Duyma kaybı yaşayan oğlum

Şimdiye kadar hep doktor kontrolündeydi, üniversite hastanesi çocuk doktoru devamlı baktı. Dil terapisti de öyle. Öyle bir şey olsa farkederler miydi değil mi? Yani otizm olsa anlarlardi dimi . Çünkü hiç konusu geçmedi
Sosyal etkileşimle ilgili bir durum olsa, otizm spektrumdan davranışları olsa bence de sizi uyarılardı .Sosyal etkileşimi geliştirmeye çalışın filan derlerdi.Ama dil terapisti sizi çok oyalamış.Genelde 3 yaşta başlatma taraftarı onlar ..bize 3 yaşta dilden özel gereksinimi var alıcısı yaşıtları düzeyinde bu çok iyi dendi..biz hemen özel bulduk ama sonra yoğun olduğunu söyledi (kızımın tek kulağında basınç farkı da çıktı ..üşütme vs.olabilir o geçsin dedi terapist) sonra biz ismi geçen bir özel eğitim merkezinden konuşmaya hazırlık aşamalarını güçlendiren çalışmalar almaya başladık.Şimdi 4.5 yaşındayız tekrar dil terapisti arıyoruz (bulduklarımız bizi ölü saatlerine koymaya çalışıyor)

Sosyal etkileşimle ilgili bir durum olsa, otizm spektrumdan davranışları olsa bence de sizi uyarılardı .Sosyal etkileşimi geliştirmeye çalışın filan derlerdi.Ama dil terapisti sizi çok oyalamış.Genelde 3 yaşta başlatma taraftarı onlar ..bize 3 yaşta dilden özel gereksinimi var alıcısı yaşıtları düzeyinde bu çok iyi dendi..biz hemen özel bulduk ama sonra yoğun olduğunu söyledi (kızımın tek kulağında basınç farkı da çıktı ..üşütme vs.olabilir o geçsin dedi terapist) sonra biz ismi geçen bir özel eğitim merkezinden konuşmaya hazırlık aşamalarını güçlendiren çalışmalar almaya başladık.Şimdi 4.5 yaşındayız tekrar dil terapisti arıyoruz (bulduklarımız bizi ölü saatlerine koymaya çalışıyor)
Aynen otizm olsa derlerdi diye düşünüyorum.
Dil terapisti gerçekten oyaladı. Üç yaşında iken başladı terapiye ve bu çok küçük konuşturamiyorum demişti. Sonra duymuyo olabilir çünkü konuşmuyo dedi ben sizi arayacağım dedi ve hala aricak umarım çabuk arar. Sizde bulursunuz umarım. Sağlıkla mutlulukla yaşamanız dileğiyle ♥️

Aynen otizm olsa derlerdi diye düşünüyorum.
Dil terapisti gerçekten oyaladı. Üç yaşında iken başladı terapiye ve bu çok küçük konuşturamiyorum demişti. Sonra duymuyo olabilir çünkü konuşmuyo dedi ben sizi arayacağım dedi ve hala aricak umarım çabuk arar. Sizde bulursunuz umarım. Sağlıkla mutlulukla yaşamanız dileğiyle ♥️
Çok sağolun.Konuşma bir çıktı ..bu çıktının olabilmesi için bazı ön gelişim alanlarında becerilerinin olması lazım.Mesela ortak dikkat,mesela taklit..biz bir yıl bu alanlar gelişsin diye özel eğitim aldık.Konuşma terapisti bizi online eğitime aldı.Neleri yapmamız gerektiğini çift olarak bize anlattı..bu arada işitme ile ilgili testleri tekrarladık.Kobuşmada tek kelimeler 50 yi bulunca beyin bşr aşama kaydediyormuş ve ikili cümleler geliyormuş(bizim bebeklikte konuşma başlamıştı anne ,baba ,aba vs. yaşında baba gitti diyordu) sonra sessizlik çöktü 😔şu an çok şükür 4/5 kelimeden oluşan cümleleri var.Ankaradaysanız Ankara ünv.odyoloji bölümünü çok tavsiye ederim çocukla çok güzel değerlendirme yapıyorlar

Çok sağolun.Konuşma bir çıktı ..bu çıktının olabilmesi için bazı ön gelişim alanlarında becerilerinin olması lazım.Mesela ortak dikkat,mesela taklit..biz bir yıl bu alanlar gelişsin diye özel eğitim aldık.Konuşma terapisti bizi online eğitime aldı.Neleri yapmamız gerektiğini çift olarak bize anlattı..bu arada işitme ile ilgili testleri tekrarladık.Kobuşmada tek kelimeler 50 yi bulunca beyin bşr aşama kaydediyormuş ve ikili cümleler geliyormuş(bizim bebeklikte konuşma başlamıştı anne ,baba ,aba vs. yaşında baba gitti diyordu) sonra sessizlik çöktü 😔şu an çok şükür 4/5 kelimeden oluşan cümleleri var.Ankaradaysanız Ankara ünv.odyoloji bölümünü çok tavsiye ederim çocukla çok güzel değerlendirme yapıyorlar
Çok sevindim adınıza çok duygulandım bir anne olarak Rabbim daha da iyi etsin oğlunuzu . Bizde İstanbul dayiz uzman doktor bulduk o baktıktan sonra Allah'ın izniyle kulakta sorun olmazsa terapist bulacağız inşallah

Kızlar arkadaşımız Pozitif bir uye Pozitif bir uye çocuğu için dua istiyor 70 bin " YA ŞAFI"okuyalim inşallah ...Allah razı olsun rabbim şifa versin
Selamün aleyküm sevgili kk nin örnek aldığım ve sevdiğim kadınlari.
Bdv ye konum olsa da açmam derdim çünkü başka konulara yazılanlari anlayıp ders alıyorum. Geleyim konuma. Premature ( 6aylik) doğan oğlum yaklaşık üç ay kuvezde kaldı ve beyin kanaması geçirdi bir kaç kez. Çok uzun ve zor yollardan geçti sağlık olarak. Herşeyi atlattı Rabbim e bin şükür. Gelişimi diğer çocuklara göre geride ama belli bir yaştan sonra düzelir dedi doktoru. Bunları bir iç dökme olarak algılayabilirsiniz zira öyle.
Yaklaşık üç aydır oğlum seslere tepki vermiyor ama ilk zamanlar bunu umursamadigi için oldu sandık çünkü herkese ilgi gösteren herşeye bakan bir çocuk da değil aslında. Konuşmadığı içinde pek anlayamadım sanırım. Şimdi bir doktor gördü sinirlerde sorun olabilir dedi on gün sonra uzman doktor görecek kontrol edecek testlere yönlendirecek. Günlerdir ses yapıp tepki veriyor mu diye eşimle izleyip ağlıyoruz. Sanırım zoruna gidiyor insanin konduramiyor. Sizden ricam duanız.her insanın duasını alırım yolda gördüğüm teyzeden bile. çok inanıyorum iyi insanların yüzü suyu hürmetine herşey. Sizlerde güzel sonuçlar için, sağlık için kuzuma dua eder misiniz?
Şimdiden çok teşekkür ederim. Siteyi meşgul edecek bir konu oldu ise özür dilerim. 💐
tatlicincap tatlicincap
C Calcifer
M Morlale8
Jawlensky Jawlensky
merve merve
JES JES
M Msspinkie
Nego Nego
Bonus Bonus
Pembe Lotus Pembe Lotus
Bonus Bonus
Ahtapot Anne Ahtapot Anne