''Eekekler alamaz'' samal!

erkek adam ağlar mı sizce??

• Ankete Katılan
    38

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.250
27
45
son günlerde sinirlerimi çok bozan bir cümle....ERKEKLER AĞLAMAZ....
erkekler neden ağlamazsa artık...

"Erkekler ağlamaz.''

''Erkekler korkmaz.''

''Erkekler karı gibi gülmez.''

Derken ortalık dul kadından geçilmiyor. Zira zavallı erkekler genç yasta Hakk'ın rahmetine kavuşuyorlar.

Siz hiç kapı komşusuna sabah kahvesine gidip karısını çekiştiren erkek gördünüz mü?

Fare görünce bağıran?

''Bu ara sinirlerim zayıf'' deyip habire ağlayan?

Oysa onlar da kadınlarla aynı duygulara sahip olarak geliyorlar dünyaya.

Lakin daha ilk gün ayaklarina mavi patik giydirmek suretiyle ''Ağır ol bakalım!'' diyoruz.

''Ne alákasi var mavi patikle?'' demeyin. Mavi soğuk ve ciddi bir renktir. Kime isterseniz sorun.

Ve katiyen tesadüf değildir o patiklerin rengi.

Düşünülmüş, taşınılmış, seçilmistir.

Ayağa giydirildiği anda kulağa şunlar fısıldanmış demektir:

Sen erkeksin. Erkek olmanın gerekleri vardır. Ömrünün sonuna kadar bunları yerine getirmekle yükümlüsün.

Ömrünün süresi ise çatlama kat sayına bağlı.

İçine ata ata ne kadar yaşayabilirsen artık. Bize sorarsan pek uzun süreceği kanaatinde değiliz.

Dikkat edeceğin husus, en dramatik hallerde bile mavi patikli olduğunu unutmamandır.

Misal,

Aşık oldun.

Sakin belli etme. Bırak karşındaki yansın tutuşsun. Sen ağır ol.

Molla desinler yeter ki aşık demesinler.

Misal,

Sevgilinden ayrıldın.

Sakin ağlayıp sızlama. Yine bırak karşındaki yıkılıp sürünsün.

Gözyaşı dediğin kadın kısmına yakışır.

Zaten senin gözyaşı bezlerin mavi patik operasyonuyla alınmış bulunuyor.

Misal,

Eve hırsız girdi.

Karınla yataktasınız. Tıkııtı duydunuz ya da hırsızla burun buruna geldiniz.

Kim boğuşacak adamla? Bak bakalım karının ayaklarına!

Ne renk patikleri? Pembe. Ya hırsızınkiyle seninki? Mavi.

Kural,

Mavililer boğuşacak.

Pembeliler bağıracak.

Herkes görevini bilsin. Ta doğumhanede yapıldı bu iş bölümü.

Misal,

Eşinle kavga ettin.

Ne yapacaksın? Hiç. İşine gidip hiçbir şey olmamış gibi çalısacaksın.

''Ay İsmail sinirim çok bozuk, benimki sabah sabah anneme laf etti'' diyemezsin.

Karın o esnada telefonun başında, bir sigara ve bir kahve eşliğinde arkadaslarına seni çekiştiriyor olabilir. Olsun. Onun mazereti var, patikleri pembe.

Misal,

Evde aniden bir böcek peydahlandı.

Kim gidecek üstüne? Tabii ki erkek. Zira kadının gitmesi hiçbir ise yaramaz.

Böcek renk körü mü? Maviyle pembeyi ayıramaz mı?

Ve sorarım sana, hangi böcek pembeden korkar?

Tam tersine aşka gelip karının üzerine tırmanmaya bile kalkışabilir.

Ama mavi... Bırrrrr.

Misal,

Savaşa gidilecek.

Kim gidecek? Tabii ki Mehmetçik.

Sen hiç ''Vatan sagolsun'' diye bağıran Ayşecik gördün mü?

Benim bildiğim Ayşecik kameranın karşısında

''Size baba diyebilir miyim amca?'' diyordu ve hatırladığım kadarıyla omuzunda tüfek falan da yoktu.

Diyeceğim ;

Mavi patikli olmak zor zanaat.''Erkekler ağlamaz.''

sevgiyle kalına.s.

geçenlerde sokakta yürüyoruz oğlumla.hatırlamadığım bir sebepten dolayo ağlıyordu robin...ben oğlum ağladığı zaman pek umursamam....sonuçta çocuklar da bir şekilde üzgünlerse bunu dışa vurmalılar diye düşünüyorum....adamın biri çıktı ordan ''şışşşt çocuk sen niye ağlıyorsun bakıyım erkekler ağlar mı hiç'' demesin mi...zaten bana gelmişler o vakit adama ''neden ağlamayacakmış erkekler insan değil mi,uzaylımısınız yoksa siz'' diyiverdim...adamın suratı bir anda değişti:Roflol:....ne diyeceğini bilemedi

son günlerde çok takmış durumdayım bu cümleye...çok taktığım için olsa gerek hep beni buluyor bu tür cinsler..çekiyorum yania.s
biz toplum olarak mesef böyleyiz...erkeklere güçlü olmak,ağlamamak gibi sorumluluklar yüklüyoruz...böyle gelmiş böyle gidiyor demiyorum ama...oğluma her fırsatta duygularını dışa vurmanın güzel birşey olduğunu hatırlatıyorum..ilerde içine atıp da delirmesin diye...aynı babalarımız,eşlerimiz,ağbilerimiz gibi bu saçma sorumluluğun altında ezilmesin diye...
lütfen çocuklarınızın duygularını bastırmasına göz yummayalım
sevgilera.s.

unutmayın ki bastırılmış duygular ilerdek büyük problemlere sebebiyet verebılıyor

Erkeklerde bal gibi ağlar hem onların gözyaşı daha sıcak akıyor en azından benim aşkımın öyle:asigim:teşekkürler paylaşım için:1hug:

Tabiki erkeklerde ağlar. İnsan duygularını bastırdığı zaman ilerde çok ciddi psikolojik problem ortaya çıkabilir. Her zaman duygularını ortaya dökmeliler. Bir dertleri varsa bunu çözü ağlamsa ağlamalılar yani bunda çekinecek hiçbir şey görmüyorum. Zaten oldum olası sinir olmuşumdur erkekler ağlamaz lafına...

al benden de o kadarfisfisfis....aslında kızmamak da lazım böyle söyleyen insanlara...hep erkeklerin ağlamaması gerektiği öğretilmiş bizlere:1no2:insanlarda kalıplaşmış bir düşünce oluşmuş erkeklerin ağlamaması gerektiğine dair...ama bunu değiştirmek bizlerin elindea.s
sevgilera.s.

Canım sana sonunna kadar katılıyorum. Çok haklısın bu inanışı değiştirmek bizlerin elinde sonuçta geleceğin erkeklerini bizler yetiştireceğiz.

bizler simdi yetistirdigimiz cocuklarimiza bu sacma dusunceyi asilamazsak inaniyorumki ilerde daha duygulu,kendiyle barisik,daha mutlu erkekler yetisecektir.tesekkurler canim.

bizler simdi yetistirdigimiz cocuklarimiza bu sacma dusunceyi asilamazsak inaniyorumki ilerde daha duygulu,kendiyle barisik,daha mutlu erkekler yetisecektir.tesekkurler canim.

böyle düşünen insanların olması inanın içimi rahatlattı:1rolleyes:son zamanlarda o kadar çok ''aaaa erkek adam ağlar mı'' diyen insanlara rastladım ki....
çok sinir bozucu:1no2:
sevgiyle kal canıma.s.

sırf bu mantık yüzünden ağlayan bir erkek gördüğümüzde afallıyoruz. sanki onlar insan değil. ağlar tabi benim kociş de ağlar onu üzdüğümde :çok üzgünüm:

sırf bu mantık yüzünden ağlayan bir erkek gördüğümüzde afallıyoruz. sanki onlar insan değil. ağlar tabi benim kociş de ağlar onu üzdüğümde :çok üzgünüm:

doğrusu biraz tuhaf gelecek size ama ben ağlayan bir erkek gördüğümde hoşuma gidiyorfisfisfis....tabiyiki ağladığı için değil...duygularını içine atmayan bir erkek olmayı başarabildiği ve tabuları yıkabildiği için
ağlamaktan utanmayan bir eşin olduğu için şanslısın canım:1rolleyes:
sevgilera.s.

ağlasınlarda kadınlar dul kalöasın erkenden...............

ağLar ağLar hemde bayanlardan daha çok ağlayanlar bile var ağlamakta bi ihtiyaç insan rahatlayıveriyo neden ağlamasınki yok ağlamazmış yok oymuş buymuş fasa fiso bunlar erkeklerde bal gibi ağlıyorrrr sırnaşık şey

erkeklerde ağlar tabii ağlamalıda

ama biz vara yoğa ağlıyoruz be öylede olmasınlar :Roflol:

evet canım aynen söylediğin gibi.işte bu yüzden aslında en büyük iş biz kadınlara düşüyor.çocuklarımıza bu tür basma kalıp düşünceleri aşılamamalıyız
sevgilera.s.

Bebekken kimse ses çıkarmaz ağlamasına. Endişeli bir biçimde ağlamaya neden olabilecek faktörler araştırılıp yok edilmeye çalışılır. Önce bezi aralanıp altının temizliği kontrol edilir. Gazı çıkartılır. Kucağa alınıp yumuşak sesle konuşulmaya başlanır: “Aman da benim oğluma. Neden ağlıyormuş?”
İlk adımların atılmasının ardından gelen, yere düşüp bir yerlerini acıtmalarda ses yine şefkat doludur: “Uf mu olmuş? Şimdi öperim geçer. Ağlama.”
Sonra birden ağlaması yasaklanır. “Sus artık. Erkek adam ağlamaz. Bak baban ağlıyor mu?” Çocuk başını kaldırır, dev gibi babasına bakar, gerçekten de ağladığını hiç görmemiştir. Kızıp bağırabilir, bazen kendisiyle hiç ilgilenmeyebilir, ama hiçbir zaman annesi gibi ağlarken görmemiştir babasını. Onun gibi kocaman olmak, itfaiye, çöp arabası kullanmak istiyorsa, ağlamamayı öğrenmelidir.
Okula başladığında; saçlarını çekip canlarını acıttığında kızların ağladıklarını, erkek arkadaşlarının bağırdıklarını, hatta, “kötü çocukların” küfrettiklerini duyar.
Büyürken kadını tanımlayan kelimeler çalınır kulaklarına ve bunların bir erkek için söylendiğinde aşağılayıcı, utanç verici olduğunu kavrar. “Karı gibi gülmek, kız gibi ağlamak”, erkek adama yakışmaz.
Önce ailede başlayan bu tarz yetiştirme biçimi ve konuşmalar, çevre tarafından da pekiştirilince, erkek olmanın yükü biner iyice omuzlarına.
Bu dönemlerde cenaze merasimi gibi üzüntülü gruplara katılması gerektiğinde görür ki, çok sevdikleri bir insanı bile kaybetseler, erkekler ağlamıyorlar. Gerçi arada bir gözünde yaş olan adamlara rastlar. Ama katıla katıla ağlayanı hiç yoktur. Zaten gözünden yaşlar gelen erkeğin de arkadaşları yanına gidip, ellerini omuzlarına koyarak, “Metin ol, ağlama” demektedir.
İlk aşk acılarını yaşamaya başladığında bir sığınak arar kendisine. Banyoyu keşfeder. Banyoda sessizce ve kimseye çaktırmadan ağlamayı öğrenir.
Büyük sevinçler ya da büyük acılar yaşar, ama bunlara hep erkek gibi tepki verir.
Yanında ağlayan ilk kadınla karşılaştığında, eli ayağına dolaşır. Sarılmayı ister, beceremez. Ne yapacağını bilemez ve öğrendiği erkekçe tepkilerden biri, kontrolsüzce dile geliverir: “Ağlama artık.”
Kocaman bir adam, iş güç sahibi olur, erkekliği pekişir. Erkeklik olarak öğrendikleri de. Tamamen unutur, yasaklar kendine ağlamayı.
Ağlamaktan korkmak ya da utanmak, bu korku veya utanç nedeniyle ağlama isteğini boğmak, ne büyük bir kayıp erkekler için. Ve erkekliğin, en kötü koşulları bile duygusuzca karşılamak olduğunu sanmak, ne büyük bir yanılgı:1no2:

ya bu yanlışlar hala yapılıyor kızlar ya
o kadar sinir olmuş durumdayım ki bu konuya
ve elimden hiçbirşey gelmiyor
oğluma erkekler ağlamaz saçmalığını inandırmaya çalışanlarla dolu bir dünyada yaşıyorum ve bu beni çılgına çeviriyoooooooooooooo

haklısın canım.kalbi olan,duyguları olan her insan ağlara.s
a.s.

tabi ağlar onlar insan değilmi
sonuçta ağlamak insana üzgü bişe
hatta erkeklerin ağlaması beni daha çok etkiler..
kadınlar herşeye ağladıkları için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…