Düzensiz adet hamilemiyim

Nefes 82

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2023
20
2
42
Slm kizlar ben 2 yıldır düzensiz adet oluyorum Eylül'de yumurtlama testi yaptım 26 ve 27 pozitifti hala adet olmadım idrar testleri hep silik çizgi çıkıyor bu gün kan testi yaptırdım oda 2.00 çıktı gebelik belirtilerini de yaşıyorum hamilemiyim degilmiyim anlayamadım bı fikri olan var mı ? Bu geç döllenme olayını hiç bilmiyorum bu durum benim için mümkün mü?

Adetinizin kaçıncı günü pozitifti yani? Düzensiz adet düzensiz yumurtlama demek. Yani her ay da aynı zaman aralığında yumurtlama olmayabiliyor. Bazen geç ya da erken yumurtlama olabilir. Yumurtlama geç olur ve de döllenme gerçekleşirse de geç döllenme olur. Yani adetiniz gecikse de testler negatif çıktığı halde hamile olunabilir. Geç döllenme, geç yumurtlamayla alakalı bir durum. Eylül'den beri adet olmadınız mı, yoksa ben mi yanlış anladım bu arada?

En son Ağustos 18 de adet oldum Eylül 26 27 yumurtlama pozitifti sonrasında gebelik belirtileri başladı hala da devam ediyor testler silik çizgi çıkıyor bu gün kan da 2.00 cikti

Evet ağustostan bu yana adet olmadım dedim ya düzensiz adet görüyorum

En son Ağustos 18 de adet oldum Eylül 26 27 yumurtlama pozitifti sonrasında gebelik belirtileri başladı hala da devam ediyor testler silik çizgi çıkıyor bu gün kan da 2.00 cikti
Kasım ayına girdik. O zamandan bu zamana gebelik olsa hem kanda hem idrarda kaçıncıya çıkardı. Ekim ayında olduysa bir şeyler ancak belki olabilir. Yoksa Eylül ayındaki yumurtlamadan olsaydı şimdiye ohooo bayağı yüksek çıkardı beta hcg. Psikolojik belirtiler yaşıyor olabilirsiniz o zamandan bu yana. Dediğim gibi geç döllenme geç yumurtlama ile ilgili bir şeydir. Yani diyelim 40 günde bir adet oluyorsunuz. 33.günde yumurtlama oldu ve döllendi. Sizin gebeliği öğrenmeniz ancak adet 1 hafta gecikince olabilir ve de daha yeni oluşmaya başladığı için de adete göre haftası fazlayken geç döllenme olduğu için ona göre hesap edilir. Beta hcg de normalde haftaya ve beklenen hcg ye göre azdır. Bu sağlıksız olduğu anlamına da gelmez. Sadece yumurtlama geç olunca gebelik de geç oluşmuş olur. Ve geç öğrenilir.

Evet işte kafam bu yüzden çok karışık çünkü idrar testleri silik çizgi cikiyo bide geç döllenme hakkında detaylı bilgim de olmayınca belki burdan biseyler öğrenebilirim diye yazdım tşk ettim

Evet işte kafam bu yüzden çok karışık çünkü idrar testleri silik çizgi cikiyo bide geç döllenme hakkında detaylı bilgim de olmayınca belki burdan biseyler öğrenebilirim diye yazdım tşk ettim
Yukarıdaki yazımı düzenledim. Geç döllenme yanlış anlaşılıyor. Yoksa yumurtanın canlılık süresi tahmini 1 gündür. Döllendi döllendi döllenmeyince canlılığını yitirip çözünür ve de adetle birlikte vücuttan atılır. Geç döllenme tamamen geç yumurtlamaya bağlı olarak yumurtanın geç döllenmiş olmasıyla ilgili. Yoksa aylarca önceki yumurta başka aylara kadar canlı durmuyor.

Evet ben adetten 40 sonra yumurtlama gördüm yumurtmamadan bu yana da 1 ay geçti olsaydı çoktan çıkardı dimi peki bu idrar testleri neden hep silik çizgi cikiyo ?

Evet ben adetten 40 sonra yumurtlama gördüm yumurtmamadan bu yana da 1 ay geçti olsaydı çoktan çıkardı dimi peki bu idrar testleri neden hep silik çizgi cikiyo ?
Kuruma çizgisi olabilir. Yumurtlamadan 2 hafta sonra gebelik varsa çıkar. Isterseniz testin birinin resmini atın.

Yok değil 10 dk için çıkan çizgiler
Yanlış negatif sonuçlar çıkabilir. Çizgi ilk 5 dakika içinde pembemsi değilse negatiftir. Erken testlerde 10 dakika oluyor bekleme süresi. Onlarda da gölgemsi şeyler çıkabiliyor. Ya da testin kendi boyasında buharlaşma oluyor o yüzden çok silik çizgiler çıkabiliyor. Kuruma çizgisi olabiliyor. Geçen aydan gebelik oluştuysa bilemem ama Eylül ayından gebelik olsa şimdiye çoktan kanda çıkardı, 2 çıktığı için gebelik yok demek. Isterseniz bir doktor takibinde deneyin, adetlerinizi düzenlemek için takviye veya ilaç da verebilirler.

Sanirim öyle yapicam çok tşk ettim verdiğiniz bilgiler için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…