Ek gıda sürecinde gaz sancısı

bilgeannem

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
657
631
35
Merhaba hanımlar,
Bebeğim yeni ek gıda sürecine girdi. Ufak ufak tadimlar yapıyoruz. Yoğurt, Labne, avakado ve yumurta sarısı günlük yiyor azar azar.
Bunlar gaz yapar mı?
Bunların yanında 3 gün kuralı ile mevsim sebzeleri deniyoruz, 2 gündür karnabahar vermeye çalışıyorum pek yemiyor sevmedi.
Bebeğim anne sütü alıyor, mama vermiyorum. Gaz sorunu yoktu şimdi ek gıda sürecinde gazı var ve çıkartamıyor, emerken çok hareket edip ikiniyor, ağlıyor.
Bisiklet sürme hareketleri egzersizleri yapıyoruz, duş alıyor günlük.
Başka ne öneriniz olur, yaşayan var mı bu durumu?

Merhaba hanımlar,
Bebeğim yeni ek gıda sürecine girdi. Ufak ufak tadimlar yapıyoruz. Yoğurt, Labne, avakado ve yumurta sarısı günlük yiyor azar azar.
Bunlar gaz yapar mı?
Bunların yanında 3 gün kuralı ile mevsim sebzeleri deniyoruz, 2 gündür karnabahar vermeye çalışıyorum pek yemiyor sevmedi.
Bebeğim anne sütü alıyor, mama vermiyorum. Gaz sorunu yoktu şimdi ek gıda sürecinde gazı var ve çıkartamıyor, emerken çok hareket edip ikiniyor, ağlıyor.
Bisiklet sürme hareketleri egzersizleri yapıyoruz, duş alıyor günlük.
Başka ne öneriniz olur, yaşayan var mı bu durumu?
Bu yediklerinin hepsini 3 gün denediniz mi? Yoğurt gaz yapıyor olabilir. Karnıbahar da yapar.

Bu yediklerinin hepsini 3 gün denediniz mi? Yoğurt gaz yapıyor olabilir. Karnıbahar da yapar.
Yoğurt ilk yediği besindi, 3 gün kuralını hepsine uyguluyorum evet.
Ama yoğurt da sağlıklı diye her gün bir tatlı kaşığı da olsa vermek istiyorum. İştahlı bir bebek değil, daha doyumluk da yemiyor zaten tadım yapıyor.
Karnabahar hiç sevmedi, 2 çay kaşığı yemedi bile.
Alışır mı, nasıl ilerlemeliyim bu süreçte. Doktorumuza mı danissam bilemedim.

Yoğurt ilk yediği besindi, 3 gün kuralını hepsine uyguluyorum evet.
Ama yoğurt da sağlıklı diye her gün bir tatlı kaşığı da olsa vermek istiyorum. İştahlı bir bebek değil, daha doyumluk da yemiyor zaten tadım yapıyor.
Karnabahar hiç sevmedi, 2 çay kaşığı yemedi bile.
Alışır mı, nasıl ilerlemeliyim bu süreçte. Doktorumuza mı danissam bilemedim.
Anladım. Peki kakasını iyi yapabiliyor mu? Mutlaka danışın tabi doktorunuza.

Anladım. Peki kakasını iyi yapabiliyor mu? Mutlaka danışın tabi doktorunuza.
Her gün yapmıyor, kabızlık yaşadık patates verince. Şimdi daha iyi, bağırsak florası oluşuyor diye düşünüyorum.
Doktorumuza da danışayım, gaz yapıyor diye de vermemezlik etmek istemiyorum bakalım hayırlısı.
Sağolun yorumunuz için.

X