Duygularımı kaybettim galiba 😔???

ayazveannesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
5
1
20
Ben önceden çok kırılgan çok narin naif duygusal biriydim ailem baskıcı ve geri düşüncelere sahip insanlardı ve altı kardeştik köy de büyüdüm hobilerim olmadı bir dışarı hayatım olmadı kısaca küçücük aktifitem olmadı gezemiyorduk arkadaşıma bile gidemiyorum çünkü köy laf ederdi. Sevmek aşık olmak bile ayıptı. Annemle babam görücü usulü evlenmiş geçimsiz bir evlilikte her kavga sonucu babamın annemi dövmeleri hayattan biktirmalari annemin ise baba evine gitmesinin yükü bana kalıyordu küçücük ellerimle beş kardeşe bakıp yemekler yapıp eve bakardım annem dayanamaz bir ay sonra geri gelirdi . Bize dayanamazdi yine de ateşe geri dönerdi. Annemin psikolojisi iyi olmadığından bana yansıttı evin büyük çocuğu olmak zor tabi her yük benim omuzlarimda . Anneme sır versem babama der elimden telefonu alırdı. Hayatın durduğu bir köyde sadece telefonum varken elimden alınması ölüm gibiydi okulla tehdit ederdi annem alırım seni alırım seni diyerek. Oysa derslerimde başarılı biri olmama rağmen artık umursamadim tek kaçış yolu kurtuluş yolu evlilikte aradım ama yaşım 17 .
Ve en sonunda evlendim. Bu arada ailem düğünümü kendi istediğim gibi yapmadı ne eşimin ailesi ne benim ailem saçma sapan iğrenç bir düğünum oldu güvenmiyor babam bize çeyiz almaya salmadi belki kaçırırmis eşim beni . Wptan seçtim ceyizimi
Nişan olmadı düğün saçma sapan nişanlımla bir gün çıkıp gezemedim.
Her neyse evlendim 18 imde okulu bıraktım çünkü heves koymadı ailem.
Annemin hakaretleri babamın küfürleri hayallerimi heveslerimi bitirdi. Tam yeni sayfa açmısken şımarık büyütulmus bir insanla evlendiğimin ailesinden kopamamis anne kuzusu biiryle evlendiğimi anladığımda çok geçti geri donemezdim . Dönsem nereye gideceğim kendi elinle yaptın diyecek burnumdan getireceklerdi dayak yedim ezildim hor görüldüm kapıya atildim hamile iken bile şiddet gördüm ana kuzusu biriydi ya en çok da zoruma giden bu. Cadı bir sinsi kadındi kayınvalidem.
Her neyse çok küs gittim baba evine.
Ama sigamadim geri geldim laf edildi köyde ailem sığdırmadi . Geçenlerdr saçma sapan sebep yüzünden yine dövdü eşim ailesi ile altılı üstlu otruyoz aile evi aman ha kızlar düştüğüm hataya düşmeyin hür Melek de olsa kaynana kayınbaba sakın yan yana olmayın ne özelim var ne bir şey. Eşimle baş başa yemej yiyemiyorum Cat kapı geliyor surat da assam muhatap da olmasam geliyor cadı oğlunun evi ya beni bir seye sinmiyor oğlu ile otruyor akşama kadar kendi evinde bir de akşam benim evime geliyor . Onla olan savaşım çevre ile olan savaşım ailem ve eşimle olan savaşım beni bitirdi en son oğlumu da aldım gittim boşanma davası açtık ama babamla kavga ettik ve çok ağır bir kelime kullandı evde duramazdim artık o gün de boşanma mahkememiz var adliye önünde aileler geri barıştırdı gönlüm olmasada mecburdum burası yağmur ama benim ailemin evi doluydu fırtınaydi . Bir aydır tan tana yok çok şükür ama ben bir şeyi fark ettim . Hayalsiz insan boşa yaşar hayali olmayan insan olur mu ne anlamlı kalır yaşamanın diyen ben bugün düşündüm de hiç bir hayalim yok . Bu lafda değil yemin ederim tek bir hayalim yok . Mesele eskisi gibi neşeli değilim herkesin güldügu komik bulduğu videoya ya da espiri veya bir durum her neyse bana komik gelmiyor sorun var galiba . Geçenlerde uyurken oğlum yavaş yavaş hareketlendi artık beşikten düştü burnunda küçük bir yara var canım acıdı biliyorum ama hissizdim üzülme duygusu olmadı bende . Arada ailem geliyor evime heyecanlanmiyorum ya da onları özlemiyorum. Eşim çiçek almış mutlu olmadım. Hiç bir şey beni heyecanlandirmiyor. Ben galiba duygularımı kaybettim arkadaşlar içimden saatlerce ağlamak geliyor hissiz bosluktayim yirmi yaşındayım kendimi atmış gibi hissediyorum.....

Seni döven adamla başbaşa yemek yiyemiyorum diye mi dertleniyorsun ben mi yanlış anladım? Bir dayak yedim diyorsun bir çiçek almış diyorsun.nasıl dengesiz biri bu?

Seni döven adamla başbaşa yemek yiyemiyorum diye mi dertleniyorsun ben mi yanlış anladım? Bir dayak yedim diyorsun bir çiçek almış diyorsun.nasıl dengesiz biri bu?
Nazlar alttan alırsam çiçek de alıyor seviyorda eğer alttan almaz kavgayı çıkaran ben olursam kavga ediyor kavga büyüyor o konuşuyor ben konuşuyorum sonunda dövüyor

Nazlar alttan alırsam çiçek de alıyor seviyorda eğer alttan almaz kavgayı çıkaran ben olursam kavga ediyor kavga büyüyor o konuşuyor ben konuşuyorum sonunda dövüyor
Ona göre evlilikte şiddet çözüm mü?
Ailesinden öyle mi görmüş?
O da küçük ve yanlış bildiklerini doğru zannederek size uyguluyor belkide bilemeyiz, acil cift terapisti ve size de yalnız bir şekilde gitmeniz için psikolog öneriyorum.
Eşiniz hasta.
Şiddete meyilli olan herkes hasta tedavi olması gerek.
Boşanmak bir kisiyi kurtarıyor ama bu insanın bu hareketlerine devam ediyor olması binlerce kişinin hayatını tehdit ediyor. Evladınıza kendinize ve diğer kadınlara bir İyilik yapın eşinizi tedaviye ikna edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…