ben icin nasil rahat ederse oyle yap bence.
haklısın çilekcimde ama doktor başlama diyor çevremdekiler başla diyor...kararsızım kararsızz...kafamçokkarıştı

aynı durum andinacım bende annemle , komşularla kısacası herkesle bu konuda mücadele veriyorum.ama bana sonra kızın yemek yemek istemeyecek diyorlar ah işte bundan çokk korkuyorummm

canım endişelenme yer , bence çocuk iştahsızsa istersen ilk ay ek gıdaya geç yine yemez , iştahi varsa istediğin zaman başla ne versen yer :nazar:

canım sen annesin ve duygularınla bazı şeylere herkesten daha iyi karar verirsin..

ben sadece emziriyorum ve herşeyden yalatıyorum...

sütün varsa bence sakın başlama ..bence tabi..

ne kadar emerse o kadar iyidir canım..

Haklısınız kızlar sütüm varken geldikçe emdireyyimde..gelde çevremdekilri anlatın bunu.ama kararımı verdim sadece anne sütüüü.

Haklısınız kızlar sütüm varken geldikçe emdireyyimde..gelde çevremdekilri anlatın bunu.ama kararımı verdim sadece anne sütüüü.

canım bencede en doğru kararı vermişsin..

zaten hayatları boyunca yediricez içiricez..

insanlar çok meraklı oluyo bişiler vermeye ağzına ama mücadeleye devam:)

babama kalsa kebep yemeğe götürücek bebeişimidelikafadulden

kızlar merhaba.. 5 ayımıza girdiğimizde doktorum bana da anne sütüne devam dedi. ama ben kararımı vermiştim ek gıdayla ilgili. ve de başladım. çünkü bebeğim ek gıdaya geçiş zamanınn geldiğini bana hissettiriyordu artık.ama önce emzirdim sonra vereceğimi verdim. sabah sadce anne sütü veriyorum gecede bir kere emzirmek için uyanıyorum. ve içim rahat. a.s

benim kızım da 5 ay 4 günlük
ben geceleri 2 -3 kez uyanıyorum emzirmek için mama takviyesi de yapıyoruz günde 2--3 kez sadece yoğurt ve 3-4 kez sebze corbası verdim
1 gün veriyosam 3 gün hiç bişe vermiyorum
ben acıkçaı düzenli olmsada 5 aydan sonra biraz biraz bişeyler verme taraftarıyım
6. aydan sonra da düzenli bir şekilde öğünler başlar
direk 6. ayda başlasam işin düzenli hale gelmesi 7, 7,5 ayları bulacak
bu arada benim doktorum da kesinlikle bişe verme dedi
ama ben vermem gerktiğini düşünüyorum tabağı kaşıgı gördüğünde bile kuş gibi ağzını açıyor benim lokumum
bütün bebeklere iştahlı günler diliyorum

slm arkadaşlar benim oğluşum 5ay 4 günlük bende doktora sordum ek gıdayı ilk önce hayır dedi ama biz yerken agzımıza bakıyo atlıyo yiyeceklere diyince tamam dedi meyve suyu ve sebze çorbasıyla başladım ama sık sık emziriyorum

X