ee okul bıtıyor ne olacaksın sorusundan nefret edıyorum

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
ee okul bıtmek uzere sunun surasında 6 ay kaldı ne olacaksın dıyenlere verecek cevb bulamıyorum .....okudugum bolum sonunda kendı meslegımı yapamayacagımı anlatmaktan yoruldum artık ........insanların ardı arkası kesılmeyen ee kendı meslegını yapmayacaksan neden okuyorsun cumlelerınden sıkıldım.......bende ısterım kı kendı meslegımı oğretmenlıgı yapayım atanmak vs cok zor ben bastan vazgectım bu yolda umıtsızlıkle bogusmaktansa baska alanda calısmaya hazırlanıyorummmm......ee ne olacaksın sorularından bıktım.......devlet atama yapıyor devletın bu kadar kadrosu varda ben calısmıyorum sankiiiiiiiii:KK43::KK43::KK43:moralım cok bozuk

e eğitimde okuyorsan ne olacağın bellidir neden soruyorlar anlamadım.
ayrıca şimdiki aklım olsa öğretmenlik yazardım.
yarım gün tatil, hafta sonu tatil, koca yaz tatil...

hayırlısı olsun..evet tarih bölümünde atama sıkıntısı var....sen de sorduklarında polisliğe ya da askerliğe başvurmak istediğini söyle...sonuçta bir dönem o kadar çok eğitim fakültesi mezunu polisliğe başvurdu ki saymakla bitmez....

ah be canım atama olsa haklısın formasyon almak gerek kppsss gıbı bır dert var yanı ben daha bolumumu yazarken atama olmayacagını sadece dıploma ıcın bu bolumu yazacagımı bılıyordum ama ınsanların bu sacma soruları ınsanı bunaltıyor

e eğitimde okuyorsan ne olacağın bellidir neden soruyorlar anlamadım.
ayrıca şimdiki aklım olsa öğretmenlik yazardım.
yarım gün tatil, hafta sonu tatil, koca yaz tatil...

tatilleri görünce iyi ki öğretmen olmuşum diyorum :roflol:

öğretmenlik o kadar zor ki inanın bana öğretmenlerin tatili düşünecek zamanı kalmıyor...

hayırlısı olsun..evet tarih bölümünde atama sıkıntısı var....sen de sorduklarında polisliğe ya da askerliğe başvurmak istediğini söyle...sonuçta bir dönem o kadar çok eğitim fakültesi mezunu polisliğe başvurdu ki saymakla bitmez....

aynısını soyledım eeee ozaman ne alaka tarıh okuyup polis olmakkkkkk seklınd bır soru gelıyor ve ardından sacma sapannnnn ha haaa haaaa okudun da ne oldu sozuuuuuuu

aman ya dert ettiğin şeye bak....takılma bunlara ya bu kadar.....bir de bir bayan vardı canını sıkan, onu da hep dert etmiştin kendine.....polis ya da asker olmadan önce şanlı tarihimizi iyice öğrenmek istedim de geç ya....onlara neymiş alla alla

benim bi arkadaşımda sınıf öğretmenliğini bitirdi 6 ay bi yerde eğitim aldı ve polis oldu. bayan için zor meslek değil mi ama ya?

ah be canım bızım kıme carpsan aılede bu meslekten baba es kuzenler hala amca teyzeee:)):eek: yuzden yabancılık cekmem ama bende ısterım kendı bolumumle alakalı ıs yapayım ama dersanler para vermeden calıstırıyor vekıl oğretmenlık yerıne oğretmen atanınca orda bıtıyor.....atama desen deveye hendegı atlatırım daha ıyııııııııı...............ben napayımmm

aman ya dert ettiğin şeye bak....takılma bunlara ya bu kadar.....bir de bir bayan vardı canını sıkan, onu da hep dert etmiştin kendine.....polis ya da asker olmadan önce şanlı tarihimizi iyice öğrenmek istedim de geç ya....onlara neymiş alla alla

harıkasın canım yaa tesekkur etttım .hayırlısı bakalım nasıp nerdeyseee orda ekmek kapımız aslında ama son sene son sınıf bunalımındayımmm.......ales basvuruları var serserı mayın gıbıyım nereye hangı menzıle saplanacagımı bılmeden ılerlıyorum

bu cevaba bayıldım...harika bir cevap...:1hug: bu arada bende çalışmıyorum,neden okudun diyenlere kültürlü ev hanımı olmak için diyorum,bakakalıyorlar...ne yapayım Allah Allah...mirmirmirmir

Ben de bu sorudan nefret ediyorum bir de bunun farklı versiyonuları var " senin okul hala bitmedi mi, ne zaman bitecek, hala iş bulamadın mı...." bayram ziyaretine + anneme geçmiş olsuna gelen onlarca kişi bu soruları hiç üşenmeden defalarca sordular ve ben de hepsine bilmiyorum dedim hiç çekincem olmadan " üfffffffff ne bileyim ben ya başka derdiniz yok mu bir tek benim okulumun hala bitmemesi benim hala iş bulamam mi dert oldu size" demek isterdim ama diyemiyorum zaten sinirlerim zıplamış durumda zaten ben bunların farkındayım zaten bana bunlar yeterince dert olmuş bir de bu sorularla muhattap olmak beni daha da yıpratıyor. Üzerine bir de 1929 küresel krizden sonra benim iş aramamla beraber durdu durdu 79 yıl sonra bir tane daha küresel kriz patlak verdi her yer işçi çıkartıyor işe alımlar durdu zaten bana bunlar dert değil sanki hiçbirşey umrumda değil de herşey güllük gülistanlıkta bir tek bana bu soruları soran tüm insanlara dert olmuş. offffffffff ne bileyim ben. ben müneccim miyim sanki. sabır sabır ya sabır............

bana srunca ben doktor olcam dıyorum
ogretmen olcam dıyorum ne var kı hehe
sımdı işsizim mesela ev kızıyım dıyorum ama gel gor kı unı bıtırdım ama doktor olabılcegım ünı dııl,
nee cevap vercen salla gıtsın :)

ah be güzelim sorular hiç bitmez okul biter iş iş başlar evlilik evlilik başlar çocuk çocukolur ikincisi olur soracak soru hiç bitmez anlayacağın ve bu soruları bizzat yaşayanlardanım şu an bana çocuk yok mu sorusuna kilitlenmiş durumdalar hayat böyle

başkalarının düşüncelerine çok önem veriyorsunuz bence. bazen öylesine de bu tür soruları sorarlar; maksat muhabbet olsun,diye. farklı bir niyet seziyorsanız da tersleyin geeken yerde.
sizin tarih okumanız elbette bazı yerlerde sizi öne çıkaracaktır. 4 yıl içinde çalışma alanlarını az çok öğrenmişsinizdir.
tarih mezunlarının çalışabileceği alanları araştırın.

ah be canım bızım kıme carpsan aılede bu meslekten baba es kuzenler hala amca teyzeee:)):eek: yuzden yabancılık cekmem ama bende ısterım kendı bolumumle alakalı ıs yapayım ama dersanler para vermeden calıstırıyor vekıl oğretmenlık yerıne oğretmen atanınca orda bıtıyor.....atama desen deveye hendegı atlatırım daha ıyııııııııı...............ben napayımmm

senin ne istediğin önemli tabi de. atamayı büyütme gözünde çok. kpss kurslarına okul bitmeden gidebilirsin mesela.

insanların ne dediği önemli değil demeyeceğim bende sinirleniyordum çünkü 1 sene işsiz kaldım. işletme okudum sorular şunlar :2 yıllık mı 4 yıllık mı?( ben 5 diyordum millet şaşırıyordu, hazırlığı da katıyordum hehe), ee bitirince ne oluyorsunuz siz, okul biter sen şimdi ne oldun, ne zaman işe giricen, millet nasıl giriyor, bilmem nee. 1 senede işsizlik psikolojisi yaşadım zaten bi de meslekle alakası olmayan ya da okul yüzü görmemiş insanların akıl vermesi yok mu off. hatta asosyal oldum evden çıkmadım bana soru sormasınlar diye, neler yaşadım neler. okudun da ne oldu diye dalga geçen bile oldu. Allahtan girdim şu bankaya da millet sustu. benle dalga geçenlere en büyük cevap Allah çok büyük ya.

canim daha önce actigin konulardan da yola cikarak konuscam..insanlari gereksiz yere cok cok fazla takiyorsun bence..sunu bil ki insanlari asla memnun edemessin..herzaman bi kusur bulurlar..yeterki bulmak istesinler..sen tip fakultesinde okusan da gene sana bunu sorarlardi emin ol..kardiyolog olcam dediginde niye jinekolog olmuyorsun derlerdi..bunlari söylememin nedeni insanlari takmanin gereksizliğini anlatmak..ne olsa bi kulp bulcaklar..bulduklari kulplar sadece onlarin tasasi olsun birak..sen dert etme..birak dert edicek bişeyleri yoksa seni konuşsunlar..birak kendi komlekslerini seninle bastirmaya calissinlar..ne olsa kimseye faydasi yok bunun..ama taktigin müddetce sana zarari olcak..

sen hayatina bak..ne güzel bir bölüm bitirmişsin..tarih..tamamen kültür dersidir..bu ögretmenlik işlerinden pek anlamam ama kurslarda felanda ögretmenlik yapabilirsin belki..kaldiki meslegini yapmak zorunda da degilsin..sen altin bilezigini eline almişsin..muhim olan bu..bu bile yeter kendine güvenmene..Allah 2 kulak vermiş..gereksiz şeyler birinden girsin digerinden ciksin diye :KK66: boşver gitsin :KK66: konu etmeye bile degmez :KK66:

boşver canım zevk için okuyorum de daha önceki konularında okumuştum seni bu konuyu takma kafana hiç bi işte çalışmasan bile şöyle düşün tarihle ilgili bir sürü şey öğrendin bilgi denizine bir damla daha akıttın böyle saçma şeyler için sıkma canını her cahil insanın dediği lafıda üstüne alıp kendini üzme yıpratma

X