Ek gıda ile ilgili yardım eder misiniz lütfen?

Beyrun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
904
780
Merhabalar herkese.

Arkadaşlar ek gıda ile ilgili bana yardım edebilecek olan var mı, bunalıyorum ve stres yapıyorum. Bebeğim 6 ay 5 günlük oldu, 180 günü çoktan geçtik. Doktorumuz hasta ve görüşene kadar hiç bişey verme dedi ancak şimdi de ayın 10una kaldı hala hastaymış.

Elinde örnek listesi olan benimle paylaşabilir mi?

Yarın artık tadımlara başlayacağım, bal kabağı aldım. Püreyi baya baya sıvımsı mı yapsam en başta anne sütü ile diye düşünüyorum. 1 çay kaşığı vericem ama miktar nasıl artmalı o kafamda oturmuyor. Ertesi gün 2 çk, sonra yarım çay bardağı. Her sebzede böyle mi yoksa bi kere mide alıştı artık hep yarım çay bardağı mı gitse?

Bi de hep tek öğün mü bu ay yoksa 2 öğüne çıkmalı mı?

Gerçekten kafam allak bullak oldu.
Yardım edeceklere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İlk gün bir ck ikinci gün iki çay kaşığı üçüncü gun bir yemek kaşığı bal kabağı verdin misal m dördüncü gün bir yemek kaşığı bal kabağı bir çay kaşığı havuç karıştır ver böyle böyle artırarak ver.

Ben hasladim ve çatalla ezerek verdim tam püre yaparsan büyüyünce de püre ister hep blender kullanma.

Ve şimdilik tek öğün ver.

Bu arada kakasi yedigi gibi cikar korkma. Havuç verirsen havuç olduğu gibi cikar yani zamanla bağırsak alıştıkça sindiriyor.

Zeytinyağı da ekleyebilirsin çok az

Ben patatesle başlamıştım . Buharda pişirdim birinci gün 1 çay kaşığı 2. Gün bir tatlı kaşığı 3. Gün yemek kaşığı . Sonra kabağa geçmiştim . Sonra havuç sonra yoğurt denedim . Sonra yumurta sarısı . Oğlum alerjik değildi sonra hızlanmıştım tarhana çorbası denedim gibi gibi

B70D5CA9-9C72-43D9-B95D-96B5564CFFFA.jpeg
hangi ayda ne verilir listesi var buradabu şekilde uyabilirsin bizde sebze tadımlarını bitirdik yeni meyveye geçecem ilk gün bir çay kaşığı ikinci gün bir tatlı kaşığı 3. Gün bir yemek kaşığı zaten bebek yiyebildiğini yiyor yemek istemezse bırakıyor o bebeğine kalmış birşey bence önce patatesle başla 3 gün patates verdin 4. Gün havuça geçince tek tattırkş havucun tadını alsın en başta 5.Günde patates havuç ver bu şekilde ilerlemen bebeğin için daha iyi olur

X