eğer hamile kalmak istiyorsanız bunlara dikkat!

selam canim,bilgilerin icin sagol,benim bir kizim var,ikinci cocuk istiyorum,ins yakinda olur,ama yazdigin gibi ayaklarimi hic sicak tutmzyorum acaba olabilirmi,esimde cok calisiyor ,bunlar sebeb olabilirmi ki,,,

arkadaşım ayakların altında vücudun tüm organkarının sinirleri var.o sinirler her tür duyguyu hissi beyne ulaştırıyor.düşün bak.ayaklar üşüyünce karnımız ağrır,ishal oluruz,adetler sancılı geçer,böbreklerde ağrı olur,idrar yolları iltihaplanabilir,daha neler neler.bu yüzden ayaklar çok önemli.ama malesef benim çok üşür.kolay kolay ısınmaz.geçen ay çok soğuk bir ortamda saatlerce oturmam gerekti.o gün çok üşümüştüm.buz tutmuştum adeta.o gün çok ağrıdı kasıklarım.ve idrar yollarımda iltihap oldu.bu da zaten engel olabiliyor biliyorsun.
inşallah 2.çocuğun da olur.zaten bir tane olduğu için daha rahat olabilirsin bana göre.çünkü bizim hiç yok bu yüzden daha zor bizim işimiz.rabbim bizi de sevindirsin.yerimseniben

Tesekkürler bilgileriniz icin!
Hamile kalmak icin Ovülasyon testi nasil sizce? Regle den on gün sonra bu idrar testi yaptiktan sonra verdigi isarete göre iliskiye giriyorsun.
Hepimize kolay gelsin! Allah hepmizin gönlüne göre hayirli bir yavru versin!

arkadaşım ayakların altında vücudun tüm organkarının sinirleri var.o sinirler her tür duyguyu hissi beyne ulaştırıyor.düşün bak.ayaklar üşüyünce karnımız ağrır,ishal oluruz,adetler sancılı geçer,böbreklerde ağrı olur,idrar yolları iltihaplanabilir,daha neler neler.bu yüzden ayaklar çok önemli.ama malesef benim çok üşür.kolay kolay ısınmaz.geçen ay çok soğuk bir ortamda saatlerce oturmam gerekti.o gün çok üşümüştüm.buz tutmuştum adeta.o gün çok ağrıdı kasıklarım.ve idrar yollarımda iltihap oldu.bu da zaten engel olabiliyor biliyorsun.
inşallah 2.çocuğun da olur.zaten bir tane olduğu için daha rahat olabilirsin bana göre.çünkü bizim hiç yok bu yüzden daha zor bizim işimiz.rabbim bizi de sevindirsin.yerimseniben

aminnnn canimm ins seninde olur,ve bilgilerin icin cok sagoll,hep ayaklarim usur hergun,,dediklerine dikkat edecem,bak sende etmemissin hemde zararlarini bildigin halde,sende cok dikkat et ve ins rabbim kisa zamanda senide anne yapar,dualrimiz seninle canim,kendine cok iyi bak,,:1hug:

Tesekkürler bilgileriniz icin!
Hamile kalmak icin Ovülasyon testi nasil sizce? Regle den on gün sonra bu idrar testi yaptiktan sonra verdigi isarete göre iliskiye giriyorsun.
Hepimize kolay gelsin! Allah hepmizin gönlüne göre hayirli bir yavru versin!

bu testler de çok pahalı be arkadaşım.ben deniyorum deniyorum testler bitiyo hala çift değil çizgiler.allahım diyorum.bırak gebeliği,yumurtlamada bile ikinci çizgi yok.yumurtladığıma eminim ama ne zaman?kaçıyo bi şekilde.yakalayamadım.bir sürü test alsam düşün.o da olur.ama sinirim bozuluyo almıyorum.zaten burda bi ecz.var.git sipariş ver.adamlardan utanır oldum artık.her ay her ay.......:1no2:

aminnnn canimm ins seninde olur,ve bilgilerin icin cok sagoll,hep ayaklarim usur hergun,,dediklerine dikkat edecem,bak sende etmemissin hemde zararlarini bildigin halde,sende cok dikkat et ve ins rabbim kisa zamanda senide anne yapar,dualrimiz seninle canim,kendine cok iyi bak,,:1hug:

teşekkürler arkadaşım.ama ayaklarıma giydiğim çorap sayısını söylesem gülersin.biri kalın ikisi normal kalın üç çift çorap.bot.ısıtıcıya dayıyorum ayakları anca sıcak oluyo.ama sınıf soğuk oluyo.mecburen havalandırıyoz buz gibi oluyo ortam.bıcırlar da koşuyo tabi toz oluyo sınıf.onları mıncıklayarak rahatlıyorum artık bu da kesmiycek beni.bakalım hayırlısı.dilerim allahtan tüm isteyenlere hayırlı,sağlıklı bebişler versin.:emir_bebek:

Bilgiler için teşekkürler ,ben de bunlara dikkat etmeye çalışıyorum .ayrıca folik plus kullanıyorum ama doktora başvurmadım herhangi bir zararı yok diye biliyorum ama bir bilgisi olan var mı

bi zarari yok ama cok istah aciyo kilo almamak icin yatarken icersen rahat edersin.....

Bir programda izlemiştim ben ilişkiden sonra yarım saat yatmak gerekli değil diyordu doktor, zaten giden gidiyormuş :)) hangisi doğru acaba ?

Evet arkadaşlar benim de en son gittiğim doktor folik asit ve progesteron diye bir ilaç tavsiye etti onları alıyorum şimdi, bir yan etkisini de görmedim pek, hamilelik öncesi ve ilk üç ayında folik asit takviyesi şartmış..

arkadaşlar bişey sorcam evet hamilelikden önce ilk 3 ay folik assit kullanmak lazım ama diyelim ki 1 sene hamile kalmadık bisene kullanılcakmı yani hamile kalana kadar e hamilelikdede kullanılıyo doktora gitmeden kulanabilirmiyim bilgilendirirseniz çok sevinirim:teytey:

herkese merhaba ben yeni üye oldum bebek sahibi olmak her kadının hayali ben geçen sene ilk bebeğimi düşürdüm iki buçuk aylıktı ve birdaha bebek sahibi olmak istedim ve sonunda iki gün önce hamile olduğumu öğrendim çok mutluyum ALLAH herkese nasip etsin bu duygu bambaşka.

evet ilişkiden sonra yarım saat sonra yatmana gerek yok benim bir senedir olmuyordu şimdi hamileyim 5 haftalık ALLAH isteyen herkese versin.size ip ucu vereyim adetinizden 10 gün sonra yapışkan bir akıntı geliyo işte ozaman yumurtalar dökülüyo hemen o akşam ilişkiye girmeniz gerekiyo iki gün ardı ardına veyada adetinize 10 gün kala

evet ilişkiden sonra yarım saat sonra yatmana gerek yok benim bir senedir olmuyordu şimdi hamileyim 5 haftalık ALLAH isteyen herkese versin.size ip ucu vereyim adetinizden 10 gün sonra yapışkan bir akıntı geliyo işte ozaman yumurtalar dökülüyo hemen o akşam ilişkiye girmeniz gerekiyo iki gün ardı ardına veyada adetinize 10 gün kala

Canım hayırlı olsun bebeğin.Böyle güzel haberlere ihtiyacımız oluyor doğrusu.a.sa.s

bilmem ben şu ilk gecede şap die hamile kalanlara hayter ediyorum nasıl oluyo bilmiyorum bide istemeyen daha çabuk oluyo sanırım

bilmem ben şu ilk gecede şap die hamile kalanlara hayter ediyorum nasıl oluyo bilmiyorum bide istemeyen daha çabuk oluyo sanırım

ay tatlım bende hayret edıyorum benim 5 sene olmadıda ama sımdı 2bucuk yasında oğlum var:teytey:ama sımdı yıne olmuyo lak dıye hamile kalanları cok kıskanıyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuum:roflol::roflol::a015:

Bilgiler için teşekkürler ,ben de bunlara dikkat etmeye çalışıyorum .ayrıca folik plus kullanıyorum ama doktora başvurmadım herhangi bir zararı yok diye biliyorum ama bir bilgisi olan var mı

Canım bana dr.um verdi folic plus. Kutuda gğnde 3 tane yazıyor ama dr.um bana 1 tane içmemi söyledi. Sanırsam hamile kalana kadar 1 kaldıktan sonra 3'e çıkaracak.
Bunun dışında adaçayı içmeye başlayacağım ben de, içenler işe yaradığını yazmışlar. ama tadı da kötü:bbo:
bunun dışında beslenmeme dikkat etmeye başladım. Düzenli ve dengeli beslenmeye çalşıyorum. Süt hiç içmeyi sevmem ama süt içiyorum zorla. yumurta gelişimşne faydalıymış diye duydum. inşallah işe yarar yaptıklarımız:kahve:

evet ben de şaşırıyorum. Bir de korunurken hamile kalıyor insanlar. Biz de eşimle kolay birşey sanıyorduk. Korunmazsak hemen olur falan diye düşünüyorduk o kadar boşuna mı korunmuşuzsırnaşık şey

Önemli olan kafaya takmamak heralde, ama çocuk isteyip de korunmayı bırakınca kafaya takmamak mümkün mü ki?

X