Ege Üniversitesi Tüp bebek

meris27

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2022
16
3
24
Kızlar merhaba 3 yıllık evliyim daha önce bir aşılama 2 doğal bir tanede catlatma ignesiyle hamileligim olustu fakat dördüde düşükle sonuclandı. En son genel incelemeye tıbbi genetige basvurduk ve bende kromozomda dengeli transkosyon oldugu cikti. Bizde izmir ege universitesine tup bebege basvurduk. Tibbi genetikle gorustuk ve pgt testiyle tup bebek yaptirmamiz onerildi. Tup bebek bolumunde ege hanimla gorustuk. Esimden ve benden gerekli evraklari aldi ve dosyamizi acti. Daha sonra ikimizede cesitli tahliller testler yapildi hepsi sonuclandi ikimizinde tahlillerinde bi engel cikmadi cok şükür. Daha sonra benden adet sonrasi sulu ultrason yapilmasini istediler fakat stresten 2 ay boyunca adet olmayi bekledim. Cok şükür olsum ve iki gün öncesi tekrar hastaneye gittim. Sulu ultrasondan asırı derece korkuyodum ama dayanamayacak kadar zor degildi. İslem toplam 10-15 dakika surdu. Hafif agri sonrasinda antibiyotik ve folik asite basladim. Ultrason filmleriminde temiz ciktigini ve tup bebege hazir oldugumu soylediler. Bi sonraki adetimin ilk gunu aramami soyleyip gonderdiler. Buraya kadar olan sureci tamamladim burdan sonraki surec icin bana bilgi verebilirmisiniz. Surecin bitmesine ne kadar var ne zaman sonuc alirim bu surecten sonra hastaneye kac kere daha gidicez hangi islemlerden gecicez cok kerak ediyorum lutfen birbirimizi bilgilendirelim kizlar. Acill yorumlarinizi bekliyorum hepimize bol şanss🫶🏼🫶🏼🫶🏼

X