Düzenli Evimiz & Hayatımız

günaydın hayırlı cumalar

herkese güzel bir gün olsun inşallah

ben çöp cıkardım
kahve yaptım
yatak topla
bulasık makınasını bosalt
kedim

ancak bunları yaptım da işe geldim ama çok işim var 2 gun evde olmayınca ısler bırıkıyor camasırları bıle toplayamadım daha mesela

dun acele pazar yaptık onları bır toparlamam lazım dolap ıcıne koydum da
annem koyden getırdıklerınden buzluga koydum, buzlukta fazla fasulye bamya vs olanları kaynanamın buzluga cıkarttım esımle gonderdım gece gece annemlerden gelınce bunları halletmıs oldum ıyı oldu

bugun ve haftasonu cok sey var ama henuz plan yapamadım..

az lahaba aldım tursu yapacagım, yesıllıklerı temızlemem lazım, fındık-cevız-badem kırıp hazırlamam lazım, utu ve temızlık var ama agva ya gıdersem haftaıcıne kalacak . karısık yanı aksam ve haftasonu planlarım
Allah kolaylık versin. Çalışırken herşeye yetişmeye çalışmak çok yıpratıcı. Allah'ım can sağlığı versin de herşey hallolur. 🤗

Allah kolaylık versin. Çalışırken herşeye yetişmeye çalışmak çok yıpratıcı. Allah'ım can sağlığı versin de herşey hallolur. 🤗
amin amin

benım bır de esımın ıslerı ve hayatı, agva hayalı derken hayatım cok zorlasıyor

eee kendımın bır suru hastane trafıgı

anne baba ayrılar. baska semtlerde. ve bana uzaklar.

Allah kolaylık versin herkese ve ben de dhail olmak üzere.

amin amin

benım bır de esımın ıslerı ve hayatı, agva hayalı derken hayatım cok zorlasıyor

eee kendımın bır suru hastane trafıgı

anne baba ayrılar. baska semtlerde. ve bana uzaklar.

Allah kolaylık versin herkese ve ben de dhail olmak üzere.
Hep ağva dan bahsediyorsun da merak ettim. Sadece eşinin mi hayali yoksa ikinizin mi?

Regl oldum karnım,belim nasıl ağrıyor. Midem de bulanıyor. İçmeyim dedim ama bi parol içtim mecbur.
Bugün sohbet var oraya gitmem lazım geçen hafta gidemedim hoca kızdı 😂

Kahvaltıyı hazırladım hiç yapacak dermanım yoktu eşim 15 gün evde raporlu 🧐😂
Kızımla onlar yaptılar kahvaltıyı bende bulaşıkları makinaya koydum.
Eşimde kahvaltılıkları kaldırdı. Oo diyorum yapar mıydın sen bunları yapardım diyor da ben hatırlayamadım 😂

Yatakları toplayıp biraz dinlenip çıkıcam. İnşallah iyi olurum.
Var mı regl ağrısını ilaç dışında bitkisel formülünüz. Ben papatya çayı içerdim ama midem bulandığı için onu da yapmadım.
geçmiş olsun canım, hayıt tohumu çayı adet sancılarına çok iyi geliyo benim kızımın evlenmeden önce çok ağrısı oluyodu
her ay acile gidiyoduk ilaçlar pek fayda etmiyodu,bende biraz araştırdım ibrahim saraçoğlunun hayıt tohumu çayını gördüm ve denedik çok iyi geldi adete bir hafta kala başlıyosun içmeye günde bi fincan bi kaç ay sonra baya baya azaldı sadece üşüttüğü zaman ağrısı oluyodu adaçayınıda tavsiye ediyo adet ağrıları için bi bak istersen sende

Hep ağva dan bahsediyorsun da merak ettim. Sadece eşinin mi hayali yoksa ikinizin mi?
valla benden önceki hayali aslında. yıllar önce almış arsayı. ahşap ev istemiş.

biz nişanlanmadan da gittik geldik, konmşunun evinde kalırdık, hatta tam nişanlandık inşaata başladık ertesi günü. birlikte bahçe bile ektik, evin ana tahta kapısını ikimiz yaptık o zamanlar. 2 sene ara verdik yani aşağı yukarı 5 yılda , aralarda bazı aylar da gitmedik derken toplamda 2,5 sene ara verdik ama bazı aylar mesela gecen sene eylulden aralık a kadar cok yıprandık, sonra bu sene nısan ayından beri. cunku aralıksız ınsaat surecı, ve cogu seyı kendımız yapıyoruz malıyetlerden.

yanı guzel ve ozel bır hayal oldu bana da, ama benden oncekı bır hayaldi ne de olsa. ayrıca normal hayatıma cok zarar verdı, tum sosyal hayatım, bedenen, kendı aıle hayatıma , karı koca ılıskımıze kadar. o yuzden de sogudum bu hayalden. cunku bır hayale ulasacagım derken, ılerısını dusunmemek ya da bugunu tamamen heba etmek bana mantıklı gelen bırsey degıl. esım ve aılesı ıse, ucunda ölum olsa da yapacakları şeyi yapmaya calısan ınsanlar oldugunda, örtüşemedik . ve son zamanlarda ben kendime daha değer verdıgım ıcın kendımı yıpratmamak ıcın de bu hayaldeki emege de ortakcı olmuyorum aslında.

sarı saclı, plaza calısanı, ojelı tırnakları ıle tuvaletı bıle olmayan bır yere gıdıp tadılat yaptım esımle bırlıkte. lavabosu , suyu yokken pet sıseden su ıle bulasık yıkadım. evet sımdı hepsı var ama uzun sure bunlar olmadı ve bu sekılde gunler gecırmek, ustune gel calıs, evde sorumluluklar, herseye yetısmek, haftaıcı de dınlenmeden yasıyor olmak derken... agvadan soguttu benı hersey aslında.

ben de doga severim köy ortamında cok kaldım ozellıkle sessızlık kısmı cok hosuma gıdıyor ayrıca hem gecmıste hem sımdı, esımle ıkımız olarak hıssettıgım tek yer oldugundan, ordakı evın bıtmesını orda yasamayı ben de ıstedım yani hep.

ama dediğim gibi yaşanan hersey yıprattı ve hevesımı bıle kacırdı . ve en onemlısı benım ıcın gunluk hayatım, rutınlerım, ıcınde bulundugum zamanı bosa harcamamak daha onemlı oldugundan, o hayale ulasılması surecı benı o hayalden soguttu aslında.

🙂👍🏻

Eklentiler

• IMG-20241018-WA0003.jpg
    IMG-20241018-WA0003.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 2
petekleri açtınız mı hanımlar ?

ofisler de halen soguk, merkezı sıstemı acmıyorlar daha. bız de evı acarız sanırım haftasonu daha da soguyacakmıs
ben daha açmadım ama akşamdan akşama açarım artık yavaştan , baya soğuk çünki
benim kız açtı çocukta var kızımda çabuk üşür :anne:

Saat 10 da kahvaltı yaptık.
Eşim bugün işe 1 de gidecek.
bulaşık makinesini çalıştırdım.
Çamaşır makinesini çalıştırdım.
Çöp attım geldim.
yerleri süpürdüm.
çay içiyorum.
seda yanlış anlamazsan bişe dicem, sen bu halinle niye çöpleri hep sen atıyosun eşin atsın böyle alıştırma benden sana tavsiye bende çok yaptım ama kıymet bilen yok karnın burnunda nazlan biraz her şeye yetişmeye çalışma :anneadayı:

X