Ebru'nun kilo verirken hayatını düzene sokma çabası

LAydLiNe

Hayaller, ancak gerçekten istersen gerçekleşir ;)
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
25.929
34.606
42
Bu aralar her şey karmakarışık. Tüm hayatım, beynim, duygularım, vücudum, kalbim. Bir yerlerden başlayıp toparlamam lazım. Çok uzun bir hikayem var aslında kilo konusunda. Belki ismim aşina gelecektir sizlere. Çünkü uzun zamandır buralardaydım. İdeal kiloma hayatıma kavuşunca uzak kaldım bir süre. Şimdi ise kürkçü dükkanı misali dönüp dolaşıp yine geldim. 10 kilo fazlalığım var. Yazarken bile korktum vallahi. Ne kadar zor görünüyor şimdiden bu 10 kilo. Amacım sadece kilo vermekte değil. Hayatımı düzene sokmaya ihtiyacım var. Duygularımı iyileştirmeye, kendi kendimi dinlemeye, göremediklerimi görmeye, yazmaya, okumaya kısaca olması gereken kendime ihtiyacım var. Belki bu konu işe yarar bişeyleri düzeltmemde :KK57::KK17::KK34:

Öncesi sonrası fotoğraflarımın linkini de buraya bırakayım belki görmek isteyen olur :KK28:

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ene-sokma-cabasi.1042214/page-4#post-55808130

Son düzenleme:
Her şey o kadar yoğun ki yazamadım buraya da. Sanırım mükemmel bir insan olmaya çalıştığım için karışıyor hayatım. İyi bir anne, iyi bir iş kadını, iyi bir ev kadını, bakımlı ve güzel bir kadın... diye liste uzayıp gidiyor. İlgi ve alaka bekleyen iki kız çocuğu, temizlenmeyi bekleyen koca bir ev, okunması gereken bir sürü kitap, beni sür beni sür diye bir kenarda bekleyen bir bisiklet, bitirilmesi istenilen bir sürü iş. Zaman bana yetmiyor. Ben zamana yetemiyorum. Bir sürü şey yapmak istiyorum ama aklım hep yapamadıklarım da. Bu arada da diyet yapmaya çalışıyorum. Çünkü şehir değiştirdikten sonra 70 sınırını aştım. Şimdi 69.4 kg yum ama ucunu bıraktığımda farkında olmadan gidiyorum. Bir beden büyüdüm evdeki kıyafetlerin hiç birisi tam olmuyor. Kısaca bir an önce ideal kiloma 60 a inmeliyim. Cuma yarışmalarına da yeniden döndüm. Çünkü beni frenleyebilen tek yer orası.

Güyaa burayı kendime faydam olsun diye açtım ama sağda solda laflamaktan buraya zaman kalmıyor. Yaklaşık bir hafta olacak demeyeyim yarın tam bir hafta oluyor. Geçen hafta 69 kg dum cuma sabahı. Yarın tartı günü. İnşallah güzel bir rakam görebileceğim. Tek sıkıntım spor yapamıyorum. En kısa zamanda ona da çözüm bulursam yaklaşık iki ay sonra 60 kiloyu görürüm. Yine ilk günkü gibi kararlıyım. Haftaya sınavlarım var onları atlatır atlatmaz da buraya bir öncesi sonrası fotoğraf atmam şart oldu. Motivasyon için en iyi yöntem. :KK36:

Bu arada arkadaşlar profilimde öncesi sonrası fotoğraflarım var. Herkese açık hale getirdim ama yine de izlemeye almayanlar göremiyor nedense. Sizlerde görmek isterseniz izlemeye alabilirsiniz. Sakıncası yok. Pişman olmayacaksınız :KK66:

Hem fotolara hem de verdiğin kiloya maşallah sübhanallah canımm
Tebrik ediyorum değişim muhteşem
:KK9::super:
Spor yaptın mı canım bu süreçte

Hem fotolara hem de verdiğin kiloya maşallah sübhanallah canımm
Tebrik ediyorum değişim muhteşem
:KK9::super:
Spor yaptın mı canım bu süreçte
Profesyonel anlamda yapmadım kilo verirken ama en az haftanın üç günü 35 dk tempolu yürüdüm. Zayıfladıktan sonra da 4 aya yakın hafta da iki gün pilates, aerobik ve fittnes yaptım. Bu arada hikayemde anlatacağım ama ben iki kez verdim o kiloları. Önce zayıfladım sonra hamile kalıp doğum yaptım. Arkasından yine zayıfladım. :KK39:

Zaten işin içinde azda olsa spor olmasa böyle fit bir görüntü oluşmazdı
Bekliyorum hikayeni...

Yıllar önce üniversite de öğrenciyken Doğu Ekspresiyle (O zaman İstanbul'dan hareket ediyordu tren, şimdilerde Ankara'dan hareket ediyor) Kayseri' den Erzurum' a 16 saatlik bir tren yolculuğuyla gitmiştim. Tabii o zaman öğrencisin, parasızsın mecburen normal koltuklardan almıştık bileti. Ama ona rağmen o kadar eğlenceliydi ki anlatamam. Manzara müthiş. Tam da kışın ortasında gitmiştik. Erzurum' da diz boyu kar. Harika bir yolculuktu. Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce arkadaşımla 2018 yılı planı yaparken daha doğrusu hayaller kurarken dedim ki ne Doğu Ekspresiyle Kars' a gidelim mi? Tabii ben arkadaşın evet diyeceğini düşünmüyorum :KK70::KK70: Kendi kendime daha önce hayalini kurmuştum. O da evet demez mi :eek: O zamanlar daha bu kadar popüler değil. Karsrail felan var ama sayıları çok fazla değil. Hayalini kurmaya ikimiz devam ettik. Sonrasında iyice popüler oldu mu bu olay :işsiz::işsiz: Bilet yok. Yok Allah yok. Her gün bakıyoruz yok. Hatta bir ara TCDD de çalışan bir arkadaşı aradım. Yıllar önce birlikte Erzurum' a gittiğim arkadaşlardan. Yardım et bilet bulamıyoruz. O bile yardımcı olamadı düşünün artık. Veeeeeeeee sıkı durun biz bu sabah önce gidiş biletini, sonra da dönüş biletini bulduk. Tam tamına 48 saat trende yolculuk yapacağız. 2 gün karsı gezeceğiz. Ve eminim muhteşem bir macera olacak. 2018 çok güzel başladı. İnşallah böyle devam edecek. Bu arada Kars' a kadar gitmişken sanırım bol bol yiyeceğim. Diyet işi rafa kalkacak. Yemeden olmaz :KK53::KK53:

Yaaa bu arada yoğunluğum biter bitmez menülerimi ve öncesi sonrası fotoğraflarımı atacağım. Ama nedense yoğunluğum bir türlü bitmiyor. :işsiz:

Maşallah azimle incelmeye devam ediyorsun ben hala yerimde sayıyorum:))kilo alsanda gelince hemen toparlarsın eminim.bekliyorum menülerini ve fotolarını:))

X